Peklo / Preview / Prudential Center dnes hostí Capitals, v bráne Schneider

Prudential Center dnes hostí Capitals, v bráne Schneider

Diabli majú ďalší z takzvaných day-to-day víkendov, včera vyhrali proti Tampe Bay Lighting 3-2 po nájazdoch (Kinkaidova prvá výhra v NHL) a dnes budú hostiť tím z hlavného mesta – Washington Capitals. Zápas začína o 1:00.

V prebiehajúcom ročníku sa tieto tímy stretli už v troch zápasoch – dva z nich vyhrali Caps, jeden Devs.

Posledný zápas sa zatiaľ hral 6. Decembra v Prudential Center, Caps vyhrali 4-1. Prvé dva sa uskutočnili v hlavnom meste, v hale Verizon Center. 14. Novembra vychytal brankár hostí Cory Schneider shutout, jediným strelcom zápasu sa stal Mike Cammalleri a Diabli vyhrali 1-0. 16. Októbra sa odohral prvý vzájomný zápas týchto tímov, Caps vyhrali jednoznačne 6-2 a pre Devils to znamenalo prvú porážku v sezóne, po troch výhrach za sebou.

Devils (12-16-6, doma 4-5-4) v poslednom zápase proti Bolts vyhrali, čím pretrhli šnúru 5 prehier v rade (0-3-2). Patrik Eliáš sa presadil v prvej tretine zápasu, keď zvyšoval náskok domácich na 2-0 (397. gól a 996. bod v kariére) a následne dal ako jediný hráč gól v nájazdovej lotérii. Keith Kinkaid zaznamenal prvú výhru v kariére, pri ktorej si pripísal 26 zákrokov a chytil všetky 3 nájazdy súpera.  Diablom sa v poslednom období darí aj pri oslabeniach, včera neinkasovali pri 5 početných výhodách súpera (Ryder dokonca dostal 4-minútový trest) a v posledných 11 zápasoch zaznamenali v oslabeniach bilanciu 30-z-34 (88,2%). Do brány sa dnes postaví odpočinutý Schneider, ktorý prehral v posledných troch štartoch, z 83 striel inkasoval 8-krát, zatiaľčo jeho spoluhráči dokázali vyprodukovať iba 4 góly. V poslednom zápase proti Senators inkasoval iba raz, ale ani to nestačilo na výhru a Devs prehrali 2-0. Schneider je líder brankárov v počte odohraných zápasov (30), v ktorých má bilanciu 11-15-3, 91,6%SV a 2,55 priemer gólov na zápas.

Capitals (15-10-6, vonku 9-5-2) sa v decembri darí, v posledných 7 zápasoch stratili iba 2 body (5-0-2) a dnes budú chcieť potvrdiť svoju formu. Naposledy sa tím okolo kapitána Ovečkina predstavil na ľade Modrokabátnikov z Columbusu, kde Caps vyhrali 5-4 po predĺžení gólom Erica Fehra z prvej minúty predĺženia. Obranca Mike Green asistoval na vyrovnávajúci gól Troya Brouwera 3 minúty pred koncom stretnutia a asistenciu si pripísal aj pri víťaznom góle Fehra v predĺžení. Najväčšia hviezda klubu – Alex Ovečkin – nezažíva produktívne obdobie. Aj keď sa tímu darí a strieľa góly, Ovečkin sa presadil iba dvakrát v posledných 9 zápasoch. Oba góly dal dokonca v jednom zápase (jeden do prázdnej brány), čo znamená, že osemkrát v tomto období odišiel zo stretnutia strelecky naprázdno. Tímu to však neprekáža, keďže je na víťaznej vlne a hra Caps nestojí na hráčovi s číslom 8.

Domácim sa dnes do zostavy vráti obranca Adam Larsson, ktorý včera odohral zápas za Albany Devils a dnes bol povolaný do hlavného tímu. Albany včera vyhralo 4-2 a Larsson sa po návrate zapísal aj do štatistík – 2 asistencie a +1 bod dokazujú, že je uzdravený a môže sa vrátiť do zostavy Diablov, ktorí vo včerajšom zápase nemali žiadneho zdravého náhradníka.

Útočníci Mike Cammalleri a Dainius Zubrus dnes absolvovali iba individuálny tréning a je nepravdepodobné, že by aspoň jeden z nich nastúpil na dnešný zápas proti Caps.

Hostia majú na listine zranených iba Dmitriho Orlova, inak majú zdravých všetkých hráčov zo súpisky.

Předpokládané sestavy

Devils: Cory Schneider – Andy Greene, Jon Merrill, Seth Helgeson, Marek Zidlicky, Eric Gelinas, Peter Harrold – Scott Gomez, Adam Henrique, Jaromir Jagr, Patrik Elias, Travis Zajac, Martin Havlat, Tuomo Ruutu, Stephen Gionta, Michael Ryder, Jordin Tootoo, Tim Sestito, Steve Bernier

Capitals: Braden Holtby – Brooks Orpik, John Carlson, Karl Alzner, Matt Niskanen, Nate Schmidt, Mike Green – Alex Ovechkin, Nicklas Backstrom, Tom Wilson, Marcus Johansson, Evgeny Kuznetsov, Troy Brouwer, Brooks Laich, Eric Fehr, Joel Ward, Jason Chimera, Michael Latta, Jay Beagle

Petr Straka opouští organizaci Devils, vrací se do mateřské Plzně

V listopadu 2016 byl útočník Petr Straka vyměněn z Philadelphie do New Jersey za sedmé kolo draftu. Šanci v NHL v dresu Ďáblů nedostal, hrál pouze na farmě. Tam stihl sehrát 38 zápasů, ve kterých dal 4 góly a na dalších 9 přihrál. Nyní pětadvacetiletý forvard svou zámořskou misi ukončuje po osmi letech, kdy v …