Peklo / Reporty / New Jersey Devils 1:2so Buffalo Sabres
Další, 4. v pořadí domácí tažení, nedopadlo úplně podle našich představ. Tentokrát si ale ze zápasu proti Buffalu odnášíme alespoň bod.

New Jersey Devils 1:2so Buffalo Sabres

V 1.třetině se toho příliš neudálo. Hrál se vyrovnaný souboj. V 15. minutě poprvé ďáblové vážněji zahrozili, ale gólman Sabres, Ryan Miller, situaci uklidnil svou lapačkou. Na konci 1. třetiny, resp. v čase 17:30, se Buffalu podařil dát pro nás dost nešťastný gól. Po střele, která se zdála, že skončí v ochranné síti se odrazila do brankoviště a žádný z našich obránců již nestačil zareagovat na dorážku Leopolda. Naši borci si ještě do konce první třetiny vytvořili mírný tlak, ale bohužel opět vše ztroskotalo na R. Millerovi. První třetina byla tedy ukončena již nezměněným stavem 0:1 pro hosty a vyrovnaným poměrem střel 6:6.

V 24. minutě se Sabres dostali do menšího tlaku, ale to bylo z jejich strany v 2. třetině téměř vše. Ve 30. minutě po naražení na hrazení Adama Henriqua byl vyloučen Derek Roy na 2. minuty. Tuto přesilovku konečně naši borci využili a Patrik Eliáš po asistenci Zacha Parise a Fostera v čase 30:22 vyrovnával na 1:1. Ďáblové měli tlak, který bohužel nevyústil ve vedoucí gól, ani po tom, když minutu a půl před koncem Ponikarovsky nevyužil vyloženou šanci, kdy se ocitnul sám před Millerem. Druhá třetina tedy i po této šanci skončila 1:1 s poměrem střel výrazně v náš prospěch 12:3.

Ve třetí třetině měl každý tým šance strhnout vítězství na svou stranu, ale ani jednomu se nepodařilo proměnit. V obou případech stáli v cestě výborní gólmani.

V prodloužení mohlo být rozhodnuto. V první minutě prodloužení se po chybě obránců dostali Salvador s Kovalchukem do přečíslení 2 na 1, kdy Salvador krásně naservíroval Kovalchukovi puk před brankáře Millera, který byl ale bohužel opět proti. Hned z dalšího protiútoku, kdy se po krásné individuální akci Adam Henrique proháčkoval k zakončení, ale bohužel pod tlakem obránce neproměnil. Na konci prodloužení se ještě Zach Parise tlačil do zakončení, ale nepodařilo se mu rozhodnout. Stav 1:1 zůstal a čekaly nás samostatné nájezdy.

Jako první jel Ilja Kovalchuk a konečně se poprvé v zápase gólově prosadil. Poté se 4 nájezdy nikdo neprosadil a stav byl tak pozitivní pro nás, kdy jsme vedli 1:0. Sabres měli tedy poslední možnost vyrovnat, což se bohužel Pominvillovi podařilo. Adam Henrique v následujícím nájezdu neproměnil, zato na druhé straně se Nathan Gerbe nemílil a boj tak skončil konečným výsledkem 2:1 v prospěch Buffala.

Nezbývá než dodat, že scénář předešlých zápasů se opět opakoval – soupeře jsme přestříleli, tentokrát v poměru 14:28, ale vytvořené gólové šance jsme opět neproměnili.

Po přestávce nás příští zápas čeká důležitý zápas – New York Rangers. Držme palce!