Peklo / Reporty / Diabli vyhrali vo Verizon Centre 1:0

Diabli vyhrali vo Verizon Centre 1:0

Po druhýkrát v sezóne si zmerali sily tímy Washington Capitals a New Jersey Devils, tentoraz sa zápas odohral v aréne Verizon Center. Diabli tento zápas zvládli futbalovým výsledkom 1:0, čím nadviazali na domácu výhru proti Minnesote Wild. Jediný gól stretnutia dal Mike Cammalleri, pre Coryho Schneidera znamená dnešná výhra prvú nulu v sezóne.

Úvod zápasu nevyšiel ideálne ani jednému tímu, hral sa nemastný-neslaný hokej s nepresnosťami na ľade. Prvých päť minút sme nevideli väčšie ohrozenie brány, na oboch stranách hrali obrancovia jednoducho, posielali puky z pásma, avšak puky nemali často adresáta. Do prvej šance sa dostal domáci útočník Ward,  ktorý sa ocitol sám pred Schneiderom, ten hostí nesklamal a poradil si s jeho dorážkou. Židlický pri jednej z rozohrávok trafil Zubrusa sediaceho na striedačke, našťastie sa mu nič nestalo. Prvá väčšia šanca hostí prišla v 8. minúte, kedy sa pred brankára dral Jágr, no puk mu odskočil od hokejky. Caps si zahrali presilovku – Helgeson bol vylúčený za hrubosť – no domáci ponúknutú výhodu nevyužili. Do väčšej šance sa dostal opäť Jágr, no opäť mu odskočil puk, a tak na ukazovateli skóre svietil stále stav 0:0. 2 minúty pred koncom pohrozil strelou Burakovsky, mieril však vedľa Schneiderovej brány. Medzičasom si zahrali početnú výhodu aj hostia, gólovú tutovku si však nevypracovali. V závere tretiny si domáci opäť zahrali presilovku, na trestnú odišiel Josefson, no nevyužili ju, a tak mali možnosť streliť gól v početnej výhode aj na začiatku 2. tretiny.

Strely 10-7

Na začiatku tretiny sa obrana Diablov sústredila na zvládnutie domácej presilovky, čo sa im bez väčších problémov podarilo.  Diabli začali druhú tretinu aktívnejšie, hrali viac pri mantineli, vychádzal im vysunutý forčeking, no nevedeli z toho nič vyprodukovať. Do prvej šance hostí sa dostal malý Stephen Gionta, ktorý sa však neodpútal od obrancu pred bránou, a tak mal sťaženú pozíciu, z ktorej nedokázal poriadne vystreliť. Na druhej strane sa Brown dostal do dobrej pozície, po kľučke na obrancu strieľal medzi kruhmi, Schneider chytil jeho strelu. V 9. minúte si hostia zahrali druhú presilovú hru, po prvej mali na svojom konte stále 0 striel na bránu. Druhú početnú výhodu zdobili opäť nepresnosť a naháňanie za pukom, hostia si dokázali vyprodukovať jednu veľkú šancu, za Holtbym však puk neskončil. Diabli sa potom museli brániť tretíkrát a tretíkrát túto situáciu zvládli. Caps zatlačili, brániaca štvorica však hrala veľmi dobre pozične a podarilo sa im udržať nerozhodný stav 0:0. 2 minúty pred koncom tretiny sa do dobrej šance dostala trojica útočníkov 26-13-68, po presnej kombinácii sa Cammalleri ocitol pred Holtbym, puk si však potiahol príliš do backhandu, čo znamenalo neúspech. Na druhej strane sa črtal gól z protiútoku, no Schneider opäť podržal. Do tretej tretiny si Diabli okrem čistého konta preniesli presilovú hru, 20 sekúnd pred koncom hákoval Havláta Carlson.

Strely 10-17

Diabli si na začiatku tretiny dokázali držať útočné pásmo, no nevedeli nič vymyslieť, diváci stále čakali na strelca prvého gólu. Po ľavej strane sa hnal Josefson, vystrelil, trafil len bočnú sieť. Štýl hry sa príliš nezmenil, hralo sa jednoducho, pri mantineli, s občasnými šancami, obrancovia si plnili svoje povinnosti a nedovolili strelcom skórovať. 9:38 – Diabli sa nakoniec dočkali prvého gólu.  Holtby rozohrával puk za bránou, forčekovať prišli Jágr s Cammallerim, Holtby prihral presne Cammallerimu na hokejku a ten nemal problém trafiť opustenú bránu domáceho tímu – 1:0. Ďalší gól mohol pridať Zajac po brilantnej Jágrovej prihrávke, Holtby však zasiahol včas. Hra sa prehupla do druhej časti tretej tretiny, Caps hrali opäť presilovku po faule Ruutua, gól sa im vstreliť nepodarilo. 4 minúty pred koncom nastal menší závar pred Schneiderom, Diabli zvládli aj túto situáciu. Minútu a pol pred koncom zápasu sa rozhodol tréner Trotz odvolať brankára Holtbyho, no gól z toho nebol. 50 sekúnd pred koncom Židlický netrafil prázdnu bránu, čo mohli využiť domáci hráči, nestalo sa však nič a Diabli vyhrali vo Verizon Centre 1:0.