Peklo / Reporty / New Jersey Devils 5:2 Pittsburgh Penguins
Devils mají po zápase s Pens již čtvrtou výhru v řadě.

New Jersey Devils 5:2 Pittsburgh Penguins

První vážný moment, který diváci v Prudential Center viděli, skončil gólem. Ve třetí minutě si Fleury za brakou nerozuměl s obránci, Eliáš ho obral o puk, narhál na Ilyu Kovalchuka před brankou a bylo to 1:0. Následovala pasáž, kdy se Devils snažili marně prosadit a Pens spoléhali především na protiútoky. V 10. minutě vyslal na Brodeura povedenou střelu Kunitz, jenže gól z toho nebyl. Z nálsedného protiútoku Devils parádně vyšachovali obranu Pittsburghu, Kovalchuk našel před prázdnou Antona Volchenkova, který vstřelil tak svou první branku v dresu Devils (po 102 zápasech). Devils v úvodních minutách měli převahu a v přesilovce se pokoušl o gól dělovkou od modré Mark Fayne, jenže Fleury jeho střelu chytil. V 15. minutě měli Pens obrovskou šanci ke snížení, Matt Cooke mohl dorazit střelu do prázdné, jenže Brodeur s pomocí Volchenkova šanci zneškodnili. Ke konci třetiny vyslal ještě povedenou střelu Evgeni Malkin, Marty ovšem nad hlavou máchl lapačkou a puk vytěsnil nad branku.

Na začátku druhé třetiny se dostali Pens do přečíslení 3 na 2, jenže Niskanen z dobré pozice pálil nad branku. Následovala přesilová hra hostujícího týmu. Jenže, jak je známo, Devils letos nezvykle často skórují v oslabení. No a tentokrát tomu nebylo jinak. Ilya Kovalchuk předvedl výbornou práci a obral o puk Paula Martina, natlačil se před Fleuryho, který ho ještě vychytal, ale na dorážku Dainiuse Zubruse byl krátký – 3:0. Do branky Pens nastoupil po tomto gólu Brent Johnson. Přesilovku se ovšem podařilo využít – tentokrát se Matt Niskanen střelou z mezikruží prosadil. Tříbrankové vedení ovšem mohli Devils brzy získat zpět. Bernier našel před brankou volného Alexeie Ponikarovského, jenže Johnson brzo sklapl betony. Ve 32. minutě to ovšem už vyšlo. Zach Parise s pomocí Berniera dotlačil puk za brankovou čáru a svým 5. gólem v posledních 4 zápasech dal na 4:1. Následovala přesilovka Devils, kdy se do šance ovšem dostal hostující Jeffrey – jenže střela mu nesedla. Ve 36. minutě si Devils opět vytvořili tlak. Petr Sýkora nejdříve pálil mimo, následnou střelu Kurtise Fostera chytil Johnson. Po druhé třetině to bylo 4:1 na skóre, ale 19:21 na střely pro hosty.

Ve třetí třetině se hned ze začátku dostali domácí do šance – uzdravený Adam Henrique jel ze strany sám, ale Johnson ho vychytal. Snad největší šanci měl Pittsburgh v 47. minutě. Martin Brodeur ovšem skluzem vychytal Jamese Neala – skvělý zákrok. V 50. minutě měl opět šanci Henrique, jenže jeho střela z mezikruží nebyla moc povedená a Johnson jí chytil. Naději Pittsburghu dala přesilová hra v 52. minutě. Během ní Pens vytvořili obrovský zámek. Brodeur nejprve chytil dorážku Chrise Kunitze, následně vyrazil střelu Jamese Neala, první Malkinův pokus zblokoval Zubrus, ale na druhý pokus ruské hvězdy už Brodeur nestačil. Pittsburgh zkusil v posledních dvou minutách hru bez brankáře, ale nevyšlo to. Martin Brodeur vyhodil puk za půlku, který dojel David Clarkson a v pohodě rozhodl o osudu utkání.

3. Kovalchuk (Eliáš, Parise), 10. Volchenkov (Kovalchuk, Ponikarovsky), 23. Zubrus (Kovalchuk), 32. Parise (Bernier, Greene), 60. Clarkson (Brodeur) – 24. Niskanen (O’Reilly, Cooke), 52. Malkin (Sullivan)

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk, 2. Zach Parise, 3. Anton Volchenkov

Jeden komentář

1. Super zápas, super článok :) čo na to viac povedať. V tomto zápase si zaslúži potlesk aj Brodeur s jeho neuveriteľnými zákrokmi. Verím, že sa s tým zákrom v 47. minute dostane aj do TOP 10 týždňa.