Peklo / Preview / Zápas s Pittsburghem odehrají Ďáblové v retro dresech

Zápas s Pittsburghem odehrají Ďáblové v retro dresech

Dnes v noci Ďáblové na domácím ledě přivítají Tučňáky z Pittsburghu. Zápas odehrají v retro dresech, tedy v zeleno-červeno-černé kombinaci.

Dnes je totiž v Americe Den Svatého Patrika. A pro tento den je hlavní barva zelená – neboť se původně jedná o irský svátek. Devils na tento zápas využijí speciální sadu dresů, ve které se už ale představili v několika zápasech. Od roku 2010 je užili celkem v pěti zápasech, vyhráli ovšem pouze jediný – 17. října 2010 proti Pittsburghu.

Pojďme si ovšem představit soupeře. Penguins jsou po 69 odehraných zápasech na pátém místě Východní konference se ziskem 88 bodů (Devils jich mají 69). Branek vstřelili 196, zatímco Ďáblové 158. A gólů inkasovali 173, New Jersey o šest více.

V posledních zápasech se Pittsburghu příliš nedařilo. Ze čtyř utkání, z nichž třikrát hráli doma, vyhráli jen jedno. A to proti Edmontonu 6:4. Jinak podlehli San Jose po nájezdech, Bostonu 0:2 a Detroitu 1:5. Nyní je čeká třízápasový trip, po utkání s Devils se představí v Dallasu a poté v Arizoně.

Utkání s Rudými Křídly měli Penguins na programu naposledy. Red Wings si v pohodě došli pro dva body za výhru 5:1, přičemž jednou z hlavních hvězd zápasu byl bývalý obránce týmu z Newarku Marek Židlický. Ten nejenže dal jeden gól, ale na další dva přihrál.

Penguins 1:5 Red Wings
50. Perron (Crosby, Hörnqvist) – 2. Sheahan (Židlický, Smith), 19. Pulkkinen (Kronwall, Židlický), 21. Židlický (Zetterberg, Dacjuk), 28. Zetterberg (Nyquist), 44. Pulkkinen (DeKeyser, Sheahan)

Co se týče vzájemných zápasů Pens s Devs, mají Tučňáci jednoznačně navrch. Kromě jediného zápasu totiž ve všech zvítězili.
Nejprve dokázali otočit nepříznivý vývoj zápasu z 1:3 až na 8:3 ve svůj prospěch, následně po brance Malkina ze 43. minuty vyhráli 1:0. Pak jednou uspěli Ďáblové, když svého soupeře porazili 3:1.

V posledním vzájemném měření sil opět mnoho gólů nepadlo. Skóre otevřel až ve 47. minutě Steve Bernier, za Penguins vyrovnal v čase 56:49 Chris Kunitz. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém o výhře Pittsburghu rozhodl Simon Despres.

Devils 1:2pp Penguins
47. Bernier – 57. Kunitz (Crosby, Letang), 63. Despres (Sutter, Letang)

Nejproduktivnějším hráčem Pens je hvězda NHL Sidney Crosby. Některými milovaný, jinými nenáviděný útočník získal v 64 zápasech 71 bodů za 23 gólů a 48 asistencí. Nejlepším střelcem je Jevgenij Malkin s 28 góly, nejproduktivnějším zadákem Kris Letang s 52 body (10+42).

Nejtrestanějším hráčem týmu je Steve Downie, který posbíral už neuvěřitelných 221 trestných minut. Této statistice vládne v celé NHL, druhý Cody McLeod z Colorada má trestných minut 174.

Brankářskou jedničkou klubu je Marc-André Fleury, jenž odchytal 54 zápasů a úspěšnost zásahů má 92.2%. Záda mu kryje Thomas Greiss, který letos chytal v 17 zápasech a úspěšnost má 91.1%. 37 minut si v této sezoně zachytal také třetí brankář Jeff Zatkoff.

Ve velmi dobré formě je Sidney Crosby, který v posledních 10 zápasech nastřádal 13 bodů (4+9). Jen dva hráči mají za posledních deset utkání lepší bodovou formu.

Proti Ďáblům musí velmi rád hrát Chris Kunitz, neboť v posledních šesti vzájemných zápasech si zapsal šest bodů (2+4).

PITTSBURGH PENGUINS
Zranění: Pascal Dupuis, Olli Määttä
Nejistý start: Jevgenij Malkin, Patric Hörnqvist
Předpokládaná sestava: Fleury – Martin, Letang, Ehrhoff, Lovejoy, Scuderi, Cole – Kunitz, Crosby, Perron – Spaling, Sutter, Comeau – Winnik, Ebbett, Bennett – Adams, Lapierre, Downie

NEW JERSEY DEVILS
Zranění: Bryce Salvador, Ryane Clowe, Patrik Eliáš
Předokládaná sestava: Schneider – Greene, Larsson, Merrill, Severson, Fraser, Gelinas – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Zubrus, Gionta, Ryder – Ruutu, Josefson, Harrold

ZÁPAS ZAČÍNÁ O PŮLNOCI. VY ZATÍM NA FACEBOOKU V KOMENTÁŘÍCH TIPUJTE STŘELCE PRVNÍ BRANKY NEW JERSEY DEVILS!

EDIT: Patrik Eliáš kvůli problémům se zády dnes opět nenastoupí, informace byla potvrzena po dnešním tréninku.

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …