Peklo / Reporty / Ďáblové zápas proti Ducks otočit nedokázali

Ďáblové zápas proti Ducks otočit nedokázali

Devils potvrdili svoji špatnou bilanci proti týmům ze spodních příček a prohráli tentokrát s posledním týmem Západní konference. Prohráli tedy doma s Anaheimem, stejně jako před rokem, v poměru 1-2.

Do první vážnější akce se dostali jako první hosté. Po necelých dvou minutách uťukávání se do situace 2 na 1 dostávali hosté, Getzlaf však volil střelu a Kinkaid si připsal první zákrok. Hned z protiútoku pohrozil navrátilec do sestavy Ruutu, ale ani dorážka za Andersonova záda neskončila gólem. Další vážnější akci měl na svědomí Jiří Sekáč a Corey Perry, ta skončila až spadenou brankou na Kinkaida. Po necelých 8 minutách jsme viděli první gól, bohužel do sítě Devils a nakonec se ukázalo, že se jednalo o vlastní gól Galinase, který byl připsán ze 4. střely Stewartovi. V polovině 1. třetiny měli Devils výhodu přesilové hry – ta zůstala, ale bez využití. V první třetině se však Ďáblům nepodařilo vymyslet kloudnější akci, která by vedla k vyrovnání. Naopak, 15 vteřin do konce úvodní třetiny inkasovali podruhé pochybné rozehrávce Larssona 2-0.

Střely 7-8

Pokyn pro Devils do 2. třetiny byl jasný – střelba. Tato snaha se ďáblům upřít nedala, ale z žádné střely se v prvních 5 minutách nic vážnějšího neurodilo. Nejtěžší byly pro Andersona dvě Cammalleriho střely, obě však dokázal zkrotit. V polovině utkání přišla další početní výhoda pro Devils, za hákování šel na trestnou Lindholm. Ani druhá přesilovka ale nebylo o nic lepší, kromě dvou střel se Ďáblům souvislejší tlak vytvořit nepodařilo. I ve druhé třetině vyšli ďáblové na prázdno a stav byl tedy stále 2-0.

Střely 10-5

Od začátku poslední třetiny byla na ďáblech chuť se zápasem něco udělat. Bohužel je ale srážela přesnost rozehrávky. V polovině 3. třetiny Devils začali opět zvyšovat otáčky. 8 a půl minuty do konce Ďábly podržel Kinkaid, po tom co jeho spoluhráči vytvořili sérii hrubek při rozehrávce. Keith tak udržel naději do posledních minut. V čase 4:34 do konce se i Devils dočkali. Po přečislení 2na1 a přesné přihrávce Stempniaka skóroval Cammalleri. Více jak minutu zkoušeli Ďáblové hru bez brankáře. Dokázali se usadit v pásmu, vybojovat několik vhazování. Bohužel obrat se dokonat nepodařilo a Ďáblové o jednu branku prohrávají.