Peklo / Reporty / Calgary Flames 6:3 New Jersey
Na střely 38-14 pro New Jersey. Konečné skóre 3:6 pro Calgary. Ano, to přesně bylo k vidění v dnešní noci v NHL. Komentáře

Calgary Flames 6:3 New Jersey

Lepší začátek mělo New Jersey, hned během dvou úvodních minut musel Kiprusoff likvidovat šance Kovalchuka a Pariseho. V brance Devils se jako jednička objevil Martin Brodeur a už při prvních zákrocích působil nejistě. První gól padl v šesté minutě, Jay Bouwmeester vyslal nepříliš prudkou střelu od modré a bylo to 1:0 pro Calgary. O pár chvil později vyslal od pravého mantinelu opět střelu po zemi Cory Sarich a Marty inkasoval podruhé z 5 střel a pustil do branky Johana Hedberga. Ten bohužel ve 14. minutě inkasoval z hole Curtise Glencrosse, který po krásné přihráva Jokinena měl před sebou prázdnou branku. O několik vteřin později hitoval Henrique Iginlu a útočník Calgary si to nenechal líbit. Spolu s Henriquem se dostali do konfliktu, sice z toho nebyla zrovna úplně bitka, ale i přes to dostali oba 5 minut za šarvátku. V 15. minutě při přesilovce Devils pálil z dobré pozice Kovalchuk, jenže Kiprusoff ukryl puk v lapačce. Calgary svou přesilovku následně ovšem využilo, TJ Brodie střelou o tyč dal další gól zápasu – 4:0! A teď pozor – v první třetině Flames vyslali 8 střel na branku a čtyřikrát skórovali.

Druhou třetinu začala nefalšovaná bitka Erica Boultona a Tima Jackmana .

Ve 35. minutě se už konečně gólově prosadili i Devils, ve zmatku před brankou se nejlépe zorientoval Ilya Kovalchuk. Jenže o pár chvilek později přišla další rána do sítě Devils – no, zrovna rána se říct nedá, Lee Stempniak žabičkou z mezikruží dal gól na 5:1 pro Flames. Následovala přesilovka pro Calgary. Jak je známo, New Jersey je nejčastěji skórujícím týmem při vlastím oslabení v celé NHL. No a 9 sekund po začátku této přesilovky domácího týmu ujeli Parise s Henriquem a druhý jmenovaný snížil na 2:5 a ztrácí tak už pouze bod na momentálně zraněného Nugenta-Hopkinse v bodování nováčků.

Ve třetí třetině vykřesal naději pro New Jersey přesilovkovým gólem Patrik Eliáš. Brance předcházela skvělá střílená přihrávka od Kovalchuka. Jenže, ve 49. minutě odskočili domácí díky Iginlovo gólu opět do tříbrankového vedení, na což Devils už gólově nedokázali odpovědět.