Peklo / Reporty / New York Rangers 0:1 New Jersey Devils
Devils potvrdili skvělou formu výhrou v Madison Square Garden po gólu Clarksona.

New York Rangers 0:1 New Jersey Devils

Zápas začal bitkou dvou dvojic. Ihned po úvodní buly se do sebe pustili Mike Rupp vs. Cam Janssen a Brandon Prust vs. Eric Boulton. Obě dvě bitky po delší době skončily oddělením hráčů od sebe.

Bitka Rupp vs. Janssen a Prust vs. Boulton

Následovala už normální hra. Ve 3. minutě se dostal ke střele Zach Parise a k následné dorážce Patrik Eliáš, ale ani jeden Lundqvista nepřekonal. To se podařilo napravit v 9. minutě. Devils hráli přesilovku a Parise našel před brankou Davida Clarksona, který dal první gól zápasu. Následovala další šance hostů, Ponikarovsky tečoval přímo před Lundqvistem střelu, kterou vyslal Andy Greene. Lundqvist ovšem zasáhl betonem. Ve 13. minutě, při přesilovce Rangers, nastal prozatím jediný světlý moment domácích. Del Zotto vystřelil a Martin Brodeur, ač neviděl přes Anisimova, puk vyrazil. O pět minut poté měli domácí další velkou šanci. Del Zotto vypálil od modré a jeho střelu z dobré pozice dorážel Prust, ale Brodeur si připsal dva velmi dobré zákroky. V závěru třetiny hráli Devils přesilovku a mohli vést už 2:0, jenže Petr Sýkora dělovkou trefil tyč.

Ve druhé třetině se blýskl Brodeur přihrávkou, po které se Devils dostali do přečíslení 3 na 1. Steve Bernier nahrál na Ponikarovského, jehož střela ovšem nebyla vůbec povedená. O chvilku později pálil Eliáš, ale gólmani dnes byli ve výborné formě. Další velkou šanci Rangers měl opět Prust, jenže ke vší smůle minul branku. O chvilku později se dostal i na druhé straně do obrovské šance David Clarkson, jenže Lundqvist zabránil gólu na 2:0. Ke konci druhé třetiny měl na holi vyrovnání Hagelin, který se protlačil až k zakončení, ale Brodeur po 40 minutách stále držel čisté konto.

Do poslední třetiny vlétli úplně jiní Rangers. Devils se dostali pod obrovský tlak a museli se ztrachovat o své jednobrankové vedení. Ve 44. minutě chtěl zpoza branky skórovat Gáborík, jenže u tyče byl opět připravený Brodeur. Marty si připsal další dobrý zákrok ve 47. minutě, Del Zotto napálil puk a jen tak tak že ho brankář Devils vyrazil. Jedinou šanci Devils v této třetině (a také jedinou střelu v posledním dějství) měl Jacob Josefson, který jel úplně sám na Lundqvista, jenže ten ho vychytal. V 54. minutě měli Rangers velkou příležitost k vyrovnání, a to přesilovou hru. Dobrou střelu si připsal Anisimov, jenže Brodeur byl opět připraven. To, co se stalo v závěru zápasu, jen tak Rangers nezapomenou. Do prázdné branky chtěl střílet Parise, jenže obránce kotouč zachytil a následně 3,5 sekundy před koncem domácí vyrovnali. Gól ovšem i přes radost všech domácíh hráčů a fanoušků nebyl uznán, jelikož došlo k faulu na Brodeura, za který byl ještě 2 minutami potrestán Marián Gáborík.