Peklo / Reporty / Ani osmé nájezdy v sezoně nedokázali Devils vyhrát

Ani osmé nájezdy v sezoně nedokázali Devils vyhrát

Do zápasu nakonec nenastoupil nemocný Volchenkov, místo něj se dostal do sestavy Loktionov. Nájezdové trápení Ďáblů pokračuje. Série se protahuje na 8 prohraných zápasů na nájezdy.

Hned v první minutě se pěknou fyzickou prezentoval Ryane Clowe, který naskočil na úvodním buly spolu s Ryderem a Henriquem. První větší šanci si vytvořili domácí, když po rychlé kombinaci 3 na 2 nastřelili Coryho tyč. Úvodní 4 minuty byly pro Devils trochu nervózní, když se Coloradu podařilo vytvořit si tlak a Ďáblům se příliš nedařila kombinace. To se ale s následujícími minutami zlepšilo. V 6. minutě se řítila do útoku dvojice Ryder a Gionta, ale ani nadvakrát se jim Varlamova překonat nepodařilo. O minutu později předvedl hezkou individuální akci Jágr, když byli Devils v útočném pásmu, Jágr naskočil ze střídačky, na modré přebral puk a klasicky z pravé strany zakončoval, přes změť těl se však puk do brány nedostal. V 9. minutě se poprvé měnilo skóre. Po přihrávce Bordeleaua zpoza brány skóroval O’Reilly. Jednalo se o velkou hrubku našich hráčů, kdy ani jeden z 5 bránících hráčů nebyl s osamoceným O’Reillym. O dvě minuty později se pěknou akcí blýskl Greene, ale v poslední chvíli se mu nepodařilo zvednout puk nad Varlomovův beton a z druhé bekhendové dorážky trefil pouze tyč. 7:40 si domácí poprvé zahráli přesilovku. Za podražení byl vyloučen Eliáš. Power-play se domácím vůbec nepovedla, až na polední vteřiny, kdy se do dobré střelecké pozice dostal Landeskog, naštěstí ale mířil nad. V závěru třetiny si dokázala vytvořit tlak první lajna, bohužel bez výsledku.

Střely 10-9

Úvod 2. třetiny patřil spíše domácím, kteří se dostali k zakončení a Devils se jen bránili. Ve 4. minutě při rozehrávce zpoza brány namazal Salvador MacKinnonovi, ten ale střelou z mezikruží netrefil a dorážku si Cory pohlídal. Tuto druhou obrovskou hrubku naštěstí Avalanche nepotrestali. Teprve v 5. minutě si Devils dokázali vytvořit souvislejší tlak v útočném pásmu. Byla to opět naše první lajna. Až v 10. minutě Devils poprvé vystřelili na Varlamova. V polovině zápasu podrazil Henriqua Cliche a Ďáblům se tak naskytla první přesilovka zápasu. Ďáblové se dokázali usadit až v 2. minutě přesilovky. To ale dlouho netrvalo, Gelinasovu střelu zblokoval O’Reilly a Ericovi nezbývalo, než faulovat. Dohrála se tedy zhruba půlminuta 4 na 4 a poté začala přesilovka domácích. I toto zkrácené oslabení Ďáblové ustáli. V dalších minutách domácí Devils zmáčkli a vytvořili si několik dobrých šancí a vytěžili z toho přesilovou hru. Zasekání byl vyloučen zatím velmi špatně hrající Loktionov. Na konci oslabení odvedli perfektní práci Eliáš a Henrique, který se dostal až k zakončení. I toto oslabení Devils ustáli a skóre se tak do konce třetiny už nezměnilo.

Střely 13-2

3. třetinu začali Ďáblové podstatně lépe. Došlo ke změně v sestavě – Eliáš se posunul k Jágrovi a Zajacovi. Po 3. minutách fauloval Wilson a Devils měli možnost srovnat. PP byla sehrána dobře, ale bohužel bez výsledku. V 7. minutě vyslal Zajac Eliáše, ten ale nájezd bohužel neproměnil. 11. minut se podařilo Ďáblům srovnat! Po perfektně odvedené práci celé 4. lajny srovnal Boucher, když těsně před Varlamovem tečoval Loktionovovu střelu a dal tak svůj 2. gól v NHL (Tohoto střelce, i vzhledem k tomu, že neměl původně hrát, netipoval nikdo). I nadále pařila 3. třetina jednoznačně Ďáblům, ti v té době vedli na střely už 15-4. Necelé 3. minuty do konce byly ještě velmi zajímavé, nejprve ujížděli 2 na 1, domácího Mitchella ale vychytal Schneider, na druhá straně ujížděl Bernier, ale ani z dorážky Varlamova nepřekonal. Další gól ale už 3. třetina nepřinesla a tak nás čekalo prodloužení.

Střely 10-18

Na konci 1. minuty si ze strany do dobré pozice sjížděl Zubrus, puk se u ale zasunout nepodařilo. Hned na druhé straně se dvěma dobrými zákroky musel blýsknout Schneider. V polovině prodloužení jeli 2 na 1 Jágr a Zajac. Zajac předložil perfektní přihrávku a Jágrovu střelu ukryl Varlamov v rukavici. 2. minuty před koncem se k osamocenému kotouči před Varlamovem dostal Židlický, netrefil ale bránu. 20 vteřin před koncem ujížděli 2 na 1 domácí, ale Cory byl pevný! Prodloužení rozuzlení nepřineslo, a tak nás čekali 8. nájezdy v sezoně…

Střely 5-5

Hned první nájezd proměnil Duchene mezi Coryho betony. Patrikovo bekhendové zakončení zastavil špičkou betonu Varlamov před čarou. MacKinnona Cory vychytal. Henrique netrefil bránu. O’Reilly nájezd proměnil a tak Devils prohráli 8. nájezdy v sezoně.

Colorado Avalanche 2-1so New Jersey Devils

8:55  O’Reilly (Bordeleau, Malone), 48:59 Boucher – Loktionov, Merrill, rozhodující nájezd: O’Reilly

Střely celkem 38-34

Colorado AvalancheVarlamov – Jan Hejda, Erik Johnson, Ryan Wilson, Karl Stollery, Tyson Barrie, Andre Benoit – Gabriel Landeskog, Matt Duchene, Ryan O’Reilly, John Mitchell, Nathan MacKinnon, Jamie McGinn, Cody McLeod, Max Talbot, Patrick Bordeleau, Brad Malone, Marc-Andre Cliche

New Jersey DevilsSchneider – Andy Greene, Mark Fayne, Jon Merrill, Marek Zidlicky, Bryce Salvador, Eric Gelinas – Dainius Zubrus, Travis Zajac, Jaromir Jagr, Ryan Clowe, Adam Henrique, Michael Ryder, Ryan Carter, Stephen Gionta, Steve Bernier, Reid Boucher, Andrei Loktionov