Peklo / Reporty / New Jersey Devils 1-3 Florida Panthers
Začátek utkání se nám lépe vydařit nemohl a gólový účet jsme otevřeli záhy jako první, ale i přesto si Florida odváží z Prudential všechny body.

New Jersey Devils 1-3 Florida Panthers

Do branky se postavil odpočatý Marty Brodeur. První třetina začala, jak jsem zmiňoval, nejlépe jak mohla. Gólový účet již v čase 1:39 otevřel proti svému bývalému působišti spíše sváteční střelec Steve Bernier. Přihrávky si připsali Zubrus a Ponikarovsky. Hra byla vyrovnaná a příliš se toho nedělo. V 7. minutě nebezpečnou střelou zápěstím zahrozil Ilya Kovalchuk, ale Clemmensen byl připravený. 5 minut do konce byl vyloučen Zubrus za hákování a po pár vteřinách Panteři svou přesilovku využili. Stav se tedy srovnal na 1-1 a ten vydržel až do konce 1. třetiny. Poměr střel byl v náš prospěch 12-7.

Druhá třetina nepřinesla žádnou příliš viditelnou změnu a sledovali jsme ne úplně záživný hokej. V čase 7:43, po chybě na modré čáře, se Panteři dostali do rychlé kombinace, kterou zakončil pěknou střelou pod víko Kris Versteeg. Na gólu se přihrávkou podílel i český T. Fleischmann, prohráváme 1-2. V 32. minutě se do zakončení těsně před floridskou brankou dostal Josefson, ale Clemmensen byl opět na správném místě. Na konci 2. třetiny si Ďáblové vytvořili tlak, semkli Pantery v jejich třetině, ale bohužel vyrovnání jsme se nedočkali. Druhou třetinu tedy ukončujeme nepříznivým stavem 1-2, střely opět v náš prospěch v poměru 9-7.

Třetí třetinu jsme nezačali dobře a měli jsme štěstí, a to když se kotouč pohyboval nebezpečně Martyho brankovištěm. Stav zůstal ale naštěstí nezměněn. Dlouho se toho příliš neudálo, až  se v 51. minutě dostal do dobré palebné pozice Clarkson po přihrávce Sýkory, bohužel ani nyní se nám nepodařilo srovnat. V trápení jsme pokračovali i v následující přesilovce, kdy byl v čase 53:03 vyloučen Bergenheim za podražení. Tlak jsme si vytvořili, Foster se dostal ke dvěma střelám, ale Clemmensen opět Floridu podržel. Protrápili jsme se až do konce, když jsme dle mého názoru trochu nešťastně, odvolali gólmana a neměli v pevném držení puk. Tato power-play bohužel vyústila pouze k inkasovanému 3. gólu Floridy, který vstřelil Samuelsson po chybě Ilya Kovalchuka v útočném pásmu, který už stihl jenom vztekle zlomit hokejku o branku. Konečný stav tedy 1-3 ve prospěch Floridy Panthers.

Celý zápas bych shrnul jako nepříliš záživný, dle mého názoru jsme se nechali až příliš uklidit  brzkým gólem Berniera a do zápasu jsme se již pořádně nedostali. Chyběla nám také větší agresivita před výborným Clemmensenem. Už ale stačilo naříkání nad naším výkonem a budeme se těšit na úterní zápas v Buffalu!

New Jersey Devils 1:3 Florida Panthers
2. Bernier (Ponikarovsky, Zubrus) – 16. Bergenheim (Gudbranson,  Goc), 28. Versteeg (Weiss, Fleischmann), 60. Samuelsson (Goc, Weaver)

Hvězdy zápasu: 1. Clemmensen, 2. Bergenheim, 3. Campbell