Peklo / Reporty / Ďábly smetla lavina a v Pepsi Center vyšli naprázdno

Ďábly smetla lavina a v Pepsi Center vyšli naprázdno

Na ledě Colorada Ďáblové uspět nedokázali, navíc svému soupeři nevstřelili ani branku a prohráli 0:3.

AUTOR: JAN ZHEJBAL

New Jersey se představili na ledě Colorado Avalanche, kde v této sezoně již jednou prohráli v poměru 2:1. Začátek zápasu ale Ďáblům moc nevyšel, hned v první minutě se po přihrávce Holdena uvolnil Matt Duchene a Jágrovou kličkou z prostoru mezi kruhy překonal gólmana Coryho Schneidera. 1:0!
Prakticky celá první třetina utkání patřila Lavinám, dělali si s obranou Devils co chtěli a Cory Schneider měl plné ruce práce. První střela na domácího gólmana Pickarda přišla až v desáté minutě. Ani přesilová hra v polovině první periody na stavu nic nezměnila, i když ji hosté zahráli dobře. Koncem třetiny měli Devils možnost zahrát další přesilovou hru, kterou odehráli v útočné třetině, ale na skóre se nic nezměnilo.
Střely: 8:5

Druhou část zápasu začali hráči New Jersey minutovou přesilovou hrou, ale v té naopak měli možnost hráči Colorada. První střela hostů přišla až po čtyřech minutách hry, dnes opravdu neměli štěstí na zakončení. Při přesilové hře se v oslabení uvolnil Nathan MacKinnon a po jeho střele, kterou Cory Schneider vykryl se do zakončení dostal Tyson Barrie. 2:0!
Hra hostů spíše připomínala obranou tlačenici, hrálo se převážně ve středním pásmu. Ovšem konec třetiny se nesl ve znamení Ďábelského útoku. Série několik střel a tlak v útočných pásmech ale nepřinesly změnu stavu.
Střely: 11:8

Do poslední části se nastupovalo za stavu 2:0 pro domácí Avalanche a vypadalo to na jasnou záležitost. Domácí tlačili a hrálo se převážně v obranném pásmu Devils. Hosté neěli skoro žádnou šanci na střelu. První šance ze strany hostů přišly až po osmi minutách ve třetí třetině. New Jersey výrazně zlepšili hru a měli hodně šancí, ovšem Gólman Colorada Pickard byl pozorný. Ďáblové skvěle zahráli oslabení, kdy na domácího gólmana dvakrát vyslali střelu, nicméně na stavu se nic neměnilo. Trenér John Hynes si dovolil husarský kousek, když více než dvě a půl minuty před koncem třetí periody odvolal Coryho Schneidera a dal tak možnost týmu útočit v šesti. Po chybné rozehrávce ve středu hřiště ujel sám na branku Carl Söderberg a prázdnou branku pro něj nebyl problém trefit. 3:0!
New Jersey Devils prohráli podruhé v řadě, dnes bez vstřeleného gólu.
Střely: 7:14

Colorado Avalanche 3:0 New Jersey Devils
1. Duchene (Holden, Landeskog), 28. Barrie (MacKinnon, Tanguay), 60. Söderberg

Střely na branku (celkově): 26:27

– Devils hráli celý zápas bez svých dvou „bitkařů“ . Bobby Farnham byl potrestán komisí stopkou na 4 utkání za nedovolený zákrok na Jaškina v zápase proti Blues a Jordin Tootoo je zraněný