Peklo / Reporty / Špatná forma pokračuje, Boston si z Prudential Center odvezl všechny body

Špatná forma pokračuje, Boston si z Prudential Center odvezl všechny body

Devils zápasem s Bostonem zahájili pětizápasový domácí maraton.

Devils v retrodresech začali poměrně aktivně a hned napadali hráče Bruins v jejich vlastním obranném pásmu. Totožnou práci ale odváděli i hosté. Na první větší šanci se čekalo poměrně dlouho. Přišla až v páté minutě, kdy se za obranu dostal Milan Lucic, ale svůj samostatný únik neproměnil, Brodeur ho totiž vychytal. V sedmé minutě vyrážel Brodeur další pokus Lucice a v tu dobu vedli hosté na střeli již 0:9! První šance Devils přišla až v deváté minutě, Jágr se skvěle uvolnil a předložil puk Zajacovi, ten to měl ale těžké a zakončit nedokázal dle představ. Na druhé straně o něco později unikal Söderberg v přečíslení 2 na 1, na přihrávku měl připraveného Lucice. Volil sám zakončení, na což byl připraven Brodeur a puk brankář domácího týmu taktéž dokázal vyrazit. Skóre otevřeli, jak se podle vývoje hry dalo očekávat, hosté. V 15. minutě si Bergeron nahrál se Smithem a z blízkosti zakončil po zemi mezi Brodeurovo betony. O chvilku později se s Lucicem porval Clowe. A jednalo se o poměrně tvrdou bitku, ze které ale nevzešel jednoznačný vítěz. V 17. minutě se do velké šance dostal Bernier, který mohl vystřelit tvrdou dělovku z mezikruží, ale Söderberg lehnul do střely a zamezil jejímu průchodu k Johnsonovi. Poté Henrique převzal puk Meszárošovi, ale v zakončení následě selhal. 1:25 před koncem byl vyloučen Dougie Hamilton a Devils se mohli zvednout přesilovou hrou. A 4 sekundy před koncem vyhodil puk mimo kluziště Gregory Campbell. V první třetině už se ovšem nic nestalo.
Střely: 5:15

Devils tak začali druhé dějství krátkou přesilovkou 5 na 3. A tu se podařilo využít! Zajac nabil Eliášovi a ten propálil Chada Johnsona – 1:1! / Ale radost na straně Devils netrvala moc dlouho. V oslabení se totiž dokázal prosadit po příhře Bergerona Brad Marchand. / A následoval další šok! Z boku unikal Jarome Iginla po skvělé přihrávce Krejčího a střelou mezi betony zvýšil na 3:1 pro Bruins. To už hráli hosté v plném počtu. Šanci přidat čtvrtý gól měl Söderberg, ale neuspěl. Devils se pochopitelně snažili okamžitě dostat na dosah. Dobrou šanci měl Clowe, ale Chad Johnson ho vychytal. Poté se dlouho hrálo bez šancí. Až ve 36. minutě přišla akce, která upoutala diváky – po střele Jágra zazvonila tyč za Johnsonovými zády! O chvíli později střílel od modré Greene a jeho rána byla tečovaná, ale trefila Johnsona a od něj se odrazila mimo branku. V průběhu 39. minuty vystřelil dobře zápěstím Hamilton, ale puk zasstavila tyčka. Poté měl velmi dobrou šanci Milan Lucic, který z mezikruží pálil sám, ale pouze do připraveného Brodeura. Za bučení fanoušků v Prudential Center skončila druhá třetina.
Střely: 6:8

Do třetí třetiny chtěli Ďáblové vstoupit stejně dobře, jako do té před tím – gólem. Židlický nahrával na Jágra před brankou, ten ale minul. Poté byl v šanci Hamiltonem zfaulován Eliáš a následovala přesilová hra. Ale přesilovka byla velice špatně zahraná. Nejdříve nevyužil šanci Bergeron a poté po velké chybě hráčů Devils unikal Eriksson. Toho seknul Gelinas a tak se počet hráčů na ledě vyrovnal na 4 proti 4. Po návratu z trestné lavice se v poměrně solidní šanci zjevil Hamilton, ale na Brodeura si nepřišel. Stejně jako o chvilku později, kdy jeho střelu chytil Marty do lapačky. Ve 47. minutě vyrazil Johnson Gelinasovu střelu od modré. O minutu později vznikla další chyba v obraně Devils. Söderberg nahrál před branku zcela osamocenému Kellymu, který navýšil na 1:4. / V 50. minutě propálil v šanci Travis Zajac Chada Johnsona a bylo sníženo, 2:4. Poté se ale faulu dopustil a situaci zkomplikoval Andy Greene. 16 138 přítomných diváků vidělo nepovedenou přesilovou hru Bostonu a Devils se tak mohli opět pouštět do útoku. A toho využili, v útočném pásmu byli velice nebezpeční, ale stále se čekalo na kontaktní branku. 2:23 před koncem putoval Brodeur na střídačku a Devils hráli v šesti. A 78 sekund před koncem třetí třetiny si vzali hosté timeout. No a 56 sekund před koncem tak učinili domácí. Taktických porad už tedy bylo dost a zbývalo to ukázat na ledě a něco z toho vytěžit. Ale to se nepodařilo a nic na tom neměnil ani fakt, že 14 sekund před koncem byl vyloučen Miller.
Střely: 13:8

New Jersey Devils 2:4 Boston Bruins
21. Eliáš (Zajac, Ryder), 50. Zajac (Gelinas, Jágr) – 15. Bergeron (Smith, Meszároš), 22. Marchand (Bergeron, Chára), 23. Iginla (Krejčí, Krug), 48. Kelly (Söderberg, Eriksson)

Střely celkově: 24:31

Devils: Brodeur – Greene, Fayne, Salvador, Židlický, Gelinas, Merrill – Ruutu, Zajac, Jágr, Zubrus, Eliáš, Brunner, Clowe, Henrique, Ryder, Sestito, Gionta, Bernier
Bruins: Johnson – Chára, Meszároš, Krug, Miller, Potter, Hamilton – Lucic, Krejčí, Iginla, Marchand, Bergeron, Smith, Kelly, Söderberg, Eriksson, Paille, Campbell, Thornton

Marcus Johansson: V klubu mu patří prvenství. Jaké?

Organizace Devils a její manažer Ray Shero překvapili v neděli v noci hokejový svět, když klub oznámil, že získal levé křídlo Marcuse Johanssona z Washingtonu Capitals. Podpis zkušeného útočníka se uskutečnil výměnou za volbu v druhém kole (dříve získané z Floridy za Marca Savarda, 10. června 2016) a volbu v třetím kole (dříve získané z Toronta jako …