Peklo / Hlavní zprávy / Schneider i celý tým jsou frustrování po prohře 1:3 s Nashvillem

Schneider i celý tým jsou frustrování po prohře 1:3 s Nashvillem

Rozčarování Coryho Schneidera bylo pochopitelné.

V obou zápasech proti nejlepším týmům ligy měli Devils šanci na výhru, ale obě skončily stejně. Prohranou třetí třetinou.

V pátek vedli Devils proti Chicagu 1-0, ale třetí třetinu prohráli poměrem 0-3. Dnes v Nashville byli v první třetině přestříleni 20-3 ! I tak se do třetí třetiny šlo za výsledku 1-1. Bohužel v posledních 3 a půl minutách dostali Ďáblové 2 góly.

,,Těžký trip,” poznamenal Schneider po dnešním zápase. ,,Všichni jsme věděli, jak těžký zápas nás čeká. A taky si myslím, že jsme alespoň na bod dnes měli. V obou zápasech jsme měli šanci na zisk bodu. O to více je nulový zisk bodů zklamáním. Snažili jsme se a nic z toho. Je to frustrující.

Schneider dnes předvedl parádní výkon. Zejména v první třetině, kdy to vypadalo, že si Devils odnesou solidní příděl gólů. On však z 20 střel inkasoval pouze jednou.

,,Usadili se v naší třetině,” řek Cory. ,,Měli dobré akce, dobře stříleli a měli několik dobrých šancí. Dvě přesilové hry co měli jim v tom výrazně pomohly. 20-3 na střely není nic dobrého. Naštěstí jsem zvládl svou práci a udržel nás ve hře. Pak jsme se trochu zvedli a měli i nějaké šance.”

,,Přežili jsme bouři na začátku,” řekl GM Lou Lamoriello. ,,Vlétli na nás. Věděli jsme, že vlétnou a Cory nám dal šanci. Měli jsme šance. Bohužel jsme inkasovali ke konci třetí třetiny.”

Josefson si byl vědom toho, že to byl jeho hráč, který rozhodl utkání.

,,Myslím si, že jsme měl být důraznější,” řekl. ,,Nemohu ho nechat být tak blízko u brány. Byla to moje chyba.”

,, I přes inkasovaný gól jsme měli šanci. Avšak jim se podařilo dát další gól a bylo rozhodnuto,” řekl Schneider. ,,Jsou dobrý tým. Dnes jsme viděli, proč jsou na čele tabulky. Ale to pro nás nic neznamená. Myslel jsem si, že po první třetině jsme se vzchopili. Bohužel, konec třetí třetiny nám nevyšel.”

Hráčí Devils věděli, že v první třetině nechali Coryho na holičkách.

,,V první třetině byl neskutečný,” řekl obránce Andy greene. ,,A nejen v ní. Hraje teď ve skvělé formě. Je jen naší chybou, že ho za jeho výkony nedokážeme odměnit.”

Lamoriello se i přes obě porážky snažil najít něco pozitivního.

,,Kdyby jsme hráli celou sezónu s nasazením se kterým jsme hráli tyto dva zápasy, nebyli bychom tam, kde teď jsme,” řekl.

,,Pro mě to dnes byla třetí prohra v řadě, pro tým čtvrtá,” řekl Schneider. ,,Takže žádný důvod být spokojený přestože si myslíte, že jste hráli dobře. Není to zábava.”

***

Ďáblové stále ztrácí 12 bodů na playoff a je velmi nepravděpodobné, že by se do něj podívali. I přesto Lou Lamoriello nechtěl o případných tradech mluvit.

***

Obránce Eric Gelinas se ocitl v nevyrovnané bitce s Mikem Fisherem a jeho spoluhráči.

,,Bojovali jsme o puk, já jsem ho minul a trefil Fishera,” řekl Gelinas. ,,On mi dal krosček do krku tak jsem ho odstčil pryč a pak na mě všichni vlétli. Bylo to čtyři na jednoho.”

Gelinas a Fisher dostali dvě minuty za hrubost.

***

Devils měli v plánu letět domů hned po zápase, ale vzhledem ke špatnému počasí v New Jersey museli přes noc zůstat v Nashville.

zdroj: Fire & Ice Blog

zdroj obrázku: nj.com