Peklo / Reporty / Edmonton Oilers 1:2pr. New Jersey Devils

Edmonton Oilers 1:2pr. New Jersey Devils

Zach Parise rozhodl po asistenci Patrika Eliáše o výhře New Jersey v Edmontonu – Devils vyhráli v prodloužení.

První polovina úvodní třetiny byla velmi opatrná, téměř nic důležitého se v ní nestalo. První velkou šanci měl domácí Taylor Hall, jenže jeho únik zneškodnil švédský brankář Hedberg. V 17. minutě dostal před Khabibulina skvělou nahrávku Clarkson, zvolil bekhendový blafák, ale jen o kousek minul branku Edmontonu. Krátce na to měl na druhé straně šanci Belanger, jenže Hedberg opět díky skvělému výjezdu z branky zmenšil střelecký úhel a vychytal útočníka Oilers.

Ve druhé třetině, konkrétně v 27. minutě dostal od Eliáše před branku skvělý pas Kovalchuk, jenže díky nátlaku obránců neměl klid na zakončení a minul tak branku Khabibulina. To, že jsou Devils nejlépe skórujícím týmem při vlastním oslabení (a také nejvíckrát inkasovali při vlastní přesilovce, trochu paradox) je už známý fakt. A dnešní zápas to jenom potvrdil. V čase 28:35 unikl po chybě Petryho na modré čáře Ilya Kovalchuk a střelou pod břevno nedal Khabibulinovi šanci. Byl to celkově 13. gól Devils při vlastním oslabení. O další velké vzrušení se v závěru druhé třetiny postaral Petr Sýkora. Objel branku, vystřelil, puk nakonec vyjel Khabibulinovi z betonů, ale neměl dostatečnou rychlost, takže se brankář Oilers stačil otočit a přikrýt puk. Následně se do další šance dostal Hall, ale opět neměl Hedberg s jeho přímou střelou velké potíže.

Po čtyřech minutách třetí třetiny předvedl nádhernou akci Eliáš. Probil se přes obránce a dostal se až sám před Khabibulina, který měl opět velké štěstí, že neinkasoval. Bohužel se potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. Eliáš byl vyloučen za hákování a Oilers díky trefě Aleše Hemského přesilovou hru využili. Necelé čtyři minuty do konce zápasu unikal obraně Ryan Jones, ale Hedberg s velkou pomocí Kovalchuka v obraně zlikvidoval velkou příležitost domácích. V závěru třetí třetiny by vyloučen Corey Potter.

Devils tak do prodloužení vstupovali v početní výhodě 4 na 3. Přesilovou hru se podařilo využít, Eliáš nahrávkou našel volného Pariseho před brankou a ten rozhodl o výhře New Jersey v prodloužení.


Sestřih důležitých akcí ze zápasu

Čtěte také

Premiéra ve Vegas na jedničku! Ďáblové zničili domácí Golden Knights

Tak tohle vyšlo! První trip Ďáblů do Las Vegas přinesl po velice dobrém výkonu vysoké vítězství a důležité dva body. Na první branku jsme moc dlouho čekat nemuseli, padla již v sedmé minutě. V oslabení se do útoku dostal Brian Gibbons, který přes obránce posunul kotouč na Blakea Colemana, jenž do něj jen lehce ťukl a …

Ďáble, co na to říkáš...?