Peklo / Reporty / Devils nenašli recept na Condona a prehrali

Devils nenašli recept na Condona a prehrali

Devils v dôležitom zápase podali veľmi slabý výkon a Play off sa im opäť vzdialilo.

Domáci začali zápas a hneď od 8 sekundy hrali svoju prvú presilovú hru, ale gólové ovocie nepriniesla.  V prvej tretine sa oba tímy prezentovali veľa nepresnosťami a vážnejších príležitostí moc k videniu nebolo.  Najnebezpečnejšiu šancu si vypracoval v 16.minúte domáci tím, keď zakončoval Palmieri, ale Condon bol namieste a tak sa šlo do kabín za stavu 0:0.
Strely: 8:7.

Druha tretina začala šancou domácich, keď Bennettova strela skončila na pravej tyčke. Na druhej strane sa dobrou strelou prezentoval Karlsson, ale Schneider jeho strelu kryl a následne si postrážil aj dorážky. Svoju prvú početnú výhodu v zápase si zahrali aj hráči Ottawy, ale ani oni neboli úspešný. V samostatnom úniku Henrique zlyhal, keď jeho pokus mieril mimo tri tyče. Do dobrej šance sa dostal v prečíslení Lovejoy, ale úspešný nebol. Po chybe domácich sa v šanci ocitol Brassard, ale Schneider predviedol spoľahlivý zákrok. Druhú presilovku v zápase už hráči Ottawy využili, keď od modrej čiary presnou strelou prekonal Schneidera Dion Phaneuf.
Strely: 7:16.

Na začiatku poslednej tretiny sa v dobrej šanci ocitol Hall, ale opäť sa domáci s gólu netešili. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale pozorná obrana Senators ich do vyložených šanci nepúšťala. V 56.minúte sa puk dostal na modrú čiaru k Erikovi Karlssonovi a ten aj so šťastím prekonal Shneidera, ktorému puk vypadol a pomaly sa prekĺzal za čiaru. Devils ešte v závere skúsili hru bez brankára a inkasovali tak aj tretí gól, ktorý dal Kyle Turris.
Strely: 6:13.

New Jersey Devils 0:3 Ottawa Senators

Góly a prihrávky: 39. Phaneuf (Ch. Wideman, B. Ryan), 57. E. Karlsson (Brassard, Pyatt), 59. Turris (Z. Smith, Hoffman)

Vylučenia: 2:1. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 13 908. Strely na bránu: 21:36 (8:7, 7:16, 6:13).

Zostava Devils: Schneider – Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Wood, Henrique, Cammalleri – Zacha, Josefson, Noesen – Bennett, Kalinin, Parenteau.
Zostava Senators: Condon – Claesson, Karlsson, Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Wideman – Dzingel, Brassard, Stone – Hoffman, Turris, Smith – Pyatt, Pageau, Ryan – Kelly, Lazar, Wingels.