Peklo / Ohlasy / Jo, dělám pokroky. Cítím se lépe, jsem jistější na puku a vyhrávám souboje, říká Coleman

Devils podruhé za sebou zvítězili v Kanadě 2-1, dnes to bylo však proti Vancouveru ještě těsnější, než v Calgary. Dnes totiž ďáblové urvali druhý bod až v prodloužení. Perfektní práci přitom odvedl Zajac, který zneškodnil situaci 2 na 1 a na druhou stranu kluziště vyslal Halla, který z velké rychlosti vystřelil druhý bod pro Devils. Tyto krásné okamžiky si můžete připomenout zde, v dnešních highlightech.

Velmi důležitou postavou byl dnes Blake Coleman, hráč, který naskočil do sestavy Devils před tripem po Kanadě. Ve Vancouveru odehrál své třetí utkání a bylo ho vidět! Dnešní ohlasy budou věnovány právě jemu!

Nejprve odvedl skvělou práci čtyři minuty do konce druhé třetiny na Markströmově brankovišti, když skvěle clonil a zaměstnal ještě dalšího obránce. Markström však dokázal puk lapit na brankové čáře a Wood, který do tohoto klubka vletěl, už přišel pozdě. Další velkou šanci měl opět čtyři minuty do konce třetí třetiny, kdy rozhodčí gól uznal. Bohužel však po challange, který si vzal trenér domácí byl odhalen velmi těsný ofsajd a gól nakonec nebyl uznán. Coleman byl v tomto zápasu trochu smolařem, nakonec byl ale šťasten za dva body.

„Jo, myslím, že jsem měl dvě šance.“ dodával s humorem Coleman, kterého tak neuznaný gól nemusel až tak trápit a k první šanci dodává, „Bylo to trochu jako z učebnice tři na dva. Nakopnete se do rychlosti, sjedete do středu a přímo do brány. Woody (Miles Wood) udělal perfektní přihrávku na Deva (Smith-Pelly) a ten perfektně vystřelil, trefilo mě to do nohou a odrazilo se přímo do brány. Myslím, že puk zůstal na brankové čáře.“

Další velká šance přišla v čase 15:53, ve třetí třetině. Coleman dostal puk do brány, ale trenér Canucks Willie Desjardins správně využil svůj challange, který odhalil Hallův těsný ofsajd. Coleman k této situaci ze svého pohledu dodal: „Opravdu jsem byl napjatý asi minutu. Netušil jsem, co je přesně přezkoumáváno. Věděl jsem, že puk byl v brance ještě než rozhodčí zapískal nebo něco takového…nebyl jsem si jistý. Ale pochopitelně, pokud se situace jde přezkoumávat, je pro to vždy pádný důvod. Ale je to v pohodě, stále bereme oba dva body“, dodal sportovně Coleman.

Pro Colemana to byl tedy již zmiňovaný třetí zápas v letošní sezoně. Po debutu v Edmontonu, kde si odkroutil 11:49, v Calgary pak odehrál podobný čas 11:45 a v noci proti Canucks 10:15. A dle svých slov se začíná dostávat do pohody: „Jo, dělám pokroky. Cítím se lépe, jsem jistější na puku a vyhrávám souboje. Mým cílem je být trochu útočnější.“

Ke Colemanově situaci, kdy mu nebyl dvakrát uznán gól, se se smíchem vyjádřil i kouč Hynes a na otázku, zda někdy zažil, že by jeho hráči rozhodčí neuznali dva góly a on si tak musí na svou premiérovou trefu v NHL počkat: „Je to pro něj těžké. Na druho ustranu je pro něj dobré, že se dokáže dostat do pozic, odkud se dávají góly. To je velmi dobrý předpoklad. Pokud tyto úkoly bude plnit i dále, přijde to!“

• Travis Zajac dnes odehrál svůj 743 zápas a vyrovnal tak Colina Whitea na 10. příčce v odehraných zápasech za Devils.
  • Damon Severson si dnes připsal svůj 21. bod, když asistoval u gólu Quinceyho. Nyní má na svém kontě tři góly a 18 asistencí.
  • Tým Devils se po zápase ve Vancouveru přesunul do Minnesoty. Zda bude tým trénovat se zatím neví, je provděpodobné, že se 3 zápasy ve 4 dnech bude trénink pouze dobrovolný.

„Pocit, že jsem součástí organizace, mě dělá šťastným,“ prozrazuje po draftu Nico Hischier

Devils vůbec poprvé v historii organizace vybírali jedničku draftu. A aby se tato volba pamatovala hodně dlouho, poprvé v historii byl na první pozici vybrán švýcarský hráč. Šikovný a rychlý Nico Hischier udělal v letošním roce veliký progres a Ray Shero ukázal právě na něj.