Peklo / Reporty / New Jersey Devils 1:4 Philadelphia Flyers
Devils opět aktivnější, přesto prohráli s Flyers 4:1. Prvním gólem v prvním zápase se blýsknul Ponikarovsky.

New Jersey Devils 1:4 Philadelphia Flyers

Alexei Ponikarovsky hrál s číslem 12 poprvé za Devils. A od začátku byl velice aktivní před brankou. První vzrušení bylo v šesté minutě, kdy shodili rukavice Boulton a Shelley. Domácí útočník se stal jasným vítězem této bitky. V 11. minutě jsme viděli i první zajímavou akci, Petr Sýkora vyslal dobrou střelu, kterou ovšem Bryzgalov vyrazil betonem. O 3 minuty později měl šanci při vlastním oslabení Adam Henrique, ale ruský brankář Philadelphie se opět blýsknul dobrým zákrokem. První větší šanci měli Flyers o chvíli později, také při vlastním oslabení. Hosté ujeli 3 na 1 a zakončoval Coburn, jenže Brodeur skluzem střelu vyrazil.

Do druhé třetiny vstoupili Devils opět mírným tlakem, přesto toho k vidění moc nebylo. To se změnilo ve 28. minutě, po komerční přestávce nabralo utkání zajímavý útočný spád. Ve 30. minutě už jsme se dočkali prvního gólu. Kurtis Foster chyboval v obranném pásmu a Matt Read osamocený před brankou poslal hosty do vedení 1:0. O 4 minuty poté při přesilové hře pálil od modré Kimmo Timonen a Scott Hartnell tečoval střelu za záda Brodeura – 2:0. Střelecké trápení Devils ukončil o minutu po gólu Flyers Alexei Ponikarovsky. Ten tečoval střelu Taorminy a hned ve svém prvním zápase za Devils se tak blýsknul gólem. Devils stále tlačili jako téměř celý zápas, další šanci měl David Clarkson, který z mezikruží pálil ovšem přímo do Bryzgalova. New Jersey se trápilo i v přesilovkách, kde vždy měli velký tlak, ale bez gólu. Například dvě minuty před koncem druhé třetiny pálil dvakrát z nadějné pozice Kovalchuk, ale ani jeden z pokusů nevyšel.

Úvod do třetí třetiny byl opět nudnější, první šance byla až po 6 minutách a měl jí hostující Talbot. Ten udělal kličku před Brodeurem, který si opět připsal výtečný zákrok. O 3 minuty poté ovšem nestačil na přesilovkovou ránu Scotta Hartnella a bylo to 3:1 pro Philadelphii. New Jersey to ovšem nevzdávalo, jenže střelecká nemohoucnost pokračovala. Patrik Eliáš ani Anton Volchenkov z následných příležitostí nepřekonali Ilyu Bryzgalova. Definitivní tečku za zápasem udělal necelé tři minuty do konce Simmonds bekhendovou střelou do prázdné branky – 4:1.