Peklo / Reporty / New Jersey Devils 5:3 Montréal Canadiens
Šestizápasový domácí maraton zakončen skvělým obratem proti Canadiens, kdy Devils prohrávali už 1:3, přesto se vzchopili a vyhráli 5:3.

New Jersey Devils 5:3 Montréal Canadiens

Už na začátku bylo jasné, že to pro New Jersey nebude nic lehkého. Hned v první minutě měl šanci hostující Max Pacioretty, který hodně ohrozil branku Brodeura. V 5. minutě už se Montréal radoval z gólu, ale velmi šťastného. Desharnais před Brodeurem tečoval puk snad ramenem, či hlavou – puk ho prostě trefil a bylo to 0:1. O chvilku později měl další obrovskou příležitost hostující tým – Darche byl zcela nehlídaný a jen skvělý Brodeur držel zatím tým nad vodou. V 10. minutě se špatný vstup Devils potvrdil dalším inkasovaným gólem. Andrei Kostitsyn zůstal opět nehlídaný a s překonáním Brodeura z otočky neměl moc problém. O minutu později jsme viděli snad jeidný světlý moment Devils do této doby. Zach Parise střelou po zemi překonal Price a bylo to 1:2. V 16. minutě měl na holi vyrovnání Jacob Josefson, který dorážel do prázdné branky, jenže bekhendová dorážka mu vůbec nesedla a Carey Price tak neměl problém vyrazit puk.

Hned na začátku druhé třetiny mělo New Jersey velkou příležitost. Ilya Kovalchuk unikal v oslabení, jeho bekhendové zakončení mezi betony Price ztlumil tak, že puk zůstal stát na brankové čáře. Konzultace s videorozhodčím prokázala, že branka nemohla platit. Následně hráli přesilovku Devils. Jenže, po nepřesné nahrávce Fostera se dostal do úniku Tomáš Plekanec, jehož kličku ještě Brodeur skvělým rozštěpem zneškodnil, ale na následující dorážku Darcheho byl krátký – 1:3. Devils se opět dostali pod tlak Canadiens. Ve 26. minutě unikli hosté 2 na 1, Darche nahrál na Kostitsyna, kterého ovšem zneškodnil Brodeur. Rene Bourque měl o pár vteřin později dobrou střelu od modré, kterou také zneškodnil Brodeur, zákrokem lapačkou. Ve 34. minutě se ovšem Devils opět dostali do hry gólem v přesilovce. Ilya Kovalchuk napálil puk od modré a v letu ho tečovali snad dva hráči, z nichž ten poslední byl David Clarkson. Další velkou příležitost měl o chvíli později opět po dělovce Kovalchuka domácí tým, jenže Price si s tím poradil. Před koncem druhé třetiny ovšem mohl Montréalu dvoubrankové vedení vrátit Erik Cole, jenže Marty byl opět proti.

Třetí třetina byla ze strany domácích nejpovedenější. Už hned na začátku se do šance probíjel Ponikarovsky, i přes důraznou hru obránce Canadiens se dostal k zakončení, ale Price puk chytil. Ve 47. minutě už bylo konečně vyrovnáno. Alexei Ponikarovsky vyjel zpoza branky, vystřelil a puk tečoval Dainius Zubrus. Jenže o chvilku později bylo opět namále. Tomáš Plekanec byl úplně sám v mezikruží a střelou po zemi skvěle chytajícího Brodeura naštěstí nepřekonal. V 55. minutě si nepříjemný moment vybral Adam Larsson. Když zavezl puk do útočného pásma, P.K. Subban mu dal ukázkový hit, jenže Larsson to neustál a byl odnesen do kabiny. Podle posledních zpráv má pohmožděnou dolní část zad. Snad to nebdue na dlouho. V 58. minutě už byl ovšem důvod k veliké radosti. Andy Greene udržel puk v útočném pásmu, ten se dostal ke Kovalchukovi, jemuž střela ale vůbec nesedla. To Devils ovšem vůbec nevadilo, jelikož puk se dostal k Zachovi Parisemu a ten bez problémů do prázdné dokonal obrat. V 60. minutě ještě pečetil výhru New Jersey střelou do prázdné David Clarkson.

Hvězdy zápasu: 1. Zach Parise (2+0), 2. Ilya Kovalchuk (0+3), 3. Martin Brodeur (27 zákroků)