Peklo / Hráči / Adam Henrique – překvapivá opora Devils
Mladý Kanaďan Adam Henrique je asi největším překvapením New Jersey. Bude tento útočník jedním z kandidátů na Calder Trophy?

Adam Henrique – překvapivá opora Devils

Mladý Kanaďan Adam Henrique je asi největším překvapením New Jersey. Bude tento útočník jedním z kandidátů na Calder Trophy?

V roce 2008 byl Henrique draftován jako celkově 82. Následující 2 sezóny strávil ve Windsor Spitfires hrající OHL. Sezóna 2009/2010 se mu povedla tak dobře, že si zahrál za Kanadu na MS hráčů do 20 let. Jednou se radoval z branky.

Devils si ho následně pozvali do kempu, kde uspěl a vysloužil si místo na farmě v Albany. Tam sice strávil celou sezónu, ale přesto naskočil do své premiéry v NHL.

Další, tedy aktuální, sezóna už byla (je) o dost lepší. Henrique se prosadil do úvodní formace a nejčastěji hraje s Kovalchukem a Parisem. 3. listopadu si připsal něco nezapomenutelného – první gól v NHL. Vyrovnal na 2:2 proti Flyers.

A v ten den ta jízda začala. O dva dny později si v zápase proti Winnipegu připsal dva góly, z toho jeden vítězný, kdy v prodloužení prostřelil Pavelce. Fanoušci New Jersey si ho oblíbili a trenér DeBoer je s jeho výkony moc spokojený.

V současné době je Adam druhý v bodování nováčků, o pouhý bod za jedničkou letošního draftu, Ryanem Nugent-Hopkinsem, který je momentálně zraněný. Henrique se dokonce podívá na Utkání Hvězd nováčků spolu s Adamem Larssonem. Teď nastává otázka – může být Henrique jedním z kandidátů na Calder Trophy, cenu pro nejlepšího nováčka sezóny? Pokud si minimálně udrží svou formu, nebude o tom pochyb.

Názory lidí:
Michal Belšán (redaktor webu): Pro mě největší překvapení. Letos se mu daří a především na oslabení je to velice platný hráč. Podle mě jeden z vážných kandidátů na Calder Trophy, ale když jí nezíská, tak si zaslouží uznání. Pokud mu tedy současná forma vydrží.
David Panuška (dlouholetý fanoušek Devils): Neznámý hráč Adam Henrique vykročil do sezóny úžasně, začínal sbírat body a dokonce se přiblížil jedničce letošní draftu (Ryan Nugent-Hopkins), stále na sobě pracuje a patří mezi opory Ďáblů, budeme všichni rádi, když se mu bude nadále dařit a co nejdéle zůstane u nás.
John Nelson (americký fanoušek Devils): I díky němu jsme právě tam, kde jsme. V oslabení s Parisem je výborný, ostatní týmy s tím mají potíže. Nejlepší nováček v NHL, natož v našem týmu. Po přípravě před sezónou byl Larsson považován za “zachránce”, ale Henrique mu ten titul “ukradl”. Jednou, až se RNH (Ryan Nugent-Hopkins) vrátí, Henrique pravděpodobně zmizí z pozornosti, avšak očekávám, že v druhé polovině jeho produktivita zůstane stejná anebo se ještě zvýší. Pokud se dostaneme do play-off, bude muset mít naším klíčovým hráčem, a myslím, že to v sobě má.
Anthony Kearns (jiný americký fanoušek Devils): 2 slova: Zlaté dítě! Každou sezónu mohli fanoušci Devils očekávat něco neočekávaného, a to je přesně to, co způsobil Henrique. Mimo sezónu každý mluvil jen o Larssonovi. Jen málo lidí vědělo co se skrývá v Henriqueovi.
“Kovy a Zachu, dejte si bacha, tenhle kluk má neskutečnou formu” – to se k tomu musí říct. Adam Henrique může mít nejlepší sezónu jako nováček než všichni hráči Devils včetně těchto jmen: Patrik Eliáš, Ilya Kovalchuk, Zach Parise, Alexander Mogilny, Brian Rolston, Travis Zajac stejně tak jako jeho bývalý spoluhráč Taylor Hall a ostatní hvězdy jako Martin St Louis,Vinny Lecavalier, Steven Stamkos, Pavel Datsyuk a mnoho mnoho dalších.
Můžeme jen předpokládat, že se jeho talent bude rozvíjet i nadále a jednou bude z nejlepších v NHL.

Čtěte také

Volby, volby a zase volby

Jelikož se termín voleb nových talentů do NHL nezadržitelné blíží, přinášíme pohled na potenciální kandidáty, kteří by mohli být vybráni z devíti voleb, které Devils mají v Draftu NHL 2020. Volba č.7 Ďáblové zde budou mít spoustu možností. Dají se vybrat útočná křídla, která pak mohou doplnit místa v lajnách s Jackem Hughesem (jednička Draftu …

2 komentáře

  1. Díky Panny :)

  2. Super! :)

Ďáble, co na to říkáš...?