Peklo / Reporty / Skvěle! New Jersey nadělilo Minnesotě sedmičku

Skvěle! New Jersey nadělilo Minnesotě sedmičku

Raketový start do zápasu měli hokejisté domácího týmu! Hned po 43 sekundách zápasu se totiž díky dobrému důrazu na brankovišti prosadil Devante Smith-Pelly, 1:0!
Ale to nebylo vše. Za necelou minutu později dostal až příliš prostoru Mike Sislo, který se konečně dočkal své první trefy v národní hokejové lize! 2:0!

Přibližně v polovině třetiny měl možnost navýšit vedení na tři góly železný obránce Andy Greene, nicméně Devan Dubnyk si s jeho pokusem poradil.
Ve 14. minutě dostali hosté k dispozici první přesilovou hru a dokázali ji využít. Střelecký pokus Granlunda před bránou mimo dosah Kinkaida tečoval Nino Niederreiter. Švýcarský útočník tedy snížil.
Ďáblům to ale o chvíli později už nevadilo, jelikož po nahození Jona Merrilla hostujícímu brankáři kotouč vypadl a pohotový Reid Boucher přispěchal s gólovou dorážkou – 3:1!
Devan Dubnyk už to v brance nevydržel a přepustil místo Darcymu Kuemperovi.
Střely: 8:9

I v prostřední části zápasu začali Ďáblové dobrým výkonem. Ve 23. minuty poslal Tyler Kennedy pas do předbrankového prostoru, kde to Devante Smith-Pelly udělal tak šikovně, že z toho byl gól na 4:1! Posila New Jersey si připsala osmý bod v sedmém zápase za Devils.

A ti byli stále při chuti. Elitní formace si vytvořila obrovské šance, jenomže jak Smith-Pelly, který útočil na hattrick, tak Kennedy a Henrique se prosadit nedokázali. Nejblíže tomu měl Tyler Kennedy, který byl sám před Kuemperem.
Přibližně v polovině třetiny byl podruhé v utkání vyloučen Jon Merrill a znovu to hosté ztrestali gólem. Na parádní příhru Mikka Koivua si před bránu sjel Jared Spurgeon, který se nemýlil a snížil na 2:4.
Posléze si Devils mohli tříbrankové vedení vzít zpátky. V přečíslení dva na jednoho na sebe vzal odpovědnost Bobby Farnham, jeho střelecký pokus ale zamířil pouze do připraveného Kuempera.
Na 33. minutu budou domácí vzpomínat rádi. Nejprve totiž na 5:2 po parádní přihrávce od Blandisiho skóroval Adam Henrique, poté se ještě prosadil neskutečnou střelou Mike Sislo a bylo to už 6:2!
A aby toho nebylo málo, fanoušky ze sedadel pak zvedl neskutečný zákrok Kinkaida betonem, kterým chytil jasný gól. O pár minut později ještě zlikvidoval obrovskou šanci Justina Fontainea. Vše se domácím prostě dařilo.
Jason Zucker se v poslední půlminutovce provinil faulem, Devils čekala první přesilová hra v utkání, který se přesunula do třetí třetiny…
Střely: 11:7

Zbytek početní výhody přinesl nadějné situace, branku však nikoliv. Stav se tedy neměnil.
Posléze už ano, nicméně na druhé straně. Potvrdilo se pravidlo nedáš – dostaneš. Nejprve totiž svou šanci nevyužil Bobby Farnham, za Divočáky ale po chybě Merrilla a parádní přihrávce Jonese před odkrytou branku skóroval Justin Fontaine, 6:3!
V průběhu 48. minuty přidali Newarští další gól. Smith-Pelly našel před brankářem Kuemperem dobře postaveného Adama Henriquea, který tečoval puk mezi betony bezmocného gólmana – 7:3!
Následně byl vyloučen domácí útočník Sergej Kalinin. Minnesotští tedy k dispozici dostali přesilovou hru, kterou ovšem využít nedokázali.
Další gól padl v 56. minutě. Po záhadných odrazech ke smůle Kinkaida propadl až do brány, jako první si toho všiml až hlavní rozhodčí. Branka byla připsána Mikko Koivuovi.
Hosté ještě vycítili šanci a zkusili hru bez brankáře, i za tříbrankového rozdílu. A byl z toho dobrý útočný tlak. Několikrát to od modré zkoušel Ryan Suter, ale vždy zapomněl seřídit svá mířidla. Skóre už se tedy neměnilo, Devils vyhráli 7:4!
Střely: 6:16

New Jersey Devils 7:4 Minnesota Wild
1. Smith-Pelly (Kennedy, Zajac), 2. Sislo, 18. Boucher (Palmieri, Merrill), 23. Smith-Pelly (Kennedy), 33. Henrique (Blandisi), 33. Sislo (Blandisi, Severson), 48. Henrique (Smith-Pelly, Kennedy) – 15. Niederreiter (Granlund, Spurgeon), 30. Spurgeon (Koivu, Suter), 45. Fontaine (Jones, Haula), 56. Koivu (Coyle, Parise)

Devils: Kinkaid (Danis) – Greene, Larsson, Moore, Schlemko, Merrill, Severson – Kennedy, Henrique, Smith-Pelly – Boucher, Zajac, Palmieri – Blandisi, Kalinin, Sislo – Farnham, Gionta, Ruutu.
Wild: Dubnyk (od 18. Kuemper) – Spurgeon, Suter, Scandella, Dumba, Prosser, Brodin – Coyle, Koivu, Zucker – Vanek, Granlund, Parise – Fontaine, Haula, Niederreiter – Jones, Stoll, Schroeder.

Střely celkově: 25:32

Hvězdy zápasu: 1. Devante Smith-Pelly, 2. Mike Sislo, 3. Tyler Kennedy

Diváci: 15 114

Zajímavosti
1) Keith Kinkaid nastoupil do pátého zápasu v řadě
2) Devante Smith-Pelly má v sedmi zápasech za New Jersey devět bodů (6+3)
3) Proti týmu ze Západní konference hráli Devils v této sezoně naposledy
4) Kapitán Andy Greene odehrál již 300 utkání v řadě
5) Ďáblové překonali gólové maximum z tohoto ročníku. Dosavadní bylo ze zápasu, kdy dali šest branek ottawským Senátorům
6) New Jersey dalo naposledy sedm branek v lednu 2014. Tehdy porazili Bluesmany ze St. Louis 7:1