Peklo / Reporty / Diabli zakončili štvorzápasový trip výhrou v Arizone

Diabli zakončili štvorzápasový trip výhrou v Arizone

Tím z Newarku sa v sobotu postavil na ľad Arizony Coyotes. V zostave hostí sa po zranení vrátil obranca John Moore. Hostia nakoniec zápas dotiahli do víťazného konca a vyhrali 2-0.

1. tretina

Oba tímy začali od úvodu veľmi opatrne, neponáhľali sa s rozohrávkami a najmä obrancovia Devils si vždy dobre počkali na svojich útočníkov, kým budú v dobrej pozícii na spracovanie prihrávky. Prvá šanca prišla zo strany hostí, Lee Stempniak skúsil pozornosť Andersa Lindbäcka v bráne Coyotes, ktorý strelu z ľavého kruhu vyrazil pravým betónom. O pár sekúnd neskôr mal brankár domácich zastretý výhľad, ale Andy Greene nedokázal poslať puk do priestoru brány. Diabli sa zásluhou mladého Reida Bouchera dostali ako prví do vedenia už v čase 3:52 – Travis Zajac zabojoval o puk v obrannom pásme, Boucher prešiel stredným pásmom, vymenil si puk so Stempniakom a z hranice ľavého kruhu vystrelil presnú strelu zápästím na bližšiu tyč. Diabli si v 7. minúte zahrali v oslabení, Henrique stratil hokejku, ale nakoniec sa hráčom podarilo vyhodiť puk z tretiny a oslabenie zvládli na výbornú. O pár minút neskôr si zahrali v oslabení aj domáci hráči, ale presilovka nepriniesla žiadny gólový moment. 6 minút do konca tretiny mal Mikkel Boedker gól na hokejke, ale Cory Schneider tomu zabránil pohotovým zákrokom pravým betónom. Po ňom sa dostával do šance aj Max Domi, ale John Merrill výborne vypichol puk hokejkou. V 15. minúte šli domáci Coyotes opäť do početnej výhody, ale nedokázali ju využiť. Anthony Duclair mal najväčšiu príležitosť, keď sa v medzikruží dostal ku Domiho prihrávke, ale obranca David Schlemko výborne zastavil puk telom. Hneď po vypršaní trestu šli domáci do oslabenia za zdržovanie hry. Kyle Palmieri zobral zodpovednosť na seba, snažil sa s pukom dostať pred bránu, ale pri tom si privodil pravdepodobne nejaké zranenie ruky. Na konci tretiny sa skóre už nemenilo, aj keď Henrique mal dobrú príležitosť po peknej kombinácii.

Strely na bránu: 10-8

2. tretina

Coyotes začali od prvej minúty s aktívnym forčekingom, defenzíva hostí mala veľké problémy s rozohrávkou a útočníci museli prísť hlboko do pásma bojovať o puk. V prvej minúte strávili domáci dlhý čas v útočnom pásme, ale ku strele to neviedlo. O pár sekúnd neskôr prišlo vzájomné vylúčenie a hra 4-proti-4, keď na trestnú lavicu odišiel Joseph Blandisi a Brad Richardson. Domáci si zahrali následne presilovku 4-na-3, respektíve 5-na-4, keď sa Palmieri previnil voči pravidlám a krosčekoval dobiedzajúceho Riedera. Hráči Devils hrali dobre pozične, blokovali strely súpera a nakoniec úspešne zvládli ubrániť aj toto oslabenie. V 6. minúte sa pred bránu predral Kyle Chipchura, kde vznikla situácia 2-na-1, ale Chipchura sa rozhodol pre strelu, ktorú Schneider pohodlne chytil. O pár minút prišla ďalšia početná výhoda domácich a opäť si na trestnú lavicu šiel sadnúť Palmieri. Na začiatku oslabenia vznikol pred Schneiderom tlak, ale našťastie sa na bráne rozvlnila sieť iba z vonkajšej strany. Aktivita Coyotes nútila obrancov hostí rýchlo vyhadzovať puky z pásma, z čoho pramenili chyby, ktoré domáci nedokázali využiť. Na druhej strane mal šancu Jordin Tootoo, ktorého strela z pravého kruhu skončila len na Lindbäckovi. V strednej časti sa bojovalo najmä v rohoch klziska a pri mantineli, domáci skúšali zaskočiť Schneidera strelami od modrej. Druhú polovicu druhej tretiny sa hralo najmä v obrannom pásme Devils, forčeking Coyotes bol veľmi dôrazný, striel na bránu pribúdalo, ale domáci nedokázali dostať puk do brány. V čase 18:13 sa po vhadzovaní strhla bitka – Zajac a Richardson zhodili rukavice hneď po vhodení puku. Posledné dve minúty mali opäť šancu na strelenie gólu domáci, ale Schneiderova lapačka úradovala v oboch nebezpečných prípadoch. Diabli tak prečkali tlak súpera a do tretej tretiny si preniesli najtesnejšie vedenie.

Strely na bránu: 15-5

3. tretina

Tretia tretina začala pre Diablov najlepšie, ako mohla. Využili hneď prvú akciu. Palmieri nahodil puk za bránu domácich, kde dobre forčekoval Henrique, puk sa dostal ku Blandisimu, ktorý presne prihral na Palmieriho a ten už nemal problém zasunúť puk za Lindbäcka – 2:0. Hneď po vhadzovaní sa rodila šanca aj na druhej strane, ale strelec domáceho tímu nenamieril presne. Hra sa na začiatku tretiny kúskovala, v prvých troch minútach musel rozhodca pískať tri zakázané uvoľnenia. Gelinas, hrajúci vo štvrtom útoku, mal dobrú príležitosť, keď si vymenil puk so Schlemkom a strieľal z medzikružia, ale priestor brány netrafil. V 6. minúte dobre prekazil rozohrávku Coyotes Schlemko, ale dostal sa pritom do ofsajdu, takže nemohol pokračovať v útočnom ťažení. Domáci hráči mali ďalšiu presilovku, v ktorej si vytvorili pár šancí, ale obrana Devils zostala neprekonaná. Po nej sa Coyotes dostávali opäť do pásma, ale Schneider radšej ukryl puk v lapačke. Schneider počas celého zápasu uľahčoval prácu obrancom, snažil sa rozohrávať a zastavovať puky za bránkou a riešiť všetky situácie v predbránkovom priestore. V 11. minúte ukázal Greene veľkú silu, keď sa udržal v súboji na ľade, obišiel bránu a skúšal prekonať Lindbäcka. Na druhej strane nedosiahol Martinook na puk po strielanej prihrávke Richardsona. V 14. minúte mala Arizona ďalšiu veľkú šancu – Stone prešiel útočnú modrú, prihral Richardsonovi, ktorý vystrelil a Schneiderovi vypadol puk, ale hráči dostali bránu z jej bežného postavenia, a tak sa musela prerušiť hra. Ďalšiu šancu mali opäť domáci, Boedker si našiel dobré miesto medzi kruhmi, ale netrafil bránu. 4 minúty do konca zápasu mal prvý gól domácich na hokejke mladík Domi, brankár hostí bol už na zemi, ale puk nakoniec v bráne neskončil. Coyotes približne 3 minúty pred koncom zápasu odvolali brankára a skúšali to so šiestimi korčuliarmi. Greene skúšal strelu do prázdnej brány, ale bolo z toho len zakázané uvoľnenie. Po vhadzovaní sa ku strele dostal Domi, ale Palmieri preukázal veľkú obetavosť a hodil sa do tvrdej strely. Diabli ustáli záverečné minúty, na čom mal najväčšiu zásluhu brankár Schneider a z ľadu Arizony brali dva body za výhru 2-0.

Strely na bránu: 13-3

Arizona Coyotes 0-2 New Jersey Devils

Góly: 4. Boucher (Stempniak, Zajac), 41. Palmieri (Blandisi, Larsson)

Brankári: A. Lindbäck (14/16, 87,5%SV) – C. Schneider (38/38, čisté konto)

Hviezdy stretnutia: 3. Lee Stempniak 2. Reid Boucher 1. Cory Schneider

zdroj obrázku: Norm Hall/GettyImages, nhl.com