Peklo / Reporty / Devils nezvládli súboj proti Flyers, prehrali 6-3

Devils nezvládli súboj proti Flyers, prehrali 6-3

Hráči New Jersey dnes odohrali štvrtý a posledný zápas proti Philadelphii Flyers, ktorý nezvládli a po prvýkrát v sezóne dostali šesť gólov v jednom zápase. Diablom nevyšla hlavne druhá polovica tretej tretiny, počas ktorej inkasovali štyri góly.

1. tretina

Domáci hráči si hneď v úvode zápasu zahrali presilovku, ale ponúknutú výhodu nedokázali využiť. Hra v rovnovážnom stave netrvala dlho, pretože vyhodenie Tylera Kennedyho skončilo medzi divákmi. Philadelphia si vytvorila tlak pred bránou Devils, Medvedev poslal nebezpečný puk na bránu, ale Schneider zastavil strelu vyrážačkou. Hra sa v prvej polovici prvej tretiny kúskovala najmä kvôli vylúčeniam. Obranca Flyers Radko Gudas poslal k zemi domáceho Bobbyho Farnhama a za zákrok na hlavu mu rozhodcovia udelili trest do konca zápasu a Devils si zahrali 5-minútovú presilovku. Adam Henrique stál na dobrom mieste, keď sa od zadného mantinelu odrazila strela Jona Moorea. Pred bránou predviedol dobrú strelu z bekhendu a prekonal ležiaceho Michala Neuvirtha. Tréner hostí Dave Hekstal využil v tomto prípade “Coach challenge” a uspel. Henrique mal následne ďalšiu možnosť, ale jeho pokus šiel vedľa. Diablom sa podarilo zatlačiť súpera, Reid Boucher vystrelil z pravého kruhu, pred bránou si Stempniak sklepol puk a urobil dobrý pohyb, ale jeho následné zasunutie skončilo len na tyčke. Na druhej strane bol pripravený Tyler Kennedy, ktorý strieľal do odkrytej brány a poslal Diablov do vedenia. Bojovalo sa o každý centimenter ľadu, hráči zvádzali tvrdé súboje, z čoho prichádzali fauly. Andrew McDonald sekol Josepha Blandisiho a šiel na trestnú, na ktorú smeroval aj Blandisi. Domáci hráč dostal trest za simulovanie. Devils sa snažili, nahadzavali puk a držali sa v útočnom pásme, ale k väčšej šanci to neviedlo. Stav sa však menil na opačnej strane. Giroux v útočnom pásme vyhral vhadzovanie, Schenn posunul puk na os klziska, kde bol pripravený Gostisbehere a strelou zápästím prekonal Schneidera – 1:1. Stav sa už do konca tretiny nezmenil.

Strely: 8-8

2. tretina

Z hry v druhej tretine ubehlo len 30 sekúnd, keď sa prvýkrát vylučovalo. Larsson a Schenn dostali trest za hrubosť. V hre 4-proti-4 inkasoval tvrdý hit Zajac za vlastnou bránou, ktorý predviedol Simmonds. Flyers boli dôrazní v útočnom pásme, v prvých šiestich minútach nedovolili domácim ani jednu strelu a dvakrát ohrozili Schneidera. Do dobrej šance sa dostal MacDonald, Schneider mal zakrytý výhľad, ale strela šla len mimo brány. V 5. minúte sa opäť vylučovalo na strane hostí. Za podrazenie šiel na trestnú lavicu Bellemare. Pre strelu sa odhodlal Moore, ale Neuvirth vytiahol dobrý zákrok lapačkou. Devils sa nevedeli dostať do pásma, zodpovednosť na seba zobral Palmieri a jeho strela spoza obrancu mierila len na Neuvirthovu hruď. Zakončenie sa mu nepodarilo, ale vybojoval pre Devils presilovku o dvoch hráčov. Diabli ju nezahrali najlepšie a hra sa opäť vyrovnala. Palmieri sa dopustil nedovoleného zákroku na kapitána Girouxa. Hostia dostali možnosť skrátenej presilovky, ktorú využili. Čas 7:55 -Flyers si posúvali puk po mantineli, Simmonds prihral pred bránu nabiehajúceho Girouxovi a ten sa strelou z prvej nemýlil a prekonal Schneidera – 2:1. Diabli sa nevedeli spamätať, zostávali zovretí v obrannom pásme a Schneider musel vytiahnuť rýchly zákrok proti dorážajúcemu Readovi. Na druhej strane strieľal Larsson, ale netrafil bránu. Po ňom sa do dobrej situácie dostali Henrique a Stempniak, ktorý zakončoval z pravej strany, ale Neuvirth bol pozorný. Oba tímy sa snažili hrať jednoducho, Flyers držali vedenie a nepúšťali súpera do útočného pásma, a tak sa už stav nezmenil.

Strely: 6-10

3. tretina

Hra v poslednej časti zápasu sa niesla v duchu celého zápasu. Oba tímy si odovzdávali puky, nevedeli sa dostať cez dobrú obranu súpera a strely, ktoré prichádzali, neboli presné. Z domácich sa do dobre šance dostal Palmieri, ale strela mierila do stredu brány. Diabli dostali možnosť ďalšej presilovky, ktorá zotala nevyužitá, ale vytvorili si pár dobrých šancí. Neuvirth musel predviesť dôležité zákroky pri strele Bouchera a dorážke Stempniaka. Pred bránou hostí to vrelo aj po strele Palmieriho, ale on ani dorážajúci hráči nedokázali prekonať českého brankára. Domáci sa gólu dočkali až po skončení presilovky – v čase 9:24 sa presadil útočník Jordin Tootoo, keď skúsil strelu švihom. Pred bránou clonil Kalinin a strela na vzdialenú tyčku skončila v bráne – 2:2. Diabli vyrovnali, ale tento stav netrval príliš dlho. O tri minúty sa do prečíslenia dostali Read a Simmonds a situáciu vyriešili najlepšie, ako mohli. Read nahral Simmondsovi do prázdnej brány a vrátil Flyers opäť vedenie o jeden gól. Po chvíli prišiel aj štvrtý gól hostí. Pred Schneiderovou bránou sa objavili traja hráči v bielych dresoch, puk sa dostal na osamoteného Cousinsa a ten poľahky zasunul puk do brány. Hráči Devils sa snažili o rýchle zníženie, Kennedyho strela z ťažkého uhlu neslávila úspech, Flyers sa oslobodili aj za cenu zakázaného uvoľnenia a naďalej nepúšťali súpera do veľkých šancí. 5 minút do konca sa Diabli opäť na chvíľu usadili v útočnom pásme, Kennedy sa predral pred Neuvirtha, ktorý musel pri jeho strele zakročiť, ale neudržal ju. Neúspešné boli aj následné dorážky. Domáci inkasovali aj piaty gól. 3 minúty pred koncom Jakub Voráček dostal puk na obrannej modrej, prešiel stredným pásmom a presnou strelou z pravého kruhu prekonal domáceho brankára. O pár sekúnd neskôr znižoval na rozdiel dvoch gólov Palmieri. Devils sa snažili hrať bez brankára, ale neudržali pásmo a po prvýkrát v sezóne inkasovali v zápase aj šiesty gól. Bodku za zápasom dal White. Diabli tak prehrali proti Flyers 6-3.

Strely: 10-8

NEW JERSEY DEVILS 3-6 PHILADELPHIA FLYERS

Góly: 13. Kennedy (Moore, Boucher), 50. Tootoo (Helgeson), 58. Palmieri (Schlemko) – 18. Gostisbehere (Schenn, Giroux), 28. Schenn (Simmonds, Giroux), 53. Simmonds (Schenn, Giroux), 54. Cousins (Umberger, White), 58. Voráček (Umberger), 59. White (Bellemare)

Brankári: Cory Schneider (20/25, 80%SV) – Michal Neuvirth 21/24, 87,5%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Wayne Simmonds, 2. Claude Giroux, 1. Brayden Schnenn

zdroj obrázku: Elsa/GettyImages, NHL.com

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …