Peklo / Reporty / Diabli doma podľahli Columbusu, ktorý si po dnešku zaistil miesto v play-off

Diabli doma podľahli Columbusu, ktorý si po dnešku zaistil miesto v play-off

Prvá tretina začala aktívnou hrou domácich, hneď v prvej minúte sa nenápadnou strelou prezentoval kapitán Andy Greene, ktorú skúšal doraziť Beau Bennett, ale brankár hostí Bobrovsky dobre zasiahol. Diabli od úvodu hýrili aktivitou, najprv sa v 3. minúte mohol rútiť sám na brankára Noesen, keď ho šikovnou prihrávkou našiel Dalton Prout, no nedokázal si v rýchlosti ideálne spracovať puk. O pár minút neskôr bol opäť v akcii Greene, jeho strela od modrej len tesne minula pravú konštrukciu brány. 6. minúta priniesla prvé vylúčenie na strane Blue Jackets – Anderson dostal trest za podrazenie. Paradoxne, z gólu sa nakoniec tešili brániaci hráči. Lukáš Sedlák sa dostal do úniku a Greene musel zatiahnuť ručnú brzdu, za čo bolo udelené trestné strieľanie. Útočník hostí zvolil strelu švihom a puk prešiel Corymu Schneiderovi okolo vyrážačky – 1:0. Hostia následne ožili, v rovnovážnom stave trávili čoraz viac času v ofenzívnom pásme, z čoho takmer ťažil Calvert a po ňom Savard, ale stroskotali na domácom gólmanovi. V 10. minúte dostali domáci ďalšiu možnosť početnej výhody a opäť to boli domáci, kto kapituloval – tentoraz sa zaskvel Jenner, ktorý navýšil skóre na 2:0. Tento stav trval len pár sekúnd, pretože Adam Henrique uspel na vhadzovaní, Pavel Zacha sa šikovne vyhol ofsajdu a kanadský útočník sa v samostatnom úniku nemýlil – 2:1. Rozhodcovia uznali gól aj po tom, čo situáciu sledovali na videu – kouč John Tortorella si vyžiadal coach challenge. Diabli si stihli zahrať aj tretiu presilovku, 3 minúty pred koncom prvej časti fauloval Atkinson. Domáci sa však k ničomu nedostali, jedinou hrozbou pre obranu súpera bola Palmieriho strela.

Strely v 1. tretine: 10-6

Diabli sa usadili na začiatku druhej tretiny v útočnom pásme, lenže väčšie nebezpečenstvo z toho nakoniec nevzišlo. Hra sa preniesla pred Schneidera, ktorého ohrozili hostia vo štvrtej minúte. Nedokázal skrotiť puk do lapačky letiaci od modrej čiary, následne musel čeliť dorážke a defenzíva mu pomohla dostať puk z predbránkového priestoru. Diabli mali už od prvej tretiny posielať puk rýchlejšie z defenzívneho pásma, pohyb hostí im robil problémy, z čoho mohol súper ľahko navýšiť vedenie o dva góly. Hra sa v strednej časti začala viac kúskovať, obe strany sa prezentovali menšími nepresnosťami. Skóre sa menilo v 7. minúte, keď sa Prout vrhol pod nohy Andersona v úniku, za čo bolo nariadené ďalšie trestné strieľanie. Na nájazd sa postavil Dubinsky, ktorý podobným spôsobom ako Sedlák prekonal Schneidera strelou na vyrážačku – 3:1. V polovici stretnutia putoval na trestnú lavicu Henrique za podrazenie, no domáci sa ubránili a po oslabení sa dostali do niekoľkých sľubných príležitostí. Schneider sa musel mať v druhej polovici tretiny na pozore, Columbus sa tlačil do brány, držal útočné pásmo a skúšal strieľať z rôznych pozícií. Stretnutie sa prelínalo z jednej strany na druhú, hráči Devils sa snažili stiahnuť náskok súpera, ale druhý presný zásah neprišiel, čo znamenalo, že do šatní šli hostia s dvojgólovým náskokom.

Strely v 2. tretine: 10-13

Diabli vstúpili aj do tretej tretiny aktívne, ale lepšiu šancu si vytvorili hostia – Foligno sa snažil zasunúť puk z miesta za bránou, ale Schneider bol proti. V 5. minúte sa Diabli udomácnili v útočnom pásme, posúvali si puk, až Palmieri našiel dobre postaveného Moorea, ktorý pálil z prvej, no zvonila len tyč, čomu pomohol Bobrovského zákrok lapačkou. Domácim sa krátil čas, minúty rýchlo ubiehali a súper dôkladne kontroloval svoje vedenie a priestor pred bránkoviskom. 6 a pol minúty pred koncom sa pokúsil o strelu Hall, no jeho strela skončila len na brankárovi Blue Jackets. Hráči si vytvorili niekoľko šancí, ale neboli dostatočne kvalitné. Najprv skúšal šťastie Blandisi, po ňom Lovejoy od modrej a dobré strelecké pokusy vyslali aj Moore a Hall, no všetko naďalej končilo na súperovom brankárovi. Diabli sa rozhodli hrať 2 minúty a 17 sekúnd pred záverečnou sirénou so šiestimi hráčmi, ale hostia dokázali v rýchlosti využiť aj túto situíciu. Hallova laxná prihrávka na modrej čiare bola zastavená Jennerovou hokejkou, ktorý bez ťažkostí poslal puk do opustenej brány a stanovil konečné skóre stretnutia na 1:4.

Strely v tretej tretine: 16-8

New Jersey Devils 1-4 Columbus Blue Jackets

Góly: 11. PPG – Henrique (Zacha) – 7. SHG – Sedlák, 11. Jenner (Johnson, Savard), 27. Dubinsky, 59. Jenner

Strely na bránu: 36-27

Brankári: Cory Schneider (23SV/26SA, 88,5%SV) – Sergei Bobrovsky (35SV/36SA, 97,2%SV)

Hviezdy stretnutia: 3. Adam Henrique (NJD), 2. Sergei Bobrovsky (CBJ), 1. Boone Jenner (CBJ)

Zostavy

New Jersey Devils – Schneider (Kinkaid); Greene-Lovejoy, Merrill-Santini, Moore-Severson; Hall-Zajac-Palmieri, Henrique-Blandisi-Bennett, Quenneville-Zacha-Noesen, Coleman-Pietila (Prout)

Columbus Blue Jackets – Bobrovsky (Korpisalo); Werenski-Jones, Johnson-Savard, Harrington-Quincey; Jenner-Dubinsky-Anderson, Foligno-Karlsson-Bjorkstrand, Saad-Gagner-Atkinson, Hartnell-Sedlák-Calvert

zdroj obrázku: Andy Marlin/GettyImages, NHL.com

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …