Peklo / Reporty / V utkání s Floridou se Ďáblům vůbec nedařilo

V utkání s Floridou se Ďáblům vůbec nedařilo

Diváci v Prudential Center neviděli podařený zápas. New Jersey svému soupeři z Floridy totiž podlehlo v poměru 1:5.

AUTOR REPORTÁŽE: RADOVAN GÁL

Prvá tretina začala aktívnou hrou domáceho celku, keď v prvých piatich minútach boli lepším celkom. Svojou hrou si vypýtali aj presilovú hru, ale ani tá neviedla k žiadnej vyloženej šanci. V 7. minúte bol vylúčený domáci Kennedy, ale Devils toto oslabenie ustáli. V čase, keď už bol Kennedy na ľade, prišlo ďalšie vylúčenie na strane Devils . Na lavicu hanby si usadol Stempniak. Túto presilovku už Florida využila keď domáca obrana trestuhodne zaspala a Jussi Jokinen sa ocitol sám pred bránou Devils a krásnou strelou prestrelil brankára domácich. Od gólu boli aktívnejší hráči Panthers. V 12. minúte našiel Jágr Dmitrije Kulikova a ten sa s pravého kruhu nemýlil a presnou strelou prestrelil Coryho. O malú chvíľu mali možnosť Devils znížiť v presilovej hre, ale tá im absolútne nevyšla. Od 16. minúty až do konca boli opäť aktívnejší hráči Devils, ale ku gólu to neviedlo. Do kabín sa tak šlo za stavu 0:2.
Střely: 6:6

Druhú tretinu začali aktívnejšie hráči Floridy, keď za svoju aktivitu boli odmenený presilovou hrou. Hráči Devils ustáli aj toto oslabenie, ale následne po skončení presilovky sa hráči Floridy dostali do šance, keď zablokovanú strelu poslal za bezmocného Schneidera Brandon Pirri. V 28. minúte strieľal od modrej Severson, Montoya bol pozorný, puk ale vyrazil na ľavý kruh, kde bol Cammallieri, ktorý ale na puk nedosiahol. Následne sa v prečíslení ocitli hráči Floridy, ale Cory svoj tím podržal. Na dlhé minúty to bolo všetko. Hral sa hokej hore dole, ale bez vážnejších šancí. V 38. minúte opäť strieľal Severson, keď Montoyovi puk vypadol, ale nikto s domácich puk neposlal do bránky.
Střely: 7:14

V tretej tretine sme videli rodiacu sa šancu v 43. minúte, ale domáci Stempniak nenamieril presne a následne s protiútoku pohrozil Barkov . V 47. minúte sa v skrumáži pred bránkou Devils najlepšie zorientoval Reilly Smith a stav sa menil na hrozivých 0:4. V 53. minúte dostali možnosť hrať presilovku Devils. Najprv Cammalleri trafil žrď a následne po prestriedaní presilovkovéj formácie sa Devils tešili s gólu, keď Kyle Palmieri vystrelil svoju povestnú bombu a puk sa odrazil od Sergeje Kalinina za Montoyov chrbát. Za stavu 1:4, keď do konca zápasu ostávalo okolo 5 minút, domáci coach skúsil odvolať Schneidera, no napokon tento ťah nevyšiel a do prázdnej brány na konečných 1:5 upravil skóre hosťujúci Logan Shaw. Posledné minúty sa už dohrali bez šanci a tak sa dnes zaslúženie tešia hráči Panthers.
Střely: 3:6

New Jersey Devils 1:5 Florida Panthers
54. Kalinin (Palmieri, Schlemko) – 10. Jokinen (Pirri, Trocheck), 12. Kulikov (Jágr, Campbell), 23. Pirri (Knight, Shaw), 48. Smith (Trocheck, Jokinen), 56. Shaw (Pirri, Knight)

Střely celkem: 16:26

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene “C”, Larsson, Moore, Severson, Merrill, Schlemko – Cammalleri “A”, Henrique, Stempniak – Tlustý, Josefson, Palmieri – Eliáš “A”, Kalinin, Kennedy – Ruutu, Gionta, Tootoo
Panthers: Montoya (Luongo) – Mitchell “C”, Campbell “A”, Kulikov, Ekblad, Olsen, Gudbranson – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen “A”, Trocheck, Smith – Pirri, Grimaldi, Shaw – Thornton, Knight, Howden

Rozhodčí: Joannette, Peel – Cormier, Heyer

Zdroj obrázku: nhl.com, Bruce Bennett

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …