Peklo / Hráči / David Clarkson letos zažívá skvělou sezónu
Většinou pověst bitkaře – ale ne ledajakého. Clarkson umí i sbírat body, což dokazuje především letos.

David Clarkson letos zažívá skvělou sezónu

Pojďme pěkně od začátku kariéry tohoto aktuálně 27 letého Kanaďana. Profesionální kariéru začal v OHL v týmech Belleville Bulls a Kitchener Rangers. Ve statistikách vyniká především velký počet trestných minut, ale ani mezi počty bodů se Clarkson neztratil. Především v sezóně 2004/2005, kde si v dresu Kitcheneru připsal v 51 zápasech 54 bodů a 145 trestných minut.

A právě tato sezóna mu zařídila šanci podívat se do NHL. David nebyl sice nikdy draftovaný, ale jako volný hráč se právě do nejslavnější soutěže na světě podíval ihned po podepsání smlouvy – první sezónu odehrál 7 zápasů, v nichž vstřelil tři góly a přidal asistenci. Bodově zazářil už ve svém druhém zápase v NHL proti Carolině. Devils ho sice prohráli 7:2, ale nepříliš známý Clarkson zaznamenal gól a asistenci. I přes tento povedený zápas se do NHL neprosadil lehce a musel větší část sezóny strávit na farmě, tehdy v týmu Lowell Devils.

Od té doby totiž hraje nepřetržitě již pátou sezónu v dresu Devils. A téměř pravidelně (s výjimkou jediné sezóny) nasbírá přes 100 trestných minut, ale ani v kolonce kanadského bodování se neobjevuje 0. Zatím asi nejlepší sezónu měl „Clarky“ v letech 2008/2009, kdy odehrál všech 82 zápasů v základní části, připsal si 32 bodů a 164 trestných minut.

Loňská sezóna byla naopak ta nejméně povedenější. Nejen jeho, ale i celý klub potkala mizerná forma, především ze začátku ročníku. V 82 zápasech si připsal pouze 18 bodů, ale hlavně v kolonce +/- nemá pěkné číslo: -20.

Naopak v té současné sezóně má pravděpodobně nejlepší formu. Pod koučem DeBoerem jakoby začal uplatňovat svůj „buldočí“ styl ještě více, ale hlavně lépe. Zatím může být rozhodně spokojen. 51 zápasů, 28 bodů a 88 trestných minut. Clarkson se stal důležitější postavou v týmu, bývá mnohdy i posílán na přesilové hry a je to speciální druh bitkaře – umí dávat góly, skvěle odehrát puk a navíc se nebojí ani poprat. Přesně takový styl je u něj k vidění a diváky to baví.

My jen doufáme, že jeho forma bude neustále vzrůstat minimálně do konce sezóny 2012/2013 – do té doby má zatím v týmu platnou smlouvu.

Víte že?
Clarksonův mladší bratr Doug hraje ligu CIS za Nipissing University, do NHL se nikdy zatím nepodíval.

4.3.2011 porodila Davidova manželka Brittany dceru, kterou pojmenovali McKinnley Clarkson.

Davida Clarksona ještě jako dítě učil v kempu Brendan Shanahan. Při návratu Shanahana do týmu Devils si spolu dokonce zahráli v jedné lajně společně.

Velký přehled Draftu. Koho Devils ulovili?

Máme za sebou nestandardní Draft, kvůli šíření viru COVID-19 bylo potřeba přijmou opatření a volby se konaly telegraficky. A jak to dopadlo? Kdo bude v příští sezoně na nováčkovském kempu? New Jersey mělo celkem 9 voleb, z toho 3 v prvním kole. Na ty nejlepší v seznamu so zálusk děla nemohlo, první volba byla až …