Peklo / Reporty / V Brooklynu vyšlo New Jersey střelecky naprázdno

V Brooklynu vyšlo New Jersey střelecky naprázdno

New Jersey ani popáté za sebou neuspělo na ledě New York Islanders, když prohrálo 0:4. Dvěma góly se na tom podílel bývalý Ďábel Marek Židlický.

AUTOR REPORTÁŽE: JAN ZHEJBAL
Začátek utkání se nesl ve vysokém tempu a hned v prvním minutách měli oba brankaři práci. Cory Schneider byl dokonce překonán, ale tyčka napomohla udržet bezgólový stav. Divizní rivalové předváděli skvělou obranou hru a přesný forčeking. V šesté minutě byl vyoloučen za naražení na hrazení Kyle Palmieri a po tlaku v obraně Devils se trefil dělovkou od modré čáry bývalý Ďábel Marek Židlický. 1:0
New Jersey se ale nedalo a pokračovalo v dobré práci a v útocích. Skvělou hru předváděl zejména Blandisi. Ovšem po zmatku pře brankou hostí se nejlépe zorinetoval John Tavares a tečí Okposovy střely překonal gólmana. 2:0!
Dnes Newarským nepřálo ani vyloučení, poslední 4 minuty museli čelit přesilové hře Islanders, což zvládli na výbornou a skóre se již neměnilo.
Střely 11:9

Ve druhé části bylo vidět, že Devils zlepšili poziční hru, najednou jako by zrychlili a byli u puku rychleji než soupeři. Atmosféru zápasu doplnila i bitka, kdy kapitána Andyho Greenea srazil na mantinel Steve Bernier a obránce Adam Larsson, mu jel „vysvětlit“, že toto se nedělá. Ovšem ani toto Islanders nezastrašilo a tak Matt Martin tečovanou střelou zvýšil stav utkání. 3:0!
Tento gól vyhnal z branky Coryho Schneidera a nahradil jej Keith Kinkaid. Hosté sice opět zlepšili hru, ale obrana ostrovanů neměla skoro žádné chybičky. Dokonce to vypadalo jakoby se Ďáblům dnes nic nedaří. To se projevilo i v poslední minutě druhé periody, kdy se k odraženému puku dostal opět Marek Židlický a prostřelil Kinkada. 4:0!
Střely 23:16

Poslední část základní hrací doby začali ďáblové tlakem na branku domácích a dokonce si vypracovali i šanci, ale nejlepší střelec hostů Mike Cammalleri neměl přesnou mušku. Hostům nevycházely přihrávky, zbytečně ztráceli puk a ani přesilová hra nebyla důvodem změny skóre. Domácí kontrolovali hru a při chybách Devils ujížděli do protiútoků. Ani další přesilová hra nebyla úspěšná, ďábelští hráči marně hledali recept na prolomení obrany New Yorku. Ke konci zápasu našli ještě Newarští trochu sil a zabrali v útoku, na výsledku se to ale neprojevilo a tak si Devils odvezli drtivou porážku.