Peklo / Reporty / To bylo drama! New Jersey zvládlo důležitý souboj s Islanders

To bylo drama! New Jersey zvládlo důležitý souboj s Islanders

První z dvojzápasů s Islanders vyzněl lépe pro Ďábly. Ti svého soupeře z newyorského Brooklynu dokázali porazit 3:2, poosmé v sezoně skóroval Pavel Zacha. Průběh byl ale velmi napínavý…

V páté minutě měl obrovskou šanci Taylor Hall, v samostatném úniku ale zamířil forhendem mimo tři tyče. Chvíli nato dopadl stejně, když dorážel střelu Damona Seversona – obrovská škoda pro New Jersey. Pak už se ale mohli domácí radovat, když samostatný únik zakončil parádně Devante Smith-Pelly! V deváté minutě byl v úniku faulován John Tavares a sudí nařídil trestné střílení, to ale Cory Schneider zneškodnil. Další dobrou možnost měl během přesilovky P.A. Parenteau, nicméně jeho střela z voleje skončila na tyči.
Střely: 8:9

Druhá třetina příliš pohledná nebyla, a tak ji divákům bitkou zpestřili Miles Wood a Scott Mayfield. Hostující borec ale jednoznačně vyhrál. První větší šance přišla ve 29. minutě, kdy Adam Henrique v oslabení obral protihráče o kotouč a posléze mířil těsně vedle. V témže oslabení dostali Ďáblové další možnost a tu již využili, po pasu Henriquea skóroval Travis Zajac a bylo to 2:0!
Střely: 8:20

Tříbrankové vedení mohl New Jersey v přesilovce zařídit Joseph Blandisi, nepodařilo se mu to, ale krátce nato Devils slavili. Pavel Zacha nádhernou střelou z levého kruhu upravil na 3:0! Ve 49. minutě se ale hostům podařilo poprvé skórovat, po velkém závaru se z mezikruží prosadil Andrew Ladd. Trenér John Hynes si ještě vyžádal poradu u videa, ta ale změnu verdiktu nepřinesla. V 54. minutě se hosté postarali o obrovské drama po vydařené individuální akci Anthonyho Beauvilliera, který tak snížil na rozdíl jediné branky. Pořádně drama bylo na světě, když byl tři minuty před koncem vyloučen Adam Henrique. Srovnat mohl Nick Leddy, jenže místo do odkryté branky zamířil do tyče! Isles ještě zkusili hru bez brankáře, díky obětavosti Newarských už ale Schneidera neohrozili.
Střely: 5:13

New Jersey Devils 3:2 New York Islanders
8. Smith-Pelly (Zajac, Merrill), 29. Zajac (Henrique), 47. Zacha (Parenteau, Severson) – 49. Ladd (de Haan), 54. Beauvillier (Quine, Boychuk)

Vyloučení: 3:2, navíc Wood (NJD) a Mayfield (NYI) 5 min. za bitku. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely celkově: 21:42. Diváci: 16 514.

Tři hvězdy zápasu: 1. Cory Schneider, 2. Pavel Zacha, 3. Devante Smith-Pelly.

Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Lovejoy, Merrill, Santini, Moore, Severson – Hall, Zajac, Palmieri – Bennett, Henrique, Parenteau – Zacha, Josefson, Noesen – Wood, Blandisi, Smith-Pelly.
Islanders: Greiss (Berube) – Leddy, Boychuk, Hickey, Mayfield, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares, Bailey – Beauvillier, Nelson, Strome – Ladd, Quine, Chimera – Kuljomin, Cizikas, Gionta.

Rozhodčí: Skilliter, Rooney – Cherrey, Heyer.

Zajímavosti
1) V sestavě nebyl Michael Cammalleri, kterého trenér Hynes posadil na tribunu. Zápas naopak oproti tomu minulému odehráli Devante Smith-Pelly a Joseph Blandisi.
2) Z posledních 10 zápasů porazili Ďáblové Islanders jen jednou (platilo před dnešním utkáním).
3) Od 17.11.2016 se poprvé prosadil útočník Devante Smith-Pelly.
4) V dresu Islanders nastoupil bývalý Ďábel Stephen Gionta, kterému bylo připraveno na kostce video, při němž celý stadion tleskal.
5) Devils pošesté v sezoně skórovali v oslabení, poprvé to zvládli doma.
6) Travis Zajac na 10. místě v klubové historii v počtu branek dorovnal Briana Giontu (152. gól) a překonal Bobbyho Holíka v počtu asistencí (271. asistence).
7) Pět ze svých osmi gólů vstřelil Pavel Zacha v přesilových hrách.