Peklo / Reporty / Tak to byla paráda! Devils smetli Philadelphii a ukončili trápení

Tak to byla paráda! Devils smetli Philadelphii a ukončili trápení

Skvělý výkon. Skvělý! Srdce fanoušků Ďáblů po dlouhé době zaplesalo, když jejich oblíbený tým z Newarku porazil Flyers a vítězstvím ukončil 10 zápasů trvající sérii proher.

Již úvodní střídání nabídlo pokusy o akce z obou stran, Devils prokázali, že svému velkému rivalovi nehodlají dát nic zadarmo. Ve třetí minutě krásně střílel Miles Wood, nicméně puk zastavila tyčka. Na druhé straně v přesilovce skončilo na brankové konstrukci nahození Jakuba Voráčka. V čase 17:00 šli hosté do vedení 1:0 po naprosto krásné kombinaci, kterou střelou do prázdné branky zakončil obránce Michael Del Zotto. Skvěle mu do výhodné pozice přihrával Jakub Voráček, Kinkaid byl naprosto bez šance. Krátce nato bylo srovnáno – Travis Zajac vyhrál buly na Kylea Palmieriho, který pěknou střelou švihem nedal Masonovi příležitost zasáhnout. Po první třetině tak panoval stav 1:1.
Střely: 10:6

Blízko své první brance v NHL byl v přesilové hře John Quenneville, nicméně Mason jeho pokus vytěsnil betonem do bezpečí. New Jersey ale hrálo zpočátku druhé dvacetiminutovky parádně a ve 26. minutě šlo do vedení. Dalton Prout dobře zapracoval u mantinelu, vybojoval puk pro Beaua Bennetta, který jej před branku předložil na Adama Henriquea, jenž už si věděl rady – 2:1! Dvoubrankové vedení si domácí vypracovali v přesilové hře, když střelu Damona Seversona od modré tečoval mimo dosah Masona Joseph Blandisi! Krátce poté ale Letci snížili krásnou akcí, kdy Gudasův střílený pas umístil do branky Brayden Schenn. Po 40 minutách vedli Devils 3:2.
Střely: 12:9

Vstup do třetí třetině vyšel Ďáblům náramně. Taylor Hall nejprve v dobré šanci zlomil hůl, posléze ale unikl sám na branku a nádhernou kličkou s holí v jedné ruce vykoupal Stevea Masona – 4:2! Ten si při snaze o zákrok zřejmě natáhl tříslo a musel střídat, po ošetřování ho tak v brance nahradil Michal Neuvirth. Jeho čisté konto moc dlouho nevydrželo, ve 45. minutě totiž střelu Moorea od modré dokázal do branky dorazit Adam Henrique, který se prosadil podruhé v utkání, 5:2! Pět minut před koncem zkusili Flyers zajímavý tah odvoláním gólmana, čehož gólem na 6:2 využil Taylor Hall. Tím byl gólový účet vydařeného utkání uzavřen!
Střely: 7:4

New Jersey Devils 6:2 Philadelphia Flyers
19. Palmieri (Zajac), 26. Henrique (Bennett, Prout), 30. Blandisi (Severson, Zacha), 42. Hall (Zajac), 45. Henrique (Moore, Palmieri), 56. Hall – 17. Del Zotto (Voráček, Giroux), 32. Schenn (Gudas, Del Zotto)

Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely celkově: 29:19. Diváci: 13 718.

Tři hvězdy zápasu: 1. Adam Henrique (2+0), 2. Kyle Palmieri (1+1), 3. Travis Zajac (0+2)

Devils: Kinkaid (Schneider) – Greene, Lovejoy, Merrill, Prout, Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Blandisi, Henrique, Bennett – Quenneville, Zacha, Noesen – Wood, Pietila, Lappin.
Flyers: Mason (od 42. Neuvirth) – Provorov, MacDonald, Del Zotto, Gudas, Schultz, Gostisbehere – Weal, Giroux, Simmonds – Konecny, Filppula, Voráček – Schenn, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.

Rozhodčí: Skilliter, Peel – Daisy, Kovachik

Zajímavosti
1) John Quenneville nastoupil ke svému třetímu duelu v NHL, povolán z farmy v Albany, kde je nejproduktivnějším hráčem, byl včera. Na dresu měl číslo 42, jeho původní 47 si vzal Dalton Prout.
2) Steven Santini poprvé od povolání z farmy zůstal pouze na tribuně, v sestavě ho nahradil Dalton Prout. Hlavním důvodem podle kouče Hynese byla větší fyzická síla na nepřátelského soupeře.
3) Steve Mason za Flyers startoval proti Devils devětkrát. Ani jednou nevyhrál.
4) K příležitosti oslav Dne svatého Patrika hráli Ďáblové v červenozelené kombinaci dresů s červenými helmami. A dočkali se čtvrté výhry v 11 zápasech v těchto dresech.
5) Od 6. 12. vyhráli Devils pouze šest domácích zápasů. Dnes přidali sedmou výhru.
6) Kyle Palmieri skóroval poosmé v posledních 11 zápasech.
7) Dalton Prout si připsal první bod v dresu Devils, měl druhou asistenci u branky na 2:1, kdy skvěle udržel kotouč v útočném pásmu soubojem u hrazení.
8) Až v čase 28:26 měli Flyers první střelu na branku ve druhé třetině.
9) Adam Henrique dal ve 23 zápasech proti Philadelphii 13 branek, k tomu přidal i 7 asistencí.
10) Devils dali v šesti březnových zápasech osm gólů (před dnešním duelem), dnes jich vstřelili rovnou šest. A to je sezonní gólové maximum v jednom utkání!
11) Proti Flyers vyhráli Ďáblové 17krát z 25 posledních zápasů.