Peklo / Reporty / Dva body zostávajú doma, Devils porazili Avalanche 3:2!

Dva body zostávajú doma, Devils porazili Avalanche 3:2!

Diablov dnes na domácom ľade čakal celok z Denveru, ktorý sa nachádza na podobnej ligovej priečke ako New Jersey. Diabli nakoniec tento duel zvládli lepšie ako hostia a zaslúžene si pripísali ďalšie dva body do tabuľky.

Hráči Devils vstúpili do stretnutia s Coloradom úspešne, už po pár minútach sa už tešilo z prvého streleného gólu. Zásluha patrí celej tretej formácii, ktorá zatlačila obranu súpera a donútila ju chybovať, čo sa podarilo potrestať českému hráčovi Pavlovi Zachovi. Colorado sa ťažko dostávalo do väčších šancí, šancu na vyrovnanie mal na hokejke veterán Jarome Iginla, no brankár Cory Schneider zneškodnil jeho pokus. Diabli sa následne nedokázali dostať do hry, v rozmedzí 3:59-11:51 min. nevystrelili ani raz na bránu súpera, čo je naozaj na zamyslenie. Po ďalšej dobrej práci tretieho útoku si zahrali domáci presilovku – mali v nej síce päť streleckých pokusov, no gól sa im streliť nepodarilo. V druhej polovici prvej časti sa do prečíslenia dostali Hall so Zajacom, no druhý menovaný nedokázal dostať puk do siete po dobrej Hallovej prihrávke. Skóre sa tak menilo iba jedenkrát, o čo sa postaral český útočník Pavel Zacha.

Strely: 13-10

Začiatok druhej tretiny vyšiel lepšie hosťom, ktorí sa dočkali vyrovnania. Za Avalanche si šiel však predtým sadnúť na trestnú lavicu Nathan MacKinnon, no 49 sekúnd pred koncom jeho trestu sa dopustil nedovoleného zákroku Miles Wood. Hostia sa po vypršaní trestu ich hráča nasťahovali do obranného pásma Devils a ponúknutú výhodu sa im podarilo využiť zásluhou Marka Barberia, ktorý strieľal po šikovnej a načasovanej prihrávke kapitána Gabriela Landeskoga. Domáci si o pár minút neskôr vybojovali ďalšiu početnú výhodu, hneď po vhadzovaní vypálil od modrej obranca Andy Greene a jeho pokus sa dostal až do siete – 2:1. Tréner John Hynes si musel vziať coach challenge, pretože gól najprv nebol uznaný, no po konzultácii s videorozhodcom sa mohli Diabli tešiť opäť z jednogólového náskoku. Brankár domácich Cory Schneider nemal toľko práce ako jeho náprotivok Jeremy Smith. Schneider pôsobil sebavedome a okrem pár chýb predviedol opäť jeden zo svojich spoľahlivých výkonov. Hráči Avalanche sa pokúšali strieľať z rôznych uhlov, hľadali spôsob na prekonanie amerického brankára v službách Devils. Druhá tretina priniesla obrovskú šancu Kylea Palmieriho, ktorý si pomohol narazením o mantinel, aby sa zbavil dvoch protihráčov, od vlastnej modrej sa dostal do útočnej zóny, kde si brilantne vymenil puk s Hallom a do odkrytej brány pridal už 15. presný zásah v tejto sezóne a zvýšil vedenie domácich v zápase na 3:1. Približne minútu a pol pred koncom druhej tretiny sa dopustil lacnej straty puku v pásme útočník P.A. Parenteau, ktorého odzbrojil Matt Duchene, posunul puk Michaelovi Grigorenkovi a ten poľahky prekonal Schneidera.  Druhá časť nakoniec priniesla dovedna štyri góly, po dvoch na každej strane.

Strely: 18-12

Diabli šli do tretieho dejstva s jednogólovým náskokom, ktorý sa snažili udržať za každú cenu. Hosťujúci celok bol rázne proti a odzrkadlilo sa to aj na aktivite na ľade. Oba tímy sa držali mimo trestnej lavice, nechceli predvádzať veľa chýb a pokaziť si šancu na plný bodový zisk. Počas celého zápasu mali navrch domáci hráči, kontrolovali hru, dostávali sa do väčšieho počtu šancí hrali zodpovedne vtedy, keď to bolo naozaj treba. Debutant v bráne Avalanche si počínal solídne, Smith nedal šancu Hallovi pri obrovskej príležitosti, chytal a staral sa takmer o všetky nebezpečné puky a hráči pravdepodobne vyzdvihovali výkon svojho mladého kolegu. Hostia to v závere zápasu skúsili bez brankára, no ani o jedného hráča  naviac nedokáázali vymyslieť niečo, čo by prekonalo pevnú defenzívu okolo Coryho Schneidera. Tím z Newarku si nakoniec odniesol dva body za výhru v stretnutí v domovskom stánku Prudential Center.

NEW JERSEY DEVILS 3:2 COLORADO AVALANCHE

GÓLY: 3. Zacha (Noesen, Josefson), 29. PPG – Greene (Zajac), 37. Palmieri (Hall) – 27. Barberio (Landeskog, Rantanen), 39. Grigorenko (Duchene)

STRELY NA BRÁNU: 40:30

OSOBNÉ SÚBOJE: 17-12

VHADZOVANIE: 34-67/51% – 33-67/49%