Peklo / Reporty / Edmonton Oilers 1:2pr. New Jersey Devils

Edmonton Oilers 1:2pr. New Jersey Devils

Zach Parise rozhodl po asistenci Patrika Eliáše o výhře New Jersey v Edmontonu – Devils vyhráli v prodloužení.

První polovina úvodní třetiny byla velmi opatrná, téměř nic důležitého se v ní nestalo. První velkou šanci měl domácí Taylor Hall, jenže jeho únik zneškodnil švédský brankář Hedberg. V 17. minutě dostal před Khabibulina skvělou nahrávku Clarkson, zvolil bekhendový blafák, ale jen o kousek minul branku Edmontonu. Krátce na to měl na druhé straně šanci Belanger, jenže Hedberg opět díky skvělému výjezdu z branky zmenšil střelecký úhel a vychytal útočníka Oilers.

Ve druhé třetině, konkrétně v 27. minutě dostal od Eliáše před branku skvělý pas Kovalchuk, jenže díky nátlaku obránců neměl klid na zakončení a minul tak branku Khabibulina. To, že jsou Devils nejlépe skórujícím týmem při vlastním oslabení (a také nejvíckrát inkasovali při vlastní přesilovce, trochu paradox) je už známý fakt. A dnešní zápas to jenom potvrdil. V čase 28:35 unikl po chybě Petryho na modré čáře Ilya Kovalchuk a střelou pod břevno nedal Khabibulinovi šanci. Byl to celkově 13. gól Devils při vlastním oslabení. O další velké vzrušení se v závěru druhé třetiny postaral Petr Sýkora. Objel branku, vystřelil, puk nakonec vyjel Khabibulinovi z betonů, ale neměl dostatečnou rychlost, takže se brankář Oilers stačil otočit a přikrýt puk. Následně se do další šance dostal Hall, ale opět neměl Hedberg s jeho přímou střelou velké potíže.

Po čtyřech minutách třetí třetiny předvedl nádhernou akci Eliáš. Probil se přes obránce a dostal se až sám před Khabibulina, který měl opět velké štěstí, že neinkasoval. Bohužel se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Eliáš byl vyloučen za hákování a Oilers díky trefě Aleše Hemského přesilovou hru využili. Necelé čtyři minuty do konce zápasu unikal obraně Ryan Jones, ale Hedberg s velkou pomocí Kovalchuka v obraně zlikvidoval velkou příležitost domácích. V závěru třetí třetiny by vyloučen Corey Potter.

Devils tak do prodloužení vstupovali v početní výhodě 4 na 3. Přesilovou hru se podařilo využít, Eliáš nahrávkou našel volného Pariseho před brankou a ten rozhodl o výhře New Jersey v prodloužení.