Peklo / Reporty / Hráči Devils vyhrali proti Sharks 5:2

Hráči Devils vyhrali proti Sharks 5:2

V poslednom zápase na tripe a pred prestávkou All-Star game si Diabli zmerali sily proti San Jose Sharks. Do svojho bývalého pôsobiska prišiel Martin Havlát, tentoraz ako hráč Devils. Do brány domácich sa postavil náhradník Alex Stalock, v bráne hostí si odkrútil svoj 41. štart Cory Schneider. Pre Schneidera to bolo 16. víťazstvo v sezóne, Diabli porazili Žralokov 5-2.

V 1. minúte sa dostali do šance 2 na 1 Eliáš s Havlátom, Eliáš sa rozhodol pre strelu, Stalock kryl jeho pokus betónom. Domáci boli v útočnom pásme aktívnejší, rýchlo napádali rozohrávku hostí a nedovolili im v pokoji rozohrať, čo vyústilo do rýchleho prvého gólu. Čas 3:59  – Pavelski obral o puk Gomeza, prihral Thorntonovi, ten mu puk vrátil a Pavelski nekompromisne zakončil strelou zápästím k bližšej tyčke – 1:0. O dve minúty neskôr vyslal na Stalocka nebezpečnú strelu Greene od modrej, domáci brankár videl po celý čas puk a schoval ho v lapačke. Diabli boli v úvode zápasu strelecky aktívnejší, strieľali z každej pozície, ale na gól to nestačilo. Prvý útok domácich si v 8. minúte vytvoril tlak v útočnom pásme, Karlssonovu strelu z kruhov vyrazil Schneider ľavým betónom.

New Jersey sa ťažko dostávalo do pásma, ich rozohrávka bola ihneď zachytená obrancami alebo si Diabli nedokázali presne prihrať.

Po 12 minútach hry sa po prvýkrát vylučovalo, domáci Brent Burns si šiel odpykať tresť za držanie. Hostia sa síce zdržali v útočnom pásme, ale na Stalocka nezaznamenali ani jeden strelecký pokus.

Po presilovke sa rozhodol vystreliť z pravej strany Patrik Eliáš, Stalock chytil, k dorážke sa dostal Travis Zajac, ale domáci brankár bol bezchybný aj druhýkrát.

Čas 15:29 – Po vhadzovaní sa puku zmocnili hostia, Sestitovi nevyšla strela spoza brány, Stalock si postrážil miesto pri tyčke, Tootoo dorážal pred bránou a na druhý pokus sa mu puk podarilo dostať za chrbát domáceho brankára a vyrovnať stav stretnutia – 1:1.

Po polminúte sa skóre zápasu menilo opäť. Čas 16:04 – Gomez forčekoval za bránou domácich, obral Brauna o puk, prihral Bernierovi a ten prekonal Stalocka 6. gólom v sezóne – 1:2.

V poslednej minúte skúsil šťastie ešte 4. útok domácich, ale Schneider opäť ukázal skvelý zákrok betónom.

Diabli výrazne prestrieľali svojho súpera, v prvej časti hry si pripísali 17 streleckých pokusov, zatiaľ čo domáci ich na Schneidera vyslali len 8.

Strely: 8-17

V druhej časti hry sa o prvý strelecký pokus postaral Gomez, pred bránou clonil Bernier, Stalock schoval Gomezovu strelu do lapačky.

Čas 4:00 – Sharks sa dostali rýchlo do útočného pásma, Kennedy prihral z ľavého kruhu nabiehajúcemu Nietovi a ten prekonal brankára hostí. Schneider sa nestihol presunúť a stav stretnutia sa opäť vyrovnal – 2:2.

Diabli si zahrali druhú presilovú hru – Burns hákoval Cammalleriho – prvú minútu nezaznamenali hostia žiadnu strelu, naopak, do šance sa dostal Marleau. 55 sekúnd do konca presilovky prihrával Gomez pred bránu Henriquemu, ten z bekhendu neprekonal gólmana Stalocka. V ďalšej šanci sa ocitol opäť Gomez, strieľal z ľavého kruhu, Stalock vyrazil, k dorážke sa dostal Cammalleri, ale trafil len konštrukciu brány.

Po presilovke prihral Havlát na modrú čiaru, obranca Devils poslal puk na bránu, Stalock mal zakrytý výhľad, ale aj tak na strelu stihol zareagovať.

V polovici stretnutia bolo skóre vyrovnané (2-2), oba celky mali pár malých šancí, ale do brány sa nedostal ani jeden vyslaný puk.

8 minút pred koncom – Fraser prihral v útočnom pásme presne na hokejku súpera, ten mohol poslať do samostatného úniku Wingelsa, ale puk bol príliš rýchly.

Tim Sestito sa ocitol na zemi po kolízii s Burnsom – Burns ho zasiahol do hlavy, čím si zaslúžil menší trest. Uplynulo 40 sekúnd presilovky, Ryder padol v útočnom pásme, puk zobral Wingels a prevetral Schneiderovi lapačku.

Čas 34:45 – využitá PP – Gomez prihral Henriquemu medzi kruhy, jeho strela skončila na Stalockovi, puk sa odrazil ku Cammallerimu, vystrelil a jeho pokus skončil v sieti – 3:2.

2:25 do konca si šiel odpykať trest Adam Larsson, domácim sa táto presilovka podarila, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Od modrej pálil dvakrát Pavelski, ale neuspel. Marleau sa uvoľnil pred bránou, ale proti Schneiderovi sa nepresadil.

Poslednú minútu domáci zatlačili, ale po skončení presilovky sa Diabli dokázali uvoľniť z vlastného pásma.

Po dvoch tretinách bol stav stretnutia 3:2.

Strely: 18-29

Sharks vstupovali do tretej časti s 1-gólovým mankom, čo sa odzrkadlilo na ich výkonnosti. Prvé minúty sa hrali v obrannom pásme Devils, gól však nepriniesli. Nasledovala rada “propagačných” striel od 2. útoku domácich, na druhej strane sa ocitli v prečíslení 2 na 1 Ryder a Cammalleri, druhý menovaný strieľal, ale puk mu nesadol ideálne na hokejku, a tak netrafil bránu.

Presilová hra pre Sharks – 14 minút pred koncom hry sa na trestnú lavicu vybral Adam Henrique za podrazenie. Sharks zahrali opäť výbornú presilovku a vyslúžili si ďalší faul – Diabli hrali len s 3 hráčmi. Zajac vyhral buly a zaviezol puk do útočného pásma, zároveň sa vrátil Henrique z trestnej lavice.

Thornton prihral pred bránu z pravého kruhu, Marleau tečoval jeho prihrávku na bránu, Schneider tento pokus chytil a následne sa postaral ľavým betónom aj o Thorntonovu dorážku.

Čas 11:10 – Havlát si počkal v pravom kruhu na obrancu, prihral na modrú, Larsson vystrelil, Stalock jeho strelu chytil, ale na Zajacovu dorážku bol už krátky – 4:2 pre Devils.

Na opačnej strane vyslal na Schneidera strelu Marleau, brankár hostí si s jeho pokusom poradil.

Sharks hrali presilovku, ale z gólu sa tešili hráči Devils – v čase 14:32 sa radoval z gólu Jacob Josefson, do prečíslenia 2 na 1 sa dostali Henrique a strelec gólu Josefson – 5:2. Josefson nehral od 27. Decembra, hneď po návrate sa dokázal strelecky presadiť.

Strely: 18-5

San Jose Sharks 2-5 New Jersey Devils

Góly: 4. Pavelski (Thornton), 25. Nieto (Kennedy, Hertl) – 16. Tootoo (Sestito, Josefson), 17. Bernier (Gomez), 35. Cammalleri (Henrique, Gomez), 52. Zajac (Larsson, Havlát), 55. Josefson (Henrique, Merrill)

Strely: 34-36

Hity: 11-15