Peklo / Reporty / Ďáblové prohráli na ledě Winnipegu

Ďáblové prohráli na ledě Winnipegu

Kanadský trip zahájili Ďáblové na ledě Winnipegu. Tedy proti soupeři, jehož v prvním z letošních dvou utkání zdolali na domácím ledě na nájezdy.

Do utkání vstoupili aktivněji domácí. Ve třetí minutě vypálil z dobré vzdálenosti Jim Slater a Schneider puk pouze vyrazil. Následoval menší rozruch, který faulem ukončil Steve Bernier. Jets tak hned měli k dispozici přesilovou hru. Další vyloučení přišlo 18 sekund před vypršením Bernierova trestu, Winnipeg tak měl chvíli přesilovku 5 na 3, fauloval Severson. Tento krátký úsek domácí celek v branku nepřetavil. Poté měl dobrou šanci Little, který střelou z první minul branku, následně Byfuglien trochu zaváhal v rozehrávce a trestat mohl Zubrus, Hutchinson ale zasáhl. Devils tak tyto úvodní těžké momenty přežili a oslabení ubránili. První náznak šance měli hosté až ve 12. minutě, kdy se nadvakrát dostal ke střele Jágr, oba pokusy ale byly zblokovány obranou. O dvě minuty později byl vyloučen Evander Kane a Ďáblové měli možnost první přesilové hry v tomto utkání. Od modré nebezpečně vypálil Severson, Hutchinson ale zareagoval a střelu vyrazil betonem. Přesilová hra tak s touto jedinou střelou zůstala nevyužita. V 19. minutě zahrozila domácí třetí formace, puk před branku poslal Frolík a celou akci zakončil Scheifele střelou z první, Schneider ale udržel bezbrankový stav. Na druhé straně byla trocha vzrušení po střele Greenea, neboť dorážet se snažil Zajac, Hutchinson ale puk odrazil do rohu kluziště. Branku tak vyprodané MTS Center v první třetině nevidělo.
Střely: 9:4

Snový vstup do druhé třetiny zažili Jets. Ve 22. minutě otevřel skóre utkání svou první branku za Winnipeg Mathieu Perreault, který vyhrál vhazování, sjel si před branku pro přihrávku od Stuarta a překonal Schneidera. O chvíli později jeli domácí 2 na 1 a vše zakončoval střelu Jim Slater, Schneider ale dokázal puk vyrazit ramenem. Kanadskému celku to ovšem nevadilo, neboť o chvíli později dorazit střelu Frolíka za záda hostujícího brankáře Mark Scheifele a bylo to 2:0. I nadále vládli na ledě domácí, první větší šanci měli Ďáblové ve 33. minutě, kdy se k odraženému kotouči od zadního mantinelu dostal Havlát, trefil se ovšem do sítě pouze z boku. O chvíli později střílal z mezikruží Jágr a v MTS Center nám zazvonila tyčka! V čase 33:43 vyhodil Zubrus puk mimo kluziště a byl tak vyloučen na dvě minuty, branku se ovšem domácím vstřelit nepodařilo. V závěru první třetiny dostali Winnipegští svého soupeře pod značný tlak, z něhož se ale naštěstí pro Ďábly prosadit nedokázali. Situaci si domácí zkomplikovali vyloučení 8 sekund před koncem druhé třetiny, nabídli tak Devils možnost dobrého vstupu do třetiny třetí.
Střely: 14:5

Do třetí třetiny vstoupili tentokráté lépe hosté. V čase 41:13 totiž vystřelil Patrik Eliáš a Hutchinsonovi propadl kotouč, důrazem na brankovišti tomu přispěl Martin Havlát! Tento nadějný stav ale mohl být rázem zlomen, ve 46. minutě dostal od Halischuka nabito Jim Slater, naštěstí pro Deivls ale trefil pouze Schneidera. O chvilku později předvedl obětavý zásah útočník Bernier, který padl do dělové rány Stuarta a následně odkulhal v bolestech na střídačku. Ve 49. minutě se Ďáblové dostali do několik sekund trvajícího tlaku, z něhož resultovaly neúspěšné pokusy Greenea a Zajaca, domácí brankář Hutchinson odolal. Situaci mírně komplikovala zbytečná vyloučení, v 50. minutě v útočném pásmu fauloval Zajac. Během této přesilovky měl dobrou šanci Byfuglien, ten ale poslal puk vedle branky. Po návratu Zajaca na led nahrával v útočném pásmu Jágr na Židlického, jehož střelu ale Hutchinson vyrazil betonem. V průběhu 54. minut byl vyloučen Ryder, v tomto oslabení si ale šanci vytvořili pouze Ďáblové, když přečíslení 3 na 2 zakončil Severson nevydařenou střelou. Ihned poté, co se Ryder vrátil se zapojit do útočné akce, když nahrával na Cammalleriho, který střelou z první trefil tyčku. Rozhodnutí a klid do řad domácích přinesla 57. minuta. Adam Lowry se po rozehrávce Židlického zmocnil ve středním pásmu kotouče, po levé straně ho dostal do útočného pásma a zakončil. Schneider puk pouze vyrazil a do branky ho dokázal dopravit Michael Frolík. 3:1. Devils poté zkusili 71 sekund dlouhou hru bez brankáře, v útočném pásmu už se ale neprosadili a Jets si tak vybojovali dva body za vítězství 3:1.
Střely: 11:13

Winnipeg Jets 3:1 New Jersey Devils
22. Perreault (Stuart), 24. Scheifele (Frolík, Bogosian), 57. Frolík (Lowry) – 42. Eliáš (Havlát, Brunner)

Střely celkově: 34:22

Diváci: 15 016

Jets: Hutchinson – Enström, Bogosian, Stuart, Trouba, Pardy, Postma – Ladd, Little, Wheeler – Kane, Perreault, Byfuglien – Lowry, Scheifele, Frolík – Thorburn, Slater, Halischuk
Devils: Schneider – Greene, Severson, Gelinas, Židlický, Helgeson, Larsson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Havlát, Eliáš, Ryder – Ruutu, Henrique, Brunner – Zubrus, Gionta, Bernier

Blake Coleman – dříč, co nevyrůstal v hokejovém prostředí

Blake Coleman je často označován jako pomalý startér. Řekl to o sobě i sám. „Obvykle mi z nějakého důvodu trvalo nějakou dobu, než jsem vystřelil první,“ řekl s bezzubým úsměvem poté, co si na konci března zapsal svůj první gól v NHL v dresu New Jersey Devils, po sedmnácti zápasech své kariéry v NHL. „Jako …