(13-15-3) – (15-11-4)
16.12.2015 – First Niagara Center, Buffalo, New York
Autor: Honza Zhejbal

1. Třetina
    Zápas u Niagarských vodopádů začali aktivněji domácí, kteří chtěli prodloužit domácí tří zápasovou sérii bez prohry. Ale Ďáblové se nezalekli úvodního tlaku a brzy začali vystrkovat růžky. Hrálo se v dlouhých intervalech bez vyložených šancí až do poloviny třetiny, kdy nebezpečně ohrozil branku Coryho Schneidera nováček NHL Jack Eichel. Na oplátku prověřil domácího brankaře Ullmarka rychlou střelou Jordin Tootoo. Na Devils byl vidět velký zápal, stříleli z každé pozice. Koncem první periody měli hosté možnost hrát 1:44 v početní výhodě, ale skóre se neměnilo. 0:0!
    Střely na branku 6 – 9
  2. Třetina
    První tři minuty třetiny patřily hráčům s ďábelským „N“ na prsou, kdy uzavřeli domácí v jejich třetině a zkoušeli překonat jejich brankáře. Největší příležitost měl David Schlemko. Šance se střídaly na obou stranách, ale brankaři moc práce neměli. New Jersey hrálo dvakrát po sobě v oslabení po přestupku Jordina Tootooa a Adam Henriquea, ale Sabres si vytvořili pouze jednu střeleckou šanci. Devils se nakonec povedlo zatlačit domácí a po skvělé nahrávce Adama Henriquea střílel Mike Cammalleri a Lee Stempniak z dorážky otevřel skóre. 0:1!
    V posledních vteřinách druhé třetiny ještě trochu Buffalo pozlobilo v pásmu, ale stav již zůstal.
    Střely na branku 13 – 17
  3. Třetina
    Třetí třetina začala velmi opatrně, oba týmy nechtěli udělat chybu. To se dělo až do 45.minuty, kdy se k odraženému puku dostal Jiří Tlustý, jen tak napálil puk na branku a zvýšil odstup už na dvě branky. 0:2!
    Sabres se samozřejmě nechtěli vzdát a tak začali více útočit a střílet na branku hostí. Dokonce i při přesilové hře nedokázali pokořit skvěle chytajícího Coryho Schneidera. Buffalo nemohlo najít recept na úspěch, tak dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny odvolali brankáře Ullmarka a zkoušelo hru 6na4. New Jersey výborně napadalo útočící hráče, kteří se marně pokoušeli vystřelit, dokonce Adam Henrique zkoušel střelu přes celé hřiště, ale poprvé trefil pouze tyčku a druhý pokus minul branku. Chvíli po něm vyzkoušel přesnou mušku Mike Cammalleri, ale také minul. S konečným hvizdem si hráči Devils oddychli a mohli oslavovat vítězství.
    Střely na branku  25 – 21

Buffalo Sabres 0:2 New Jersey Devils