Peklo / Reporty / Diabli nezvládli nájazdy, Ostrovanom podľahli 3:2

Diabli nezvládli nájazdy, Ostrovanom podľahli 3:2

Diabli dnes odohrali duel proti Ostrovanom z New Yorku, v ktorom ťahali za kratší koniec. Hráči Devils v zápase viedli 2:0, o náskok prišli a nakoniec ich Islanders porazili na nájazdy. Svoj druhý štart v NHL dnes zaznamenal Keith Kinkaid, kryl 31 z 33 striel domácich a podal opäť zodpovedný výkon. Ďalší zápas Diabli odohrajú v stredu, doma proti Ottawe Senators.

V bráne Diablov dostal od začiatku stretnutia šancu Keith Kinkaid, pre ktorého to bol druhý štart v NHL. V tom prvom vychytal 37 striel pri prehre 3:2sn proti Chicagu Blackhawks.

Do zápasu nastúpil aj Travis Zajac, ktorý vynechal posledných osem zápasov pre zranenie, Scott Gomez sa tým pádom presunul na ľavé krídlo prvého útoku, kde opäť chýbal najlepší strelec Diablov – Mike Cammalleri. V zostave sa opäť objavil Seth Helgeson, Peter Harrold bol v zápase písaný len ako zdravý náhradník.

Tim Sestito bol dnes povolaný z Albany Devils, opačnou stranou putoval Mike Sislo.

Za domácich nastúpili aj slováci Jaroslav Halák a Ľubomír Višňovský. Diabli v prvej tretine prestrieľali svojho súpera 12-7. Na gól sme čakali do prvej presilovej hry hráčov Devils. Andres Lee si šiel sadnúť za nedovoloné bránenie. Diabli sa po vyhranom vhadzovaní usadili v útočnom pásme, po 50 sekundách hostia dokázali ponúknutú výhodu využiť – čas 12:15 – Scott Gomez prihral na modrú Židlickému, ten strelou z prvej prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a vsietil svoj 4. gól v sezóne – 1:0.

Po presilovej hre sa oba tímy ťažko dostávali do šancí, aktívnou hrou sa prezentoval Jordin Tootoo.

Stav 1:0 netrval dlho – čas 15:20 – Scott Gomez posielal puk pred bránu od pravého mantinelu, trafil korčuľu Ľubomíra Višňovského a puk smeroval za chrbát slovenského gólmana – 2:0. Pre Gomeza to bol 2. gól sezóny a v posledných zápasoch patrí medzi najlepších hráčov Devils.

Jaromír Jágr v prvej tretine zaznamenal dve asistencie, čím sa v historických tabuľkách posunul na 7. miesto s 1 065 asistenciami. Predbehol Stevea Yzermana, ktorý má na svojom konte o dve asistencie menej – 1063.

V čase 16:22 šiel na trestnú lavicu Michael Ryder. Diabli túto sezónu nepatria medzi tímy s dobrým oslabením, v lige sa nachádzajú na 27. mieste. Od Ostrovanov prišlo pár nebezpečných striel od modrej, Kinkaid všetky kryl a z bližšej vzdialenosti boli pokusy útočníkov nepresné.

V prvej tretine sa na strane hostí vylučovalo ešte raz – 15 sekúnd pred koncom tretiny fauloval Jágr – hákovanie. Diabli ukončili tretinu vyhodením puku z pásma, Kinkaid pochytal všetkých 7 striel a Diabli po 1. tretine vyhrávali 2:0

Strely: 7-12

Väčšia časť oslabenia sa odohrala v druhej časti hry – Diabli neumožnili Ostrovanom ani jednu nebezpečnú strelu, skóre sa však o malú chvíľu menilo – za bránou Diablov bol Strome, ktorý poslal prihrávku pred bránu, tá našla Baileyho a osamotený nemal problém so skórovaním – 2:1.

V 4. minúte dobre zakombinovala tretia útočná formácia Bernier-Gionta-Havlát spolu so Židlickým. Židlický jeho typickým spôsobom obišiel bránu, prihral Havlátovi, ten vystrelil nepríjemný puk na Haláka, brankár ho vychytal a k následnej dorážke neprišlo. Na druhej strane vyhral súboj o puk Cizikas proti Židlickému, prihral Clutterbuckovi, ale jeho strela bola nevýrazná a Kinkaid s ňou nemal problém.

Tretí útok hostí sa opäť zdržal v útočnom pásme, väčšiu šancu nevyprodukovali.

Do druhej polovice stretnutia vstupovali Diabli stále s jednogólovým náskokom, to sa mohlo zmeniť 8 minút do konca tretiny, kedy sa skoro do brejku dostal Grabovski, prihrávka naňho nebola presná. Ostrovania strieľali z každej možnej pozície, po jednom pokuse z ľavej strany zaznela tyčka za Kinkaidovou bránou, o chvíľu neskôr sa do samostatného úniku rútil Martin, Severson ho vytlačil z dobrej pozície a dobrým obranným zákrokom pomohol brankárovi Devils. Domáci sa pokúšali o následnú dorážku – opäť neúspešne.

V poslednej minúte tretiny sa do šance dostal Jágr, prešiel zozadu okolo brány, dostal sa pred Haláka a strieľal dvakrát za sebou backhandom – prvý pokus Halák chytil a druhý nesmeroval medzi tyče.

Diabli stratili dvojgólové vedenie, keď sa v 2. minúte tretiny presadil Bailey, ale vyhrávali aj po dvoch tretinách stretnutia – 2:1.

Strely: 11-7

Začiatok tretiny sa hosťom nepodaril – v prvých dvoch minútach boli proti nim pískané dve zakázané uvoľnenia. Po 3 minútach hry sa medzi obrancov dostal Cizikas, Židlický ho nestihol, ale proti Kinkaidovi neuspel. O ďalšiu minútu prišlo vylúčenie na oboch stranách – za menšiu potyčku odišli na trestnú lavicu Tavares a Helgeson.

Hralo sa 4na4, nebezpečne strieľal Donovan z ľavého kruhu, Kinkaid si trochu vyšiel z brány a strelu vychytal, následné strely dokázala obrana zblokovať.

Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, obrany boli pozorné a zbierali všetky rozohrávky.

12:15 – Cizikas prihral po pravom mantineli na Matta Martina, Martin sa dostal na úroveň kruhov a presnou strelou vyrovnal skóre stretnutia  2:2.

5 minút do konca tretiny pohrozili hráči oboch tímov, za domácich mal gól na hokejke opäť Martin, Kinkaid jeho pokus chytil a obrana hostí pomohla mladému brankárovi odpratať puk do bezpečia. Na druhej strane strieľal na Haláka Sestito, slovenský gólman bol pozorný a nemal so strelou problém.

2 a pol minúty do konca sa opäť dostali do šance hráči domáceho celku, z ľavého kruhu nebezpečne strieľal Nelson, z následnej dorážky pohrozil Višňovský a následne prišla Stromeova strela z ľavého kruhu, ktorú Kinkaid schoval v lapačke.

O chvíľu neskôr sa na zemi ocitol Marek Židlický – Tavares ho pichol hokejkou medzi nohy a nasledovala dvojminútová presilová hra hostí v závere zápasu. Gól však nedali, nevytvorili si žiadnu šancu a hra pokračovala do predĺženia.

Strely: 13-7

Aj druhý zápas Keitha Kinkaida sa dostal do predĺženia. Diabli ho začali oslabením, ale vylúčený Gomez naskočil po pár sekundách na ľad. Prvú strelu v predĺžení mal Jágr z pravého kruhu. Gomez vybojoval puk za bránou, dostal sa ku Seversonovi, no ten zakončil nepresne. V čase 2:17 sa Gomez dopustil faulu – šiel si sadnúť za podrazenie a Ostrovania mali 2 minúty presilovku 4na3. Islanders si prihrávali, ale Kinkaidovu bránu vážne neohrozili. 30 sekúnd do konca trestu domáci zakombinovali, Nielsen preniesol hru z ľavého kruhu na Tavaresa, ktorý sa nachádzal na pravom, vystrelil z prvej, ale Kinkaid jeho strelu kryl do lapačky. Diabli sa úspešne ubránili.

Gelinas nezachytil prihrávku na modrej, Bailey sa dostal do brejku, ale obranca Diablov ho stihol čisto zastaviť, Baileymu sa však podarilo vystreliť, ale Kinkaid jeho pokus chytil.

Predĺženie gól neprinieslo, a tak nasledovali nájazdy.

New York Islanders 3-2sn New Jersey Devils

Góly: 13. Židlický (Gomez, Jágr), 16. Gomez (Jágr, Židlický) – 22. Bailey (Strome, Grabovski), 51. Martin (Cizikas, de Haan), rozhodujúci nájazd Bailey

Strely: 33-28

Hity: 31-18

Zostavy

New York Islanders – Halák (92,9%SV) – de Haan, Leddy, Hickey, Višňovský, Reinhart, Donovan – Kulemin,Tavares,Okposo – Grabovski,Nielsen,Bailey – Lee,Nelson,Strome – Martin,Cizikas,Clutterbuck

New Jersey Devils – Kinkaid (93,9%SV) – Greene, Severson, Židlický, Helgeson, Merrill, Gelinas – Gomez,Zajac,Jágr -Ruutu,Henrique,Ryder – Havlát,Gionta,Bernier – Sestito,Josefson,Tootoo

3 hviezdy stretnutia

3. Marek Židlický (1+1)

2. Matt Martin (1+0)

1. Josh Bailey (1+0), rozhodujúci nájazd

zdroj obrázku: Mike Stobe, nhl.com

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …