Peklo / Reporty / Devils nevyhráli ani v Ottawě, série prodloužena na 5 proher v řadě

Devils nevyhráli ani v Ottawě, série prodloužena na 5 proher v řadě

Devils drželi dlouho se Senators krok, ke konci zápasu jim ale došly síly.

Zápas začal útočnou akcí rychlíka Wooda, který backhandovou střelou prověřil domácího brankáře a na druhé straně vytáhl zákrok lapačkou hostující Kinkaid. Hned ve druhé minutě se do sebe pustili Ottawský Neil a Ďábelský Gazdic. Bitku vyhrál po vysilujícím výkonu přetlačením Neil. Pro něj to byl zajímavý milník, překonal hranici 2.500 obdržených trestných minut. První změna skóre přišla brzy, již ve čtvrté minutě se v útočném pásmu pokusil vystřelit Kelly, ale jeho střelu do branky šťastně tečoval Bobby Ryan. Kinkaid byl bezmocný. 1:0!
Hostující tým se dostával často do útočného pásma, vytvářel si šance, ale koncovce chyběl nápad. Domácí útočili jen z přečíslení. O vyrovnávací gól se postaral až v 11.minutě střelou mezi kruhy John Moore, Puk prošel mezi hráči i mezi betony gólmana Condona. Trenér Senators si vyžádal prověření u videorozhodčího, protože měl podezření na bránění brankáři ve hře. To se ale nakonec neprokázalo a gól byl uznán. 1:1!
Ihned z rozehrávky se do přečíslení dostali Hall a Henrique, ten ale nedokázal přesnou přihrávku dostat za Condonova záda. Do konce třetiny se hrálo hodně aktivně na obou stranách, domácí zkoušeli překvapit Kinkaida. Dvě minuty před hvizdem měl obrovskou šanci Karlsson, když se objevil sám před hostujícím golmanem, ale netrefil branku.
Střely: 15-10

Druhá část zápasu nezačala pro hosty vůbec dobře. Domácí se výborně pohybovali a po úniku vystřelil střelu zápěstím Zack Smith a svým pátým gólem v sezoně dostal svůj tým do vedení po teči Derick Brassard. 2:1!
Devils se dostali do tlaku, Velkou šanci na vyrovnání měli Henrique a Hall. Frustrovaní domácí se provinili nedovoleným zákrokem a první přesilová hra zápasu bylo na světě. V té měli hosté obrovskou šanci na vyrovnání Taylor Hall vystřelil rychlou střelu na branku a puk se po teči Lappina zastavil o tyčku na brankové čáře. Další šanci měl Miles Wood, který netrefil nabízený puk od Kyle Palmieriho a minul odkrytou branku. Tvrdou střelou z levé strany se pokusil prostřeli Condona Vernon Fiddler, ten ale puk mezi betony udržel. Další tvrdou střelu vyslal tentokrát z pravé strany Travis Zajac, Condon opět připraven. Hosté se snažili vytvořit závar před brankou, ale ani dorážení Josefsona nevedlo k vyrovnání. Konec druhé třetiny ještě přinesl několik šancí, ale skóre se již neměnilo.
Střely: 8-14

Do poslední části zápasu vstoupili Devils velmi aktivním hokejem, vytvářeli si akce a ohrožovali Condonovu branku. Domácí se prakticky skoro 4 minuty nemohli dostat do obranného pásma Ďáblů. Hostím najednou přihrávky šli na hokejky, a tlačili se hodně dopředu. Domácí se dostali k velké šanci až po delší době, kdy na několikrát zkusili překonat jistého Kinkaida. Ten nakonec ukryl puk pod svými betony. Devils se dostali do obrovského tlaku, střely poslali Hall, Palmieri, Cammalleri a Gazdic. Trochu tomu napomohla brusle Borowieckiho, které upadlo ostří a obránce měl velké problémy se pohybovat na ledě. V estředním pásmu nepříjemně srazil Taylora Halla Marc Methot a Nick Lappin neváhal, shodil rukavice a šel svého spoluhráče bránit. Rozhodčí vše zastavili ještě než se do sebe oba hráči pustili a udělili tresty v neprospěch Devils. Domácí hráli přesilovou hru. Travis Zajac v oslabení výborně forčekoval a nedovoloval domácím založit útok. Díky skvělé poziční hře se hosté ubránili a i hned po vypršení trestu se do úniku dostal Miles Wood, ale šance z toho nebyla. Trenér Hynes odvolal dvě minuty před koncem Kinkaida na střídačku a poslal na led šestého hráče. Senators z obraného pásma poslali puk na prázdnou branku, ovšem ten mířil vedle. Obrovskou šanci na vyrovnání měl v poslední minutě Travis Zajac, ale odkrytou branku skvělým přesunem pokryl Condon. Naprosto vyčerpané hráče Devils dorazil Zack Smith, který po několika pokusech nakonec poslal puk do prázdné branky a stanovil konečné skóre. 3:1!
Střely: 6-7

Ottawa Senators 3:1 New Jersey Devils
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Ryan (Kelly, Dzingel), 22. Smith, 60. Smith (Pageau, Kelly) – 11. Moore (Cammalleri, Zajac)
Vyloučení: 2:2. + 5.min Neil a Gazdic za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 15,111 Střely na branku: 30:31 (15:10, 8:14, 6:7).

Hvězdy zápasu:
1. Z.SMITH, 1+1, 2 střely, čas na ledě 17:58
2. B.RYAN, 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:15
3. M.CONDON, 29 zákroků, úspěšnost 96,7%, čas na ledě 60:00

Sestava Devils: Kinkaid (Cory Schneider) – Lovejoy, A. Greene, Severson, Merrill, Quincey, J. Moore – Palmieri, Zajac, Hall – Cammalleri, Henrique, Wood – Lappin, Josefson, Kalinin – Smith-Pelly, Fiddler, Gazdic.
Vynechali: Bennett, Parenteau, Zacha

Sestava Senators: Condon (Hammond) – E. Karlsson, Methot, Ceci, Phaneuf, Ch. Wideman, Harpur – B. Ryan, Turris, Dzingel – Mark Stone, Brassard, Z. Smith – Lazar, Pageau, Pyatt – Neil, Kelly, C. Bailey.
Vynechali: Harpur, Hoffman, Anderson

Rozhodčí: Lee, Peel – Cormier, Cameron

– Devils dnes odehráli třicáté utkání sezony.
– Chris Neil (OTT) překonal hranici 2500 trestných minut v NHL.
– Michael Cammalleri překonal milník 600 bodů v NHL.
– John Moore vstřeleným gólem dosáhl nejlepšího maxima za sezonu ve své kariéře.