Peklo / Reporty / Philadelphia Flyers 4:6 New Jersey Devils
Za stavu 6:0 pro Devils se zdálo být hotovo, domácí ovšem ještě zabojovali a tak z toho bylo pořádné drama s dobrým koncem.

Philadelphia Flyers 4:6 New Jersey Devils

V brance Devils dnes startoval Johan Hedberg, na opačné straně Sergei Bobrovsky.
Již ze začátku zápasu byla Devils nabídnuta obrovská šance ke skórování – přesilovka 5 na 3. Jako první se pokusil Bobrovského překonat Zach Parise, ale neúspěšně. O chvilku později se opět Devils dostali do pásma. Na modré si vyměnili pozice Kovalchuk a Foster, a právě druhá jmenovaný dostal přihrávku od Eliáše a dal první gól zápasu. V 5. minutě měli také šanci domácí, Jágr dovezl kotouč do útočného pásma a Claude Giroux bekhendovým blafákem nepřekonal Johana Hedberga. Následovala vyrovnaná pasáž hry, kde se oba týmy snažili prosadit, ale nevycházelo to. Až minutu před koncem jsme viděli další gól. Dainius Zubrus, musíme uznat, že za pomoci jasného faulu, nahrál při vlastním oslabení na Ilyu Kovalchuka, který střelou tahem dal na 2:0. 3 desetiny před koncem první třetiny dali hosté ještě jeden gól – Dainius Zubrus dorazil střelu Antona Volchenkova bekhendem.

A druhá třetina začla stejně dobře, jako první skončila. Zach Parise v přesilové hře vyjel z rohu a z dorážky překonal domácího brankáře – 4:0! O minutu později zpoza branky vymyslel parádní nahrávku Steve Bernier, který zadovkou našel před brankou Alexeie Ponikarovského, pro kterého nebyl problém navýšit skóre již na 5:0. Zcela šokující úvod pro všechny, co zápas sledovali. Ve 27. minutě dostal šanci překonat Hedberga Matt Read, jenže “Moose” byl proti a jeho bekhend zneškodnil. Ve 29. minutě mělo New Jersey podruhé v utkání přesilovou hru 5 na 3 a podruhé ji využilo stejným způsobem. Eliáš nahrál Fosterovi, který nekompromisní ranou vyhnal Bobrovského z branky. Do brány Philadelphie tak nastoupil Ilya Bryzgalov. Ve 38. minutě byl opět v permanenci Hedberg, jehož střelou ohrozil Scott Hartnell. Flyers ovšem za stavu 0:6 ve druhé třetině ztráceli klid v zakončení.

Do třetí třetiny jako by nastoupili úplně vyměnění Flyers. Začalo to gólem na 1:6, který dal až z druhé dorážky Wayne Simmonds. O pár chvil později měla Philadelphia přesilovku, Claude Giroux v ní trefil tyčku. V 50. minutě se před Hedbergem prosadil Jaromír Jágr, který ovšem tentokrát nezvykle nevolil k oslavě gólu své slavné salutování. Co se ovšem stalo poté, překvapilo nemálo fanoušků. Ilya Kovalchuk se dostal do bitky s Braydenem Schennem a s přehledem jí vyhrál. Tím pádem Kovalchuk zkompletoval tzv. Gordie Howe hattrick, za gól, asistenci a bitku.

Následovala další přesilovka domácích. Jaromír Jágr zavezl opět puk do útoku, nahrál na Girouxe a ten parádní ranou překonal Johana Hedberga. O necelou minutu později dorazil střelu Jakub Voráček a stav 4:6 dal domácím velkou naději minimálně na vyrovnání. Z jasného zápasu se tak stalo pořádné drama. Flyers si vytvořili obrovský tlak. Matt Carle vystřelil od modré, jeho střelu Hedberg vyrazil a Simmonds se pokoušel dorážet. Švédský brankář si ovšem rychle stáhl puk pod sebe. V závěrečných minutách se Devils k ničemu nedostali ani přes to, že domácí tým měl 2 minuty prázdnou branku. Konečný výsledek tedy 6:4 pro New Jersey.

44. Simmonds (Rinaldo, Bourdon), 50. Jágr (Carle, Giroux), 53. Giroux (Jágr, Voráček), 54. Voráček (Carle, Couturier) – 4. Foster (Eliáš, Kovalchuk), 20. Kovalchuk (Zubrus), 20. Zubrus (Volchenkov, Ponikarovsky), 21. Parise (Clarkson, Eliáš), 22. Ponikarovsky (Bernier), 29. Foster (Eliáš)

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk (1+2), 2. Patrik Eliáš (0+2), 3. Jaromír Jágr (1+1)