Peklo / Hlavní zprávy / Devils porazili v přátelském zápase Rangers!

Devils porazili v přátelském zápase Rangers!

Devils sehráli první přátelský zápas, do Prudential Center zavítali Rangers.

První přátelský zápas začal ve slušné atmosféře, několik fanoušků Devils svůj tým podporovalo již od první minuty.
Domácí také byli od úvodu lepším týmem. Do nebezpečného zakončení se ve třetí minutě dostal Josefson, ale Lundqvist byl připraven. Ačkoliv měli domácí optickou převahu, zápas byl především ve znamení dobrých obran. Jen občas se stala nějaká chyba v defenzivě. V desáté minuta rychle zakončoval útok Andrei Loktionov, zkoušel Lundqvista překonat mezi betony, ten je ale včas sklapnul. V 11. minutě střílel od modré Alex Urbom, Lundqvist střelu vyrazil pouze na hůl Rostislava Olesze, jenž prostrčil na volného Tedenbyho, pro kterého už nebyl problém překonat Lundqvista – 1:0! V průběhu patnácté minuty střílel dobře Kristo, jenže lapačka Schneidera byla v pravý čas na pravém místě. Svou spolehlivost prokázal i o čtyři minuty později po tvrdé střele Staala od modré. V poslední minutě se musel třikrát vytáhnout Henrik Lundqvist. Nejdříve vyrazil dobrý střelecký pokus Josefsona, následně dvakrát zneškodnil nebezpečné pokusy obránců Faynea a Volchenkova. Tím skončila první třetina, kterou tedy Devils vyhráli 1:0.
Střely: 12:10

Úvod druhé třetiny patřil hostům z Manhattanu. V úvodu totiž fauloval Henrique Dannyho Krista a hosté tak měli přesilovou hru. V ní měl obrovskou šanci Brad Richards, ke kterému se odrazil kotouč od mantinelu. A ačkoliv měl prázdnou branku, gól nedal, protože Schneider chytil fantasticky puk v pádu hokejkou! Ve 27. minutě nahodil od modré Volchenkov a střelu dobře tečoval Sislo, švédský gólman ve svatyni hostů byl připraven. O chvíli později se opět blýsknul domácí brankář. Nash zavezl puk do pásma, nabil Richardsovi a lapačka Coryho Schneidera opět potěšila fanoušky Devils. O bitkařskou vložku se poté postarali Cam Janssen a Brandon Mashinter. Jednalo se o zajímavou šarvátku, ve které by se dal za vítěze označit spíše hostující tvrďák. V polovině zápasu došlo ke střídání brankářů Rangers, Lundqvista nahradil Cameron Talbot. A ten měl hned práci, protože ve 32. minutě byl vyloučen Marc Staal a Devils hráli přesilovku. Dobrou šanci si vytvořil Henrique, který se natlačil až před brankáře, ale ten ho vychytal. Následně ke konci přesilovky chyboval na modré Fayne, když trefil Powea, jehož následně při úniku na půlce fauloval a poměr sil na ledě se tak nachvilku vyrovnal. 34 sekund před vypršením přesilové hry Rangers fauloval Harrold a hosté tak dostali velkou šanci na srovnání stavu. Jenže tu díky skvělé práci obrany a brankáře Schneidera nevyužili. Cory si zasloužil vyvolávání svého jména i ve 38. minutě, kdy podržel svůj tým při rozruchu před brankou, ve kterém si šanci vytvořil Dominic Moore. Třetinu končili Devils v početní výhodě, na trestné byl po faulu na Tedenbyho Rick Nash. Skórovat se ale nepodařilo a tak byl stále platný stav 1:0.
Střely: 7:12

Do třetí třetiny už nenastoupil Cory Schneider, šanci zachytat si dostal totiž Keith Kinkaid.
Devils začali naprosto skvěle. Eric Gelinas dostal nabito od Petera Harrolda a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě – 2:0! Pak ale začali hrát Rangers. Nejprve se ve 44. minutě pokoušel Kinkaida překonat Justin Falk, ale byl neúspěšný. O minutu později měl Kinkaid a Devils smůlu – z velkého rozruchu před brankou se prosadil Dominic Moore – 2:1. Vedení mohl domácímu týmu vrátit Mike Sislo, který se po přihrávce od Bouchera octil sám před Talbotem. Bekhendovou kličkou ale brankáře Rangers nepřekonal. Další velkou příležitost měl po Bernierově pasu Adam Henrique, který najížděl z mezikruží, ale Talbot jeho střelu vyrazil svou vyrážečkou. Tlak Devils pokračoval. Šanci skórovat měl i Harri Pesonen, jenž ale svou střelou z první Talbota nepřekonal, stejně jako poté dorážející Henrique. Velká škoda pro domácí, kteří si tak mohli pojistit vedení. A to nebylo vše. V 59. minutě posunul Tedenby na Olesze, který ale svou bekhendovou kličkou minul bránu. Pak sáhli hosté ke hře bez brankáře. Dobrou šanci si po střílené přihrávce od Johna Moorea vytvořil Danny Kristo, ale Kinkaid byl včas připravený.  Pak už se nic nestalo a Devils tak vyhráli první přátelský zápas v sezoně 2013/2014!
Střely: 8:12

New Jersey Devils 2:1 New York Rangers
Branky Devils
10:20 – Mattias Tedenby (1), asistence Rostislav Olesz (1) a Alexander Urbom (1)
40:31 – Eric Gelinas (1), asistence Peter Harrold (1) a Adam Henrique (1)