Peklo / Reporty / Hall dvěma góly sestřelil Anaheim a Devils mají první výhru!

Hall dvěma góly sestřelil Anaheim a Devils mají první výhru!

Konečně to vyšlo! New Jersey ve svém úvodním domácím utkání nové sezony porazilo Anaheim 2:1 a připsalo si první vítězství v ročníku. Dvěma góly o tom rozhodl Taylor Hall.

Po předzápasových ceremoniích, kdy byli představeni všichni členové New Jersey Devils 2016/2017, bylo zahájeno první utkání Devils v této sezoně. Odšpuntovala ho bitka mezi Fiddlerem a Keslerem, ale hned nato i šance Anaheimu. Nick Ritchie mohl otevřít skóre po 71 vteřinách, Schneidear však nepřekonal. Na druhé straně měl skvělé střídání Pavel Zacha, nicméně skóre se neměnilo ani zde. Ducks se to však v čase 9:03 už povedlo. Sami Vatanen v přesilové hře z pravého kruhu překonal brankáře New Jersey a otevřel skóre zápasu. Od té doby přebrali iniciativu domácí hokejisté, kteří si tvořili jednu šanci za druhou. Největší měl Adam Henrique, jehož zakončení zápěstím ale orazítkovalo tyčku Gibsonovy brány. Po první dvacetiminutovce tak Kačeři vedli 1:0.
Střely: 11:10

I ve druhé třetině se snažili Devils pokračovat v nadějném náporu. Ve 27. minutě se dokonce poprvé prosadili, ale jejich branka nebyla pro faul Reida Bouchera uznána. Následně se však do několika přesilových her za sebou dostalo New Jersey, což stálo za obratem skóre. V čase 32:35 dobře pálil Michael Cammalleri, jehož pokus ještě dokázal John Gibson vyrazit. Puk se ale dostal přímo před Taylora Halla, který dal svůj první gól za New Jersey Devils! A o chvíli později bylo ještě veseleji. Nick Sörensen pykal na trestné lavici za podražení a nahození Damona Seversona od modré čáry parádně tečoval znovu Taylor Hall, díky kterému Ďáblové vedli 2:1. Anaheim ale mohl snížit. Chris Wagner se dostal v dalším oslabení do samostatného úniku a byl faulovaný Henriquem, nařízené trestné střílení však neproměnil. A aby toho nebylo málo, tak třetinu hrůzy pro Ducks potvrdilo další vyloučení 9 sekund před koncem periody.
Střely: 12:4

Domácí sice přesilovou hru nevyvužili, o pár minut později ale dostali k dispozici další! V ní měl dobrou šanci na dovršení hattricku Taylor Hall, ale svou střelou vyprášil jen Gibsonovy betony. Domácí uzamkli svého soupeře a další příležitost měl Cammalleri, po jehož střele chtěl ještě dorážet Henrique, nicméně ani tento případ neskončil třetí brankou v síti Johna Gibsona. Anaheim posléze přidával na obrátkách a hnal se za vyrovnáním. Jeho šance se zvýšily na konci 57. minuty, jelikož po vyhození puku na tribunu byl vyloučen John Moore. Ducks zkusili i hru bez brankáře, ale domácí defenziva v čele s Corym Schneiderem jednobrankové vedení uhájila a Devils mohli slavit!
Střely: 5:9

New Jersey Devils 2:1 Anaheim Ducks
Branky a nahrávky: 33. Hall (Cammalleri, Zajac), 37. Hall (Severson, Palmieri) – 10. Vatanen (Perry, Fowler).
Vyloučení: 4:7, navíc Fiddler (NJD) a Kesler (ANA) 5 min. za bitku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 16 514. Střely na branku: 28:24 (11:10, 12:4, 5:9).

Devils: Schneider (Kinkaid) – Severson, Greene (C), Lovejoy, Moore, Quincey, Auvitu – Parenteau, Zajac, Hall – Palmieri, Henrique, Cammalleri – Smith-Pelly, Zacha, Bennett – Josefson, Fiddler, Boucher.
Ducks: Gibson (Bernier) – Manson, Fowler, Vatanen, Larsson, Bieksa, Stoner – Silfverberg, Getzlaf, Ritchie – Perry, Vermette, Cogliano – Sörensen, Kesler, Garbutt – Boll, Wagner, Etem.

1) Hall dal počtrnácté v kariéře dva góly v jednom utkání, naposledy to dokázal v březnu proti Sharks.
2) Hvězdou zápasu byl Hall, na druhém místě Cammalleri a třetí byl francouzský obránce Auvitu.
3) New Jersey teprve potřetí v historii vyhrálo svůj zahajovací zápas v Prudential Center (naposledy se to povedlo v sezonách 2008/2009 a 2012/2013).
4) Taylor Hall dal dosud Anaheimu 4 góly ve 22 zápasech. V dresu Devils stihl 2 během jednoho.