Peklo / Reporty / Bída. New Jersey po špatném výkonu padlo v Los Angeles

Bída. New Jersey po špatném výkonu padlo v Los Angeles

Devils podruhé na tripu prohráli. Na povedené výkony z posledních zápasů nedokázali navázat a zcela po zásluze si ze Staples Center v Los Angeles nevezou ani jeden bod za prohru 2:4.

Do zápasu o něco aktivněji vstoupili hokejisté domácího týmu. Ďáblům to ale nebránilo v tom, aby se jako první dostali do vedení. Ve čtvrté minutě toho docílil dnešní oslavenec John Moore, jehož nahození i poměrně šťastným způsobem zapadlo za Petera Budaje. Zřejmě totiž ještě došlo k teči od Dowda. O pár chvil později byla New Jersey nabídnuta přesilová hra po faulu Nolana. Největší šanci v ní ovšem paradoxně měl domácí Toffoli, který se dostal do samostatného úniku, ale betonem ho parádně vychytal Cory Schneider. Především díky němu první třetina už další branku nepřinesla. Kings byli lepším týmem, ale ve vedení byli Devils. A to je vždy nejdůležitejší…
Střely: 10:4

Druhá třetina byla mnohem záživnější… Pro fanoušky Kings. Jejich oblíbený tým totiž na ledě dominoval a byl jasně lepší. Po nevyužité šanci Cartera se tedy nešlo divit, že ve 25. minutě střelou z mezikruží srovnal na 1:1 Alec Martinez. Kings to nestačilo a krátce nato měli po faulu Andyho Greenea k dispozici přesilovou hru, v níž si vytvořili solidní tlak. Proměnit ho nedovedli. Po delší době došlo k ohrožení branky Petera Budaje, ve 30. minutě se o něj postarali Parenteau s Bennettem, ale defenziva LA odolala. Devils v tu dobu měli jen 6 střel na branku, v polovině utkání! Větší šanci měl ve 36. minutě Adam Henrique, který jel sám na Budaje, jehož ale nepřekonal. Po zbytek třetiny ale opět hrálo jen Los Angeles a ve 39. minutě šlo do vedení. Po chybě Seversona s Greenem napálil kotouč Tanner Pearson a bylo to 2:1 pro domácí celek.
Střely: 12:5

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili svěřenci kouče Suttera tím nejlepším možným způsobem. V přečíslení dva na jednoho zakončoval Jeff Carter, Schneider sice zakročil, na jeho dorážku byl ale krátký a bylo to 3:1 pro LA. Ve 46. minutě se naskytla možnost pro New Jersey, když byl faulován Quincey Kingem a následovala přesilovka. Jenomže ty pro Devils poslední dobou nejsou vůbec výhodou, což se opět prokázalo. Přibližně v polovině třetí třetiny vzniklo okolo Budajovy branky velké trma-vrma, nebezpečný byl například Zacha, ale kontaktní branku Newarští nevytěžili. Hra Devils se posléze sice o něco zlepšila, nicméně za dobrou se považovat nedala. Kings hráli to, co potřebovali a drželi dvoubrankové vedení. Navýšit ho mohl Jeff Carter, osamocený v útočném pásmu, ale Cory Schneider udržel hosty ve hře. Zhruba tři minuty před koncem odvolali Devils brankáře a vytvořili si tlak. Po obrovském závaru před brankou dokázal kotouč do branky dopravit Nick Lappin a bylo to 2:3! Pro hostující tým tak svitla naděje, jenomže krátce poté uhasla. 27 sekund před koncem dopravil puk po zaváhání Johna Moorea do prázdné brány Jake Muzzin a bylo hotovo.
Střely: 6:14

Los Angeles Kings 4:2 New Jersey Devils
25. Martinez (Dowd, Setoguchi), 39. Pearson, 41. Carter (Toffoli, Doughty), 60. Muzzin (King) 4. Moore (Boucher, Smith-Pelly), 58. Lappin (Parenteau, Bennett)
Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 18 230. Střely celkově: 28:23.

Tři hvězdy zápasu: 1. Jeff Carter, 2. Drew Doughty, 3. Tanner Pearson.

Kings: Budaj (Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – Pearson, Carter, Toffoli – Brown, Dowd, Setoguchi – King, Lewis, Nolan – Clifford, Shore, Purcell.
Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, Moore, Quincey – Bennett, Zajac, Parenteau – Zacha, Henrique, Palmieri – Boucher, Pietila, Smith-Pelly – Kalinin, Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Cormier, Gibbons.

ZAJÍMAVOSTI
1) Neproměněním své první přesilovky v utkání nevyužili Devils již 25 početních výhod za sebou. Posléze hráli ještě jednu, kterou také nevyužili z 26 přesilových her v řadě tedy nic nevytěžili.
2) Blake Pietila nastoupil v letošní sezoně poprvé za New Jersey. Lídr produktivity v Albany (AHL) hrál na centru třetí formace mezi Jacobem Josefsonem a Devantem Smith-Pellym.
3) John Moore odehrál zápas na své 26. narozeniny  a oslavil je gólem, vítězstvím nikoliv.
4) Andy Greene nastoupil k 328. utkání v řadě, čímž vyrovnal sérii Sergeje Brylina na třetím místě klubové historie.
5) Současně byl kapitán Ďáblů vyloučen poprvé v této sezoně, když ve 27. minutě dostal trest za držení hole.