Peklo / Reporty / Na Floridě byla bouřka, Blesky porazily těsně Ďábly

Na Floridě byla bouřka, Blesky porazily těsně Ďábly

Ani druhé utkání sezony 2016/2017 Devils výhru nepřineslo. Po první třetině to ale vůbec nevypadalo špatně…

Lepší začátek zápasu si Ďáblové nemohli přát. První formace uzavřela soupeře v jejich obranném pásku a po několika pokusech se puk dostal na modrou čáru, kde byl připraven na střelu John Moore. Jeho dělovku do branky usměrnil tečí Kyle Palmieri. 0:1!
Hráči Tampy byli zřejmě zaskočeni tak rychlým nástupem a dělali spoustu chyb. To se jim o pár minut později opět vymstilo. Po skvělém zachycení puku na modré čáře Taylorem Hallem pokračoval v akci P.A.Parenteau a přihrávkou naslepo nabil skvěle postavenému Travisi Zajacovi, který našel místo pod přesouvajícím se brankářem Vasilevským. 0:2!
Domácí se poté snažili výsledek zvrátit, dokonce hráli přesilovou hru za vyloučení Michaela Cammalleriho, ale skvěle postavený Cory Schneider byl proti. Celkově hra Devils působila vyrovnaně a jistě.
Střely: 13:13

Začátek druhé třetiny byl ze strany domácích velmi vypjatý, zbytečné faulovali a hráli tvrdě. Ondřej Palát byl vyloučen za hrubost, když zezadu přistrčil P.A. Parenteaua, který si šel vyřídit předchozí zákrok od Drouina a Devils měli možnost poprvé v tomto zápase hrát v početní převaze. Prakticky celou přesilovou hru odehráli v útočném pásmu, ale větší šanci si nevytvořili. Ve 25. minutě zastavil Schnieder tři nebezpečné střely domácích a udržel tak vedení svého týmu. Ovšem ne na dlouho. O tři minuty později si skvělou akcí nahráli Drouin s Palátem a pod padajícího Schneidera zakončoval útočník Steven Stamkos. 1:2!
Od kontaktního gólu se Tampa „probudila“ a dávala hostům jasně najevo, že lehce svůj skalp nedá.
Vyrovnání přišlo za dvě střídání, kdy se přes modrou čáru dostali čtyři hráči a po kombinaci zakončoval ze zadní pozice Alex Killorn. 2:2!
Hosté si vypracovali dvě krásné šance, dokonce střela Michaela Cammalleriho skočila v brance, ale bylo pískáno vyloučení Stevena Stamkose a gól neplatil. V přesilové hře vynikl hlavně francouzský obránce Yohann Auvitu, který dvakrát vystřelil a pak připravil akci, na jejímž konci stál kapitán Andy Greene, který vstřelil branku. Gól ale neplatil z důvodu ofsajdového přejetí do útočného pásma. Rozhodčí tak rozhodli na základě požadavku domácí střídačky. Konec druhé části dohrávali Newarští v oslabení za podražení Milese Wooda. Skóre se ale nezměnilo.
Střely: 12:9

Do třetí periody vykročili lépe opět domácí, když dostali možnost hrát v početní výhodě. Smith-Pelly totiž vyhodil puk ze hřiště. V té se opět prověřovala branka u videorozhodčích, protože nebylo jasné, zda se puk vystřelený Kučerovem dostal za brankovou čáru Coryho Schneidera. Rozhodčí nakonec gól neuznali a pokračovalo se dále. Neuznaný gól nastartoval Devils k lepší hře, začali lépe bránit a držet puk. Ovšem Tampa je težký soupeř, a tak se stalo, že při tlaku v obranném pásku se od modré napřáhl Garrison a před brankou tečoval Valteri Filpulla. 3:2!
Napětí se dalo na ledě krájet, oba týmy dále útočily a nebylo nouze i o potyčky. Michael Cammalleri si vyšlápl na J.T. Millera, ale byla toho jen malá tahanice, vyloučení pro oba a pokračovalo se 4 na 4.
Oba týmy byly viditelně nervózní, chyby se rodily na obou stranách. Šest minut před koncem základní hrací doby fauloval Andrej Šustr a New Jersey měli možnost hrát další přesilovou hru. Branku Vasilevského ohrozil Auvitu a Palmieri, ale skóre se neměnilo. Hosté minutu a půl před sirénou poslali Schneidera na střídačku a hráli v šesti proti pěti. Devils stříleli jako o život, na vyrovnání to ale nestačilo.
Střely: 9:12

Tampa Bay Lightning   3:2  New Jersey Devils
Branky a nahrávky: 28. Stamkos (Palát, Drouin), 31. Killorn (Kucherov, Johnson), 46. Filppula (Garrison, Point) – 1. Palmieri (Moore), 5. Zajac (Parenteau).
Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 19 092 (vyprodáno). Střely na branku: 34:34 (13:13, 12:9, 9:12).