Peklo / Reporty / Ani vedení 3:1 nestačilo Ďáblům na Floridě k zisku bodů

Ani vedení 3:1 nestačilo Ďáblům na Floridě k zisku bodů

Souboj Devils vs. Panthers. Souboj dvou brankářů, velkých kamarádů – Schneider vs. Luongo. To vše znamenal noční souboj mezi Floridou a New Jersey.

Jednalo se i o boj DeBoera o jeho 200. výhru v pozici trenéra. Ale jeho tým šel už ve druhé minutě do oslabení, vyloučen byl Dainius Zubrus. Na konci této přesilovky měl velkou šanci Crabb, který byl před brankou, ale Schneidera překonat nedokázal. V sedmé minutě se ke dvěma nebezpečným střelám dostal Gionta, ale neproměnil. Poté v úniku 2 na 1 byli Clowe s Brunnerem, ale druhý jmenovaný nedokázal zachytit přihrávku před prázdnou. Domácí otevřeli skóre v polovině první třetiny. Hayes vybojoval puk, vybruslil si a vystřelil. Schneider puk pouze vyrazil a Campbell ho doklepl za brankovou čáru – 1:0. Tentýž obránce měl další příležitost o pár momentů později, tentokráte ale branku přestřelil. Poté nebezpečně pálil Upshall, Schneider byl připraven. A následně si po straně sjížděl Pirri, ale taktéž neuspěl. V čase 13:37 už si trenér DeBoer vyžádal oddechový čas, jelikož nebyl se svým týmem vůbec spokojený. Nějaká znatelná změna ale nepřicházela. Necelé dvě minuty před koncem fauloval Fleischemann. Český útočník dostal dvě minuty a Devils hráli přesilovku. A tu se jim podařilo využít! Židlický nahrál zadovkou Zajacovi, jehož bombu Luongo vyrazil k Brunnerovi, který dorazil puk do branky a vyrovnal na 1:1! Touš ale při jeho cestě ještě tečoval Jágr, jemuž také byla posléze branka připsána. Jednalo se tak o 1000. gól Jágra v kariéře (všechny soutěže, včetně playoff). A tak skončila třetina za vyrovnaného stavu.
Střely: 13:6

Ve druhé třetině se dostali Devils do vedení. Eliáš nahrál Salvadorovi, jenž vystřelil zápěstím. Luongo puk vyrazil a ten se od Olsena odrazil do vlastní branky – 1:2! Gól tak byl připsán Salvadorovi, pro nějž to byla první “trefa” v sezoně. Trvalo mu to celkem 173 zápasů, než se trefil (bereme v potaz pouze utkání základní části). Ve 26. minutě dobře pálil Merrill a před Luongem byl poměrně zmatek, ale nikdo nedokázal dopravit puk za brankovou čáru. Druhé třetině dominovali Ďáblové i nadále. Byli více na puku a tvořili si více akcí. Luongo byl ale poměrně pozorný. Ve 34. minutě ale propustil střelu, kterou by zřejmě propouštět neměl. Nutno ale dodat, že Zubrus skvěle clonil před brankou, a tak se Eliášova střela mezi betony ujala – 1:3! Krátce na to trefil Upshall tyčku, a to pořádnou dělovkou. Poté přišlo velké pochybení v obraně Devils. Gomez nejdříve neskóroval, poté se ale k puku dostal podruhé a nahrál do výhodnější pozice Howdenovi, který už se prosadil. A to byly první dvě střely Floridy v této třetině! Velkou šanci vrátit dvoubrankové vedení na hostující stranu měl po vhazování Ryan Carter, ale jeho bekhendová klička úspěch neslavila, Luongo byl připraven. 1:43 před koncem druhé třetiny fauloval Jágr a tak Panteři zakončovali druhé dějství hry přesilovkou. Byli v ní velice nebezpeční, ale ani jednou se nedokázali dostat ke gólovému zakončení.
Střely: 2:14

Na začátku třetí třetiny měl obrovskou šanci Jaromír Jágr. Český útočník fantastickým způsobem přebruslil obránce Campbella a poté zkusil parádní kličku, ale netrefil branku. Následně se opět dostal k puku, ale za Luonga už ho procpat nedokázal. Ve 45. minutě dokázali Panteři vyrovnat. Mark Fayne rozehrál velice špatně a Brad Boyes byl sám před Schneiderem, kterého propálil mezi betony – 3:3. Na druhé straně zahrozil Bernier s Giontou a Luongo ani chvíli nevěděl, kde má kotouč. Členové čtvrté formace Devils z toho nic nedokázali vytěžit. V 50. minutě z dobré pozice sjížděl a pálil Colby Robak, Schneider byl ovšem připraven. Ale v následující situaci už domácí jásali – Boyes vybojoval puk pro Upshalla a ten propálil Schneidera, a to přesně v čase 50:00. Devils tak ztratili vedení 3:1, a to se nestalo poprvé v sezoně. A tak věděli, že budou muset hodně zabrat. Jenže v závěru zápasu ještě přidal braku Trochecck do prázdné, který tak rozhodl o výhre Panterů.