Peklo / Ohlasy / Cory Schneider oslavil své 29. narozeniny – čistým kontem

Cory Schneider oslavil své 29. narozeniny – čistým kontem

Cory Schneider si večer před svými narozeninami nemohl přát lepší.

Cory byl znovu nejlepším hráčem Devils. Jeho 35 zákroků napomohlo k porážce Pens 2-0. Povedl se mu tak již 5. shutout sezóny a vyrovnal tím své dosavadní maximum v jedné sezóně.

,,Je to super, vychytat někoho jako Pittsburgh,” řekl Schneider. ,,Tuto sezónu jsme mnohokrát zažili, že jsme vedli 1:0 a neudrželi jsme to. Zápasy pak končili v prodloužení nebo na nájezdy. Proto bylo super si to tentokrát pohlídat, hlavně to čisté konto, čisté konto proti týmu jako jsou Pens, to je skvělé.”

Naposledy, 30. ledna, když Devils hráli v The Rock (domácí stadio) proti Pens, vyhrávali nad Tučňákama 1-0, bohužel 3 minuty před koncem dostali gól a v prodloužení vyhráli právě hráči z Pittsburghu. I proto byli hráči Devs šťastní, že dopomohli Corymu k shutoutu. A to vše navíc na večer jeho narozenin.

,,Jsem si jistý, že přesně tohle by si Cory přál, kdyby mohl,” řekl Peter Harrold.

Včera byl v Americe St Patrick´s Day a proto odehráli Devils zápas v retro červeno-zeleno-bílých dresech. I přesto, že byli přestříleni 35-19 a dokonce 13-4 ve třetí třetině, předvedli dost na to, aby Penguins porazili.

,,Byl tu dobrý tým,” řekl Schneider. ,,Vím, že jim chybí někteří klíčoví hráči, ale i tak mají dost nebezpečných hráčů a hrají dost dobře. Věděli jsme, že prohráli pár posledních zápasů, proto jsme čekali, že na nás dnes vlétnou. To se také stalo, hráli dobře. Avšak my jsme jako tým zahráli opravdu parádně. Hlavně ve druhé třetině.”

,,Cítím se teď opravdu dobře, sebevědomě. A hlavně, věřím svým spoluhráčům. A myslím si, že oni věří i mě a když máte tady tu chemii, tak jsou pro vás zápasy hned lehčí. I přesto, že tři zápasy zpět sem byl střídán proti Minnesotě, tak se opravdu cítím dobře. Někdy se cítíte jakože můžete pochytat vše, jindy zas, že nic. Musíte se tedy připravit a myslet jen na další zápas. A v něm podat co nejlepší výkon,” přidal Schneider.

Schneider hraje v druhé půlce sezóny opravdu skvěle. Momentálně se nachází na 4. místě v tabulce podle průměrného počtu obdržených gólů na zápas (2,16) a je třetí v procentuální úspěšnosti zákroků – 92,9 %.

,, Nevím, zdali můžeme říct, který jeho zápas byl nejlepší,” řekl GM týmu Lou Lamoriello. ,,Jak všichni víme, hraje extrémně dobře poslední dobou, ba dokonce celý rok.”

,,Nevím, jak vyjádřit, jak moc dobrý pro nás byl a jak moc dobrý pro nás stále je,” řekl Gionta. ,,Každý zápas nám dává šanci vyhrát. Podívejte se na to sami. Dnes 35 zákroků a žádný gól.”

Devils stále chybí 12 bodů na Wild Card – vypadá to tedy, že do play-off se nepodívají. Ovšem jejich poslední výsledky jsou příslibem do budoucna.

,,I přes naše dosavadní výsledky, které máme, to nikdo nevzdává. Řekl bych, že nikdo to nezabalil, pořád tvrdě pracujeme. Rozhodně nejsme tam, kde bychom chtěli být, ale pracujeme na tom jako tým a s tím se dá pracovat, ” řekl Cory Schneider. ,,A ani nevíte, jak potěší vyhrát proti rivalovi jako Pens. Nemají nás rádi. A proto je zábava je porazit, hlavně doma.”

V poslední době používali Devils lajnu Zubrus – Eliáš – Gionta k tomu, aby hrála proti TOP lajnám soupeře. Vzhledem k tomu, že Eliáš chybí již druhý zápas, vytvořila se nová lajna. Zubrus – Gionta – Harrold měli za úkol eliminovat útočnou snahu 1. lajny Pens Kunitz – Crosby – Perron.

Lamoriello řekl, že toto rozhodnutí vzniklo na základě debaty všech koučů.

,,Víme o defenzivních službách, které od Harrolda dostanete a také samozřejmě víme, co čekat od Zubruse a Gionty,” řekl Lamoriello. ,,Jsou to hráči, kteří zvládnou vše, co jim dáte za úkol.”

Společně s obránci Greenem a Larssonem a samozřejmě s podporou Schneider, zvládla tato lajna Crosbyho a spol. uhlídat.

,,Taková silná lajna si udělá ofenzivní možnosti ať se snažíte jak chcete,” řekl Gionta. ,,Je to o tom, abyste jejich šance co nejvíce omezili. A to se nám podařilo. Když už se do šance dostali, byl tam skvělý Cory.”

zdroj: Fire & ice Blog

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …