Peklo / Reporty / Devils nestačili na Kings

Devils nestačili na Kings

Poprvé od finále Stanley Cupu 2012 se utkali Devils a Kings. Domácí tým pro dnešní zápas měl králům co vracet. Do sestavy se vrátil český útočník Patrik Eliáš a člen 4. formace Stephen Gionta.

Začátek utkání New Jersey skvělo chytlo a hosty k ničemu nepustilo, větší šanci si ovšem domácí nevypracovali. Poté se hra vyrovnala a útočili i hosté, od modré vypálil Willie Mitchell, betony Schneidera byli na správném místě. V 9. minutě kombinoval Zajac s Bernierem, prvně jmenovaný těsně přestřelil. Po střele Andyho Greene puk Scrivensovi vypadl a Andrei Loktionov byl sražen Muzzinem, poté si již brankářská dvojka LA puk pohlídala. Devils měli obrovský tlak, ale nedokázali ho prozatím využít, provázela je veliká smůla. Do další šance se pět minut přd první sirénou vyřítil Andrei Loktionov, ovšem lapačka Scrivense pokus zastavila. V poslední minutě první třetiny předvedli domácí ukázkovou kombinaci, na jejímž konci stál Jaromír Jágr, který se nacpal do brankoviště, ale puk nenasměroval do sítě, první třetina skončila za stavu 0:0
Střely: 12:6

Ve 22. minutě se  o první vylooučení postaral Peter Harrold, ten vysokou holí zasáhl Tylera Toffoliho a ačkoliv se v jeho tváři objevila krev, byla z toho čtyřminutová přesilovka Kings. Neuběhla z této výhody ani minuta a vyloučovalo se i na druhé straně, Dwight King zahákoval Marka Židlického a putoval na trestnou lavici. Na konci hry 4 na 4 zaútočili Brown, ale Schneider jeho pokus vyrazil. Pokračovala přesilová hra držitelů Stanley Cupu z roku 2012, ve které si ale nevytvořili pořádnou šanci. Po neurovnané části zápasu se do protiútoku dostali Ďáblové, za cenu vyloučení byli o puk ozbrojeni a i domácí čekala první přesilovka v utkání. Hned na začátku přesilové hry se do velké šance dostal Jágr, který se ocitl sám před Scrivensem, bohužel pro domácí trefil jen jeho lapačku. O chvíli později chyboval Židlický a ujížděl Vey, jehož pokus skončil vedle. Devils svou přesilovku nevyužili. Ve 35. minutě byl ve skvělé příležitosti Greene, ale skvělý Scrivens nebyl překonán. I ve druhé třetině jsme branku neviděli.
Střely: 6:6

První šance třetí třetiny se urodili ve 45. minutě, před Scrivensem se neprosadil Bernier ani Henrique. Devils byli stále aktivnějším týmem, ale góly nepřicházeli. Velkou neplechu mohl vyrobit Andy Greene, když tečoval nahození Muzzina, ale Schneider byl pozorný. Skvěle zasáhl v polovině třetí třetiny Dainius Zubrus, který na brankovišti svým tělem vytlačil Browna a zamezil mu ve skórování. V nudné třetí třetině z ničeho nic nahodil šest a půl mintuy před koncem zápasu Muzzin, jehož střela byla ještě tečována Kingem, náhle Kings vedli 1:0! Necelé tři minuty před koncem sevřel puk na vhazování Mike Richards a byl vyloučen, Devils měli velkou šanci na vyrovnání. Ale New Jersey se ani neusadilo v pásmu, Brunner 55 sekund před koncem zápasu fauloval a byl vyloučen. Schneider byl ještě odvolán a dvě vteřiny před koncem bekhendem přes celé kluziště skóroval Anže Kopitar. Kings zvítězilo 2:0.
Střely: 8:8

New Jersey Devils 0:2 Los Angeles Kings
54′ King (Muzzin, Williams), 60′ Kopitar (Doughty, Mitchell)

Střely celkově: 26:21

Devils: Schneider – Greene, Židlický, Harrold, Fayne, Gelinas, Larsson – Zubrus, Zajac, Jágr, Brunner, Eliáš, Ryder, Henrique, Loktionov, Bernier, Carter, Gionta, Janssen
Kings: Scrivens – Muzzin, Doughty, Regehr, Voynov, Mitchell, Martinez – Brown, Kopitar, Williams, King, Richards, Frattin, Pearson, Vey, Toffoli, Nolan, Fraser, Lewis

Adam Henrique se zachoval jako džentlmen. Fanynce, co přišla o dům, poslal podepsaný dres

Fakt, že někteří hokejisté udělají pro své fanoušky cokoliv, je znám nějakou dobu. Mezi tyto osobnosti patří také Adam Henrique, který věnoval svůj dres fanynce, jež přišla o střechu nad hlavou. Ashley krom dresu dostala také pozvánku od organizace Devils na první domácí utkání příští sezóny. Něco zlé je k něčemu i dobré.