Peklo / Reporty / New Jersey Devils 4:3sn. New York Rangers
Devils i s Greenem v sestavě porazili v nádherném zápase Rangers.

New Jersey Devils 4:3sn. New York Rangers

Vstup do zápasu měli lepší domácí, tedy New Jersey. 10 minut se ovšem diváci poněkud nudili, jelikož spoustu střel zblokovala obrana Rangers. Velkou šanci měl ovšem chvilku po polovině první třetiny Ryan Carter, jeho bekhendové zakončení ovšem Biron zneškodnil. Ve 13. minutě už se také k něčemu dostali hosté – to když Stralman poslal dělovku od modré, kterou ještě tečoval obránce Larsson. Brodeur ukryl puk do lapačky. O chvilku později se opět tlaku ujali Devils. Parise s Kovalchukem se snažili protlačit puk za brankovou čáru, jenže Biron i s pomocí obránců a velkého štěstí akci zneškodnili. Akce ovšem pokračovala a v další nadějné pozici se ocitl Kovalchuk, jenže Biron střelu vyrazil. Z následného protiútoku měl obrovskou šanci útočník New York Rangers, Ryan Callahan. Brodeur si ovšem připsal skvělý zákrok a hala mu dokonce tleskala ve stoje. Marty možná povzbuzen touto skvělou atmosférou ke konci třetiny poslal dlouhý pas dopředu na úplně volného Cartera, který ovšem v brejku Birona nepřekonal. 32 sekund před koncem prvního dějství se ovšem diváci už gólu dočkali. Hostující útočník Marián Gáborík trefil Brodeura, dorážející Anton Stralman už se ovšem nemýlil.

Druhá třetina měla opět opatrný úvod. Zajímavou akci jsme viděli až ve 29. minutě a byla gólová. Zach Parise nejdříve opět trefil skvělého Birona, jenže dostal se k dorážce a ranou pod břevno vyrovnal. Gólem povzbuzení domácí se dostali do další velké příležitosti, jenže Jacob Josefson z dorážky netrefil ani branku. Následný protiútok 2 na 1 zneškodnil opět skvěle Brodeur, střelu Girardiho sklapl mezi betony. Ve 36. minutě se dostal do samostatného úniku Brad Richards, Brodeur ovšem jeho střelu opět vyrazil a vysloužil si potlesk Prudential Center.

Třetí třetina nabídla nejzajímavější hokej. Kovalchuk se při vlastním oslabení hned z úvodu dostal do brejku, ovšem ne příliš povedený bekhendový blafák Martin Biron chytil. O dvě minuty později zůstal hostující Brian Boyle úplně nehlídaný před Brodeurem a už neměl potíže trefit se – 1:2 pro Rangers. Střelecké trápení Devils pokračovalo i nadále. Zlomit se to podařilo až v 56. minutě při přesilové hře – Ilya Kovalchuk z mezikruží vymetl šibenici Bironovi branky a vyrovnal na 2:2. Jenže, chvilku nato se hosté z Manhattanu opět ujali vedení. Michael Del Zotto využil další chyby domácích beků a střelou po zemi překonal Brodeura. Skvělý pas mu od mantinelu poslal slovenský útočník Gáborík. Devils tak museli reagovat otevřenou obranou, což se jim necelé dvě minuty před koncem málem vymstilo. Richards a Callahan se dostali do přečíslení 2 na 1, prvně jmenovaný ovšem ztroskotal na Brodeurovi. Devils následně zkusili hru bez brankáře – a vyplatilo se! 47 sekund před koncem zůstal úplně nehlídaný David Clarkson a perfektní ranou překonal Birona – 3:3.

V prodloužení opět tlačili Devils, stejně jako téměř po celý zápas. Hned na začátku měli obrovskou šanci Zubrus a Kovalchuk, jenže obránce McDonagh odpálil puk z čáry dřív, než ho dokázal jeden z útočníků protlačit do branky. Šanci ovšem měli i Rangers, Derek Stepan už Brodeura překonal, jenže navrátilec do sestavy Andy Greene puku zabránil přejít brankovou čáru a dokonce založil protiútok 2 na 1, střela Pariseho ovšem byla zblokována.

Šlo se tedy na nájezdy. V nich jel jako první domácí Ilya Kovalchuk a přesnou ranou mezi betony dal gól. Následně se k nájezdu postavil Derek Stepan, ten ovšem branku minul. Na brankářích ztroskotali i v druhé sérii Zach Parise a Brad Richards. Ve třetí sérii mohl předčasně nájezdy ukončit Patrik Eliáš, jenže v rozhodující chvíli mu sjel puk a tak Biron neměl žádný problém. Marián Gáborík tedy musel dát. Jeho nájezd ovšem opět chytil Brodeur a dva body tak putují k Devils.

Hvězdy zápasu: 1. David Clarkson, 2. Zach Parise, 3. Michael Del Zotto