Peklo / Reporty / New Jersey Devils 3:4sn. St. Louis Blues
TJ Oshie rozhodl v nájezdech o výhře Blues. Hosty podržel především střídající brankář Elliott.

New Jersey Devils 3:4sn. St. Louis Blues

Do branky Devils se postavil od začátku Johan Hedberg. Kvůli zranění Martina Brodeura byl na střídačce připravený Jeff Frazee z farmy.
Zápas začal vyrovnaně, oba týmy měly zabezpečené obrany a útočníkům se moc nedařilo něco kloudného vymyslet. První chybu udělali Blues, Ilya Kovalchuk toho ovšem nevyužil. V 11. minutě se opět ruský útočník dostal do šance po nahrávce Eliáše, ale branku minul. První nebezpečnou akci St. Louis viděli diváci ve 13. minutě. Backes vystřelil a k dorážce se dostal Polák, ale Hedberg situaci zvládnul. Z hledistě se tak ozvalo pověstné “Mooooooose” (Moose = los severoamerický = přezdívka Johana Hedberga – pozn. red.). První gól padl v 17. minutě. V přesilovce našel Kovalchuk skvělým pasem Zacha Pariseho, který sice trefil Halákovu lapačku, ale puk nakonec doplachtil do branky. O dvě minuty později ovšem Blues z ničehonic vyrovnali. Chris Stewart se ocitl s pukem před Hedbergem a střelou mezi betony vyrovnal.

Druhou třetinu začali střelou hosté – Backes ovšem trefil Hedberga. O pár sekund později měl volno Eliáš, ale jeho rychlou střelu Halák s poklidem chytil. Ve 25. minutě dostali Blues početní výhodu a se šesti hráči se jim podařilo skórovat. Perron tak dal na 1:2. Chvíli na to se ovšem Devils podařilo vyrovnat. Adam Henrique vystřelil z úhlu po zemi a dostal se tak na 1.-2. místo v bodování nováčků. Ve 29. minutě mohli ovšem hosté získat své vedení zpět, Backes se ocitl sám před Hedbergem, ovšem opět na švédského brankáře nevyzrál. Z následné akce domácích padl parádní gól. Sýkora dlouhým pasem vyslal Kovalchuka s Eliášem do přečíslení 2 na 1. Český útočník nahrál na ruského kolegu, ten rychle vrátil a Patty tak dal na 3:2. Do branky po třetím gólu nastoupil místo Haláka Brian Elliott. Devils tak potřetí ve čtyřech posledních zápasech donutili soupeře střídat brankáře. Chvíli po tomto gólu se dostal do šance Porter, ale Moose si připsal další dobrý zákrok. Ve 32. minutě se prodral do šance jinak nevýrazný David Clarkson, ale Elliott si připsal první zákrok. O 4 minuty na to se dostal do obrovské šance Ilya Kovalchuk, který už měl odkrytou branku, ale střelou z první ji bohužel minul. Následoval velice zajímavý úsek hry v 38. minutě. TJ Oshie se ocitl sám před Hedbergem, ten ale skvělým zákrokem puk v leže vyrazil. Následoval protiútok, kde se do šance dostal Josefson, ale střílel mimo. Následoval další pokus Blues, do šance se dostal Sobotka, ale Hedberg betonem vyrazil. V posledních minutách druhé třetiny se opět dostal do šance Kovalchuk, ale Elliott betonem vyrazil.

Třetí třetina začala lépe pro Devils. Volchenkov pálil od modré, Henrique se snažil o dorážku, ale Elliott si stáhl puk. Následovalo poněkud rozporuplné vyloučení. Kurtis Foster fauloval za brankou a rozhodčí mu dali 5 minut a trest do konce zápasu. V oslabení Blues nic nepředvedli, ba naopak se strachovali o inkasování gólu. Velkou šanci měl především Adam Henrique, jehož blafák ovšem skončil v lapačce Elliotta. Ve 46. minutě se ještě snažil prosadit Ponikarovsky, jenže ani on nepřekonal brankáře St. Louis. Následoval krátká přesilovka Devils a pořádný vzruch po střele Taorminy, ale Elliott si opět vše pohlídal. Ve 48. minutě byli Blues blízko vyrovnání, Colaiacovo dělovkou trefil tyč. V 53. minutě mohlo New Jersey zdvojnásobit své vedení, jenže Henrique nejprve prověřil lapačku Elliotta a Kovalchuk následně minul. O 3 minuty později nahazoval od modré Roman Polák a Patrik Berglund tečoval puk, který skončil v brance. Následná debata s videorozhodčím potvrdila, že gól platí. Celkem rozporuplné rozhodnutí.

Šlo se tedy do prodloužení. V něm se dostal do šance Carlo Colaiacovo v 63. minutě, ale obraně se podařilo situaci zneškodnit. V poslední minutě nastaveného času se protlačil Adam Henrique mezi třema hráčema soupeře, ale Elliotta nepřekonal.

V nájezdech byl jediným úspěšným střelcem hostující Oshie, jehož střela prošla i se štěstím mezi betony Hedberga. Za domácí na Elliottovi ztroskotali Kovalchuk, Eliáš a Parise. Za hosty se neprosadil bývalý kapitán Devils, Jamie Langenbrunner.

17. Parise (Kovalchuk, Foster), 26. Henrique (Greene, Ponikarovsky), 30. Eliáš (Kovalchuk, Sýkora) – 19. Stewart (Sobotka, Porter), 25. Perron (Backes, Jackman), 55. Berglund (Polák, Stewart), nájezd Oshie

Hvězdy zápasu: 1. Ilya Kovalchuk, 2. Chris Stewart, 3. Zach Parise