Peklo / Reporty / Diabli doma podľahli Columbusu, ktorý si po dnešku zaistil miesto v play-off

Diabli doma podľahli Columbusu, ktorý si po dnešku zaistil miesto v play-off

Prvá tretina začala aktívnou hrou domácich, hneď v prvej minúte sa nenápadnou strelou prezentoval kapitán Andy Greene, ktorú skúšal doraziť Beau Bennett, ale brankár hostí Bobrovsky dobre zasiahol. Diabli od úvodu hýrili aktivitou, najprv sa v 3. minúte mohol rútiť sám na brankára Noesen, keď ho šikovnou prihrávkou našiel Dalton Prout, no nedokázal si v rýchlosti ideálne spracovať puk. O pár minút neskôr bol opäť v akcii Greene, jeho strela od modrej len tesne minula pravú konštrukciu brány. 6. minúta priniesla prvé vylúčenie na strane Blue Jackets – Anderson dostal trest za podrazenie. Paradoxne, z gólu sa nakoniec tešili brániaci hráči. Lukáš Sedlák sa dostal do úniku a Greene musel zatiahnuť ručnú brzdu, za čo bolo udelené trestné strieľanie. Útočník hostí zvolil strelu švihom a puk prešiel Corymu Schneiderovi okolo vyrážačky – 1:0. Hostia následne ožili, v rovnovážnom stave trávili čoraz viac času v ofenzívnom pásme, z čoho takmer ťažil Calvert a po ňom Savard, ale stroskotali na domácom gólmanovi. V 10. minúte dostali domáci ďalšiu možnosť početnej výhody a opäť to boli domáci, kto kapituloval – tentoraz sa zaskvel Jenner, ktorý navýšil skóre na 2:0. Tento stav trval len pár sekúnd, pretože Adam Henrique uspel na vhadzovaní, Pavel Zacha sa šikovne vyhol ofsajdu a kanadský útočník sa v samostatnom úniku nemýlil – 2:1. Rozhodcovia uznali gól aj po tom, čo situáciu sledovali na videu – kouč John Tortorella si vyžiadal coach challenge. Diabli si stihli zahrať aj tretiu presilovku, 3 minúty pred koncom prvej časti fauloval Atkinson. Domáci sa však k ničomu nedostali, jedinou hrozbou pre obranu súpera bola Palmieriho strela.

Strely v 1. tretine: 10-6

Diabli sa usadili na začiatku druhej tretiny v útočnom pásme, lenže väčšie nebezpečenstvo z toho nakoniec nevzišlo. Hra sa preniesla pred Schneidera, ktorého ohrozili hostia vo štvrtej minúte. Nedokázal skrotiť puk do lapačky letiaci od modrej čiary, následne musel čeliť dorážke a defenzíva mu pomohla dostať puk z predbránkového priestoru. Diabli mali už od prvej tretiny posielať puk rýchlejšie z defenzívneho pásma, pohyb hostí im robil problémy, z čoho mohol súper ľahko navýšiť vedenie o dva góly. Hra sa v strednej časti začala viac kúskovať, obe strany sa prezentovali menšími nepresnosťami. Skóre sa menilo v 7. minúte, keď sa Prout vrhol pod nohy Andersona v úniku, za čo bolo nariadené ďalšie trestné strieľanie. Na nájazd sa postavil Dubinsky, ktorý podobným spôsobom ako Sedlák prekonal Schneidera strelou na vyrážačku – 3:1. V polovici stretnutia putoval na trestnú lavicu Henrique za podrazenie, no domáci sa ubránili a po oslabení sa dostali do niekoľkých sľubných príležitostí. Schneider sa musel mať v druhej polovici tretiny na pozore, Columbus sa tlačil do brány, držal útočné pásmo a skúšal strieľať z rôznych pozícií. Stretnutie sa prelínalo z jednej strany na druhú, hráči Devils sa snažili stiahnuť náskok súpera, ale druhý presný zásah neprišiel, čo znamenalo, že do šatní šli hostia s dvojgólovým náskokom.

Strely v 2. tretine: 10-13

Diabli vstúpili aj do tretej tretiny aktívne, ale lepšiu šancu si vytvorili hostia – Foligno sa snažil zasunúť puk z miesta za bránou, ale Schneider bol proti. V 5. minúte sa Diabli udomácnili v útočnom pásme, posúvali si puk, až Palmieri našiel dobre postaveného Moorea, ktorý pálil z prvej, no zvonila len tyč, čomu pomohol Bobrovského zákrok lapačkou. Domácim sa krátil čas, minúty rýchlo ubiehali a súper dôkladne kontroloval svoje vedenie a priestor pred bránkoviskom. 6 a pol minúty pred koncom sa pokúsil o strelu Hall, no jeho strela skončila len na brankárovi Blue Jackets. Hráči si vytvorili niekoľko šancí, ale neboli dostatočne kvalitné. Najprv skúšal šťastie Blandisi, po ňom Lovejoy od modrej a dobré strelecké pokusy vyslali aj Moore a Hall, no všetko naďalej končilo na súperovom brankárovi. Diabli sa rozhodli hrať 2 minúty a 17 sekúnd pred záverečnou sirénou so šiestimi hráčmi, ale hostia dokázali v rýchlosti využiť aj túto situíciu. Hallova laxná prihrávka na modrej čiare bola zastavená Jennerovou hokejkou, ktorý bez ťažkostí poslal puk do opustenej brány a stanovil konečné skóre stretnutia na 1:4.

Strely v tretej tretine: 16-8

New Jersey Devils 1-4 Columbus Blue Jackets

Góly: 11. PPG – Henrique (Zacha) – 7. SHG – Sedlák, 11. Jenner (Johnson, Savard), 27. Dubinsky, 59. Jenner

Strely na bránu: 36-27

Brankári: Cory Schneider (23SV/26SA, 88,5%SV) – Sergei Bobrovsky (35SV/36SA, 97,2%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Adam Henrique (NJD), 2. Sergei Bobrovsky (CBJ), 1. Boone Jenner (CBJ)

Zostavy

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid); Greene-Lovejoy, Merrill-Santini, Moore-Severson; Hall-Zajac-Palmieri, Henrique-Blandisi-Bennett, Quenneville-Zacha-Noesen, Coleman-Pietila (Prout)

Columbus Blue Jackets – Bobrovsky (Korpisalo); Werenski-Jones, Johnson-Savard, Harrington-Quincey; Jenner-Dubinsky-Anderson, Foligno-Karlsson-Bjorkstrand, Saad-Gagner-Atkinson, Hartnell-Sedlák-Calvert

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

Čeká nás poslední zápas sezóny, Devils pomohou Detroitu uzavřít Joe Louis Arenu

Poslední zápas letošní sezóny dnes odehrají Ďáblové proti Detroitu Red Wings. Red Wings se budou loučit se svým domovem – Jou Louis Arenou. Čeká nás tak druhý emotivní večer za sebou, tentokrát ale spíše pro fandy Rudých křídel. Úvodní buly bude vhozeno okolo 23:00 SEČ. Forma Red Wings Detroit nezažil povedenou sezónu. Po dlouhých letech …