Peklo / New Jersey Devils / New Jersey Devils 5:1 Winnipeg Jets
Série 6 domácích zápasů začala výhrou nad Winnipegem 5:1.

New Jersey Devils 5:1 Winnipeg Jets

V brance Jets se tentokrát objevil Chris Mason, za Devils v brance Brodeur. Druhý jmenovaný si musel ve 4. minutě připsat výborný zákrok, kdy se puk od mantinelu odrazil přesně na hůl Jima Slatera a ten Martyho po zemi nepřekonal. V první přesilovce New Jersey byli hosté uzamčeni ve svém pásmu, největší šanci si připsal David Clarkson, který ovšem z dorážky do prázdné branky trefil pouze tyč. O 2 minuty později se snažil před Masonem prosadit Ryan Carter, jenže ani on tohoto brankáře nepřekonal. Největší šanci měl Winnipeg v polovině první třetiny – Antropov měl před sebou prázdnou branku, ale i díky skvělé obranné práci Kovalchuka trefil pouze tyčku. V 15. minutě ohrozili Masona krátce po sobě Kovalchuk a Larsson a už to vypadalo, že stejně jako s překonáním Pavelce, budou mít Devils potíže se vstřelením gólu Masonovi. Ovšem minutu před koncem první třetiny vyslal Parise do brejku Ilyu Kovalchuka a ten prostřelil mezi betony – 1:0 – gól do šatny.

Úvod do druhé třetiny Devils vyšel na jedničku. Ve 22. minutě Petr Sýkora po nahrávce Tallindera vystřelil z první po zemi a navýšil vedení New Jersey na dva góly. 3 minuty na to po pasu Eliáše překvapil Masona střelou David Clarkson, který propasíroval kotouč snad jediným možným místem u levé tyčky z pohledu brankáře Jets – 3:0. Následovala přesilová hra, kde měl opět šanci aktivní Clarkson, ale Mason si připsal dobrý zákrok. O minutu později, po přesilové hře 5 na 3, pokračovala další početní výhoda – v ní Ilya Kovalchuk propálil Masona podruhé a bylo to 4:0. Chris Mason po tomto gólu odstoupil a do branky šel Ondřej Pavelec. Ve 33. minutě, opět v přesilovce, měl šanci dát hattrick Kovalchuk, ale Pavelec střelu vyrazil.

Třetí třetina začala spoluprácí českých útočníků – Eliáš nahrál Sýkorovi před branku, toho ovšem vychytal Pavelec. Jets se gólu dočkali ve 49. minutě, to když Tobias Enström vyslal pořádnou dělovku, která se ještě odrazila od břevna. O tři minuty později vystřelil od modré Anton Volchenkov a Patrik Eliáš dorazil jeho střelu do branky – 5:1.

To bylo vše podstatné, následné vyhlášení hvězd zápasu dopadlo následovně: 3. Petr Sýkora (1+1), 2. Patrik Eliáš (1+2), 1. Ilya Kovalchuk (2+0)

Devils na svoje štvrté víťazstvo na tripe nedosiahli, Ducks so zaslúženou výhrou

Devils vstúpi do zápasu zle, keď už v siedmej minúte prehrávali 0:2. Celku z Newarku sa síce podarilo v prostrednej časti znížiť, ale Ducks si hrali svoju hru a zaslúžene vyhrali. Diabli ukončili tak sériu troch výhier, ale treba zo seba otriasť prehru, lebo boj o PO pokračuje ďalej. Devils sa presadili hneď v 17 …