Peklo / Reporty / New Jersey Devils 1:4 Boston Bruins
Tragická třetí třetina v podání Devils znamenala bohužel domácí prohru s Bostonem.

New Jersey Devils 1:4 Boston Bruins

V první třetině se téměř nic zajímavého nedělo. Úvod byl celkem nudný a o vzrušení se bitkou postarali Brad Mills a Gregory Campbell. Domácí borec šarvátku vyhrál. Devils byli mírně lepším týmem s větším počtem šancí, ale pouze jedním gólem. Ten padl v 19. minutě, Eliáš vyhrál buly a vystřelil na Thomase, ten puk vyrazil pouze k Zubrusovi, který zpoza branky našel volného Petra Sýkoru – 1:0. To bylo také v první třetině vše, co stojí za zmínku.

Ve druhé třetině ujeli v situaci 2 na 1 Kovalchuk a Parise, první jmenovaný si kličkou položil obránce, ale Thomase nepřekonal. To se nepovedlo ani z následné dorážky Henriquea, v tu dobu už ovšem byla branka posunutá. Ve 32. minutě byl blízko prvního gólu v letošní sezóně NHL Jacob Josefson, který pálil po pěkné kombinaci pouze do tyče. Z následujícího protiútoku zazněla opět tyč, ale tentokrát na druhé straně. V přešíslení pálil Pouliot. Chvilku na to měl Thomas opět hodně práce, kdy se Parise s Millsem snažili dotlačit puk do branky. Minutu a půl před koncem druhé třetiny opět situaci zachraňoval brankář Bostonu. Foster vyslal dělovku od modré, kterou Thomas vyrazil před sebe a Clarkson se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, Thomas ovšem puk chytil do lapačky.

Do třetí třetiny jako by vstoupili noví, daleko lepší Bruins. Po dvou minutách měl obrovskou šanci opět Pouliot, který dorážel už do prázdné branky, ale Brodeur nastavil lapačku a situaci ještě zachránil. Kousek na to už ale Boston zvládl vyrovnat. Andrew Ference napálil puk a střelou po zemi překonal Martyho, který měl ovšem zakrytý výhled. O 4 minuty později našel v přesilovce Krejčí Nathana Hortona a Bruins rázem vedli 1:2. A aby toho nebylo málo, ihned po vhazování šli hosté do útoku a po obrovském tlaku se prosadil Campbell. New Jersey už se nestihlo vrátit do pohody a naopak minutu před koncem netrefil skákající puk Kovalchuk a Kelly do prázdné branky potvrdil výhru Bostonu.
Dnes jsme se bohužel přesvědčili, že hokej se hraje na góly, nikoliv na šance.

Jeden komentář

1. Gratulace Sikimu, ale škoda těch nevyužitých šancí a ještě větší škoda 3. třetiny…