Peklo / Reporty / Po dvou výhrách přišla drtivá porážka, Ducks nedali Ďáblům šanci

Po dvou výhrách přišla drtivá porážka, Ducks nedali Ďáblům šanci

AUTOR: JAN ZHEJBAL

Zápas sliboval skvělou podívanou, což potvrdil v prvních dvaceti vteřinách Smith-Pelly, který prověřil brankáře Andersena. Ducks se nenechali zahanbit a také prověřovali pozornosti Keitha Kinkaida. Devils byli nabuzeni z posleních dvou vítězství a chtěli dokázat, že na kalifornské týmy umí. Ďáblové měli několik šancí i během přesilové hry, kdy postupně ohrozili branku Smith-Pelly, Kennedy a Henrique, Andersen byl ale na svém místě. Anaheim ukazoval, že první místo ve hře v oslabení je u správného týmu, nenechali hosty ani chvíli s pukem o samotě. První třetina nepřinesla žádnou branku.
Střely na branku v 1. třetině  6 – 12

Druhá část začala lépe pro Kachny, po třiceti vteřinách vystřelil Silfverberg, Kinkaid vykryl,  k odraženému puku se dostal Andrew Cogliano a otevřel skóre. 1:0!
To se ale nelíbilo Tyleru Kennedymu a pro dalších čtyřiceti vteřinách nahrál z poza branky zpět, kde stál Devante Smith-Pelly a vyrovnal. 1:1!
Dva rychlé góly nastartovali spád hry a Ducks po několika minutách opět vedly, když z prostoru mezi kruhy dostal přesnou přihrávku Ryan Kesler. 2:1!
Další „zářez“ si domácí zaznamenali o dvě minuty později, Jakob Silfverberg zůstal osamocen před brankou a trefit se nebyl problém. 3:1!
Ten měl, jak se ukázalo svůj večer a po přetlačované před brankou propasíroval puk za záda Ďábelského gólmana. 4:1!
Hráči New Jersey se snažili skóre změnit, ale když už se dostali do útoku a překonali obranu Anaheimu, tak byl proti Fredrik Andersen.
Střely na branku ve 2. třetině  15 – 6

Ve třetí části začínali Newarští přesilovou hrou, kterou ale nezvládli úplně dobře. Po jejích uplynutí se strhla vlna na jejímž vrcholu byl Corey Perry, který zvýšil náskok domácích. 5:1!
Pohoda v týmu Anaheimu byla vidět i na ledě a proto si hráči dovolovali různé triky. To způsobilo, že se trefil střelou zpoza branky Nick Ritchie a zvýšil na 6:1 svým prvním gólem v NHL! Tím vyhnal z branky Keitha Kinkaida a na řadu přišel Yann Danis. Ten se ani nezahřál a už lovil puk z branky, který tam poslal třetím gólem Jakob Slifverberg. 7:1!
Devils marně hledali recept na obranu Ducks, spíše se bránili. Stephen Gionta byl necelé dvě minuty před koncem třetí části vyloučen a New Jersey dohrávalo v oslabení.
Střely na branku ve 3. třetině  6 – 7

Střely na branku (celkově):   27- 25

Branky:
7:1 (0:0, 4:1, 3:0)
21. Cogliano (Slifvenberg, Kesler), 24. Kesler (Manson, Cogliano), 26. Silfverberg (Manson, Stoner), 30. Slifverberg (Kesler, Cogliano), 43. Perry (Holzer, Rakell), 47. Ritchie (Holzer, Horcoff), 48. Silfverberg (Lindholm, Despres)  – 22. Smith-Pelly (Kennedy, Moore)

– Keith Kinkaid zaznamenal v předchozích zápasech pouze dva obdržené góly a úspěšnost skoro 98%
– anaheimský Nick Ritchie zaznamenal svůj první gól v NHL
– Devils utrpěli největší porážku v sezoně
– Jakob Silfverberg z Anaheimu dal první hattrick v kariéře v NHL
– Devante Smith-Pelly dal během šesti utkání za Devils čtyři góly

Sestava:
Kinkaid (47. Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Helgeson, Warsofsky – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu

Zranění:
Jordin Tootoo, Patrik Eliáš, Jiří Tlustý, Michael Cammalleri, Cory Schneider, Jacob Josefson

Hvězdy utkání:
1. ANA Jakob Silfverberg, 3+1, 6 střel, čas na ledě 15:43
2. ANA Ryan Kesler, 1+2, 1 střela, čas na ledě  17:16
3. ANA Andrew Cogliano, 1+2, 3 střely, čas na ledě  14:02

Rozhodčí: Trevor Hanson – Justin St.Pierre, Scott Driscoll – Darren Gibbs

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …