New Jersey Devils – Pittsburgh Penguins
(9-6-1) – (10-6-0)
15.11.2015 – Prudential Center, Newark, New Jersey

1. Třetina
    Toto utkání mělo zvláštní náboj díky rivalitě obou klubů. Domácí si hlavně chtěli uhlídat nebezpečné hráče Malkina a Crosbyho. Vyrovnanou třetinu střídaly akce na obou stranách, brankaři měli práci. New Jersey mělo velkou psychickou výhodu, protože přečkalo dvě přesilové hry Penguins a na konci té druhé dokonce sám na brankaře ujížděl Jacob Josefson, ale svou šanci neproměnil. Dokonce se dostali několikrát po výtečném forčekingu do přečíslení. V 16 minutě se nakonec Devils dočkali, když po kombinaci před Zatkoffovou brankou nakonec „docpali“ puk do branky Cammalleri a Schlemko, kterému byl po zkontrolování situace videorozhodčím gól připsán. 1:0! Konec periody se nesl ve znamní chyb hostí, ale na stavu se již ni nezměnilo.Střely na branku 10 – 8
  2. Třetina
    Začátek druhé periody se nesl ve frustraci hráčů Pittsburghu, která vyústila ve zbytečné chyby a vyloučení Malkina v 6-té minutě. Přesilovou hru odehráli domácí ve velkém tlaku a díky skvělému udržení hry v útočném pásku a nahrávce Tootooa před branku, kde stál Mike Cammalleri, ji dokázali využít a zvýšit na 2:0!
    Trápení ve formě neúspěšných nahrávek a skoro žádných útoků na braku dále zužovalo hosty a New Jersey dál hrálo útočnou hru. Koncem druhé třetiny se dokonce schylovalo k bitce, kdy se do sebe zaklínili Jordan Tootoo a Sydney Crosby. Domácí se dostali pod tlak zhruba tři minuty před druhým hvizdem, ale vynikající výkon předvedl Cory Schneider. Videorozhodčí měl dnes hodně práce, když posuzovali Palmieriho pokud dotlačit puk do branky, ten ale nakonec neuznali, protože Domácí útočník tak učinil až po hvizdu píšťalky.Střely na branku 22 – 13
  3. Třetina
    do poslední části zápasu vstoupili hráči od řeky Hudson do oslabení, ale to jim zase tak nevadilo, protože v početní nevýhodě ujel po nahrávce Josefsona na branku Gionta, ale Zatkoff byl připraven. Po vyrovnání sil se k puku dostal Bobby Farnham a ten po výměně s Adamem Henriquem vstřelil svůj druhý gól v NHL a zvýšil skóre na 3:0!
    Velmi frustrovaní tučňáci po každém nájezdu či střele na branku provokovali a rozpoutávali strkanice, do kterých se aktivně zapojoval i Sidney Crosby. Tím se dostávali často do oslabení.
    Pět minut před koncem utkání ukázali herní pohodu Lee Stempniak a Mike Cammalleri, když si v přečíslení vyměnili kotouč a překonali bezradného brankáře Penguins. 4:0!
    ďáblové si vedení udrželi a porazili tak Penguins přesvědčivým výkonem. Cory Schneider si připsal první zápas v této sezoně, kdy neinkasoval.

Střely na branku 37 – 21

Hvězdy zápasu:

1/ CORY SCHNEIDER 21 zákroků / 100% úspěšnost

2/ MIKE CAMMALLERI 1+2 / 4 střely

3/ BOBBY FARNHAM 1+0 / 1 střela

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …