Peklo / Reporty / Montréal Canadiens 1:3 New Jersey Devils
New Jersey se výhrou v Montréalu dostává na čtvrté místo ve Východní konferenci, na druhé místo v divizi za Rags! Opět k tomu pomohl skvělý Brodeur, ale samozřejmě i výborný, rychlý a agresivní hra ostatních.

Montréal Canadiens 1:3 New Jersey Devils

Zápas začal ve svižném tempu, ale první nebezpečnou akci viděli domácí až ve 13. minutě. David Clarkson našel osamoceného Eliáše před brankou, ale český útočník musel nejdříve puk zpracovat a následně Price nepřekonal. Další akce Devils skončila gólem. V 19. minutě po buly vystřelil Ilya Kovalchuk a před domácím brankářem ještě tečoval puk Zach Parise. V závěru třetiny vyslal velmi dobrou střelu na branku New Jersey PK Subban, ale Brodeur puk ztlumil natolik, že ho poté v klidu stáhl pod sebe.

Další dělovku v polovině druhé třetiny vyslal v přesilovce opět Subban, jenže Martin Brodeur si připsal další velmi dobrý zákrok. Ve 36. minutě nahazoval na branku Brodeura Diaz, následně se opět dostal k zakončení, ale brankář New Jersey, právě rodák z kanadského Montréalu nebyl překonán. Na konci druhého dějství předvedl pěknou akci Patrik Eliáš, kteoru zakončil slabou střelou od modré, jenž byla ovšem ještě tečována Davidem Clarksonem a skončila v brance – 0:2.

Třetí třetina začala velkým tlakem domácích, Brodeur sice v přesilovce chytal, seč mu síly stačily, ale na střelu Paciorettyho do prázdné byl krátký. Canadiens tak živili naděje na vyrovnání. Ve 49. minutě kličkoval v útočném pásmu Dainius Zubrus, který následně nahrál na modrou na Fayneho, který ještě posunul na Taorminu, jehož prudká rána z první skončila až v brance Montréalu. Devils tak získali zpět dvoubrankové vedení. Výbornou práci předvedl ovšem i Steve Bernier, který clonil Priceovi ve výhledu. 50 sekund před koncem vyslal velmi dobrou střelu Eller, ale Brodeur i přes zakrytý výhled puk vyrazil. Domácí dále už nic nesvedli a Devils se tak díky této výhře dostávají na čtvrté místo v konferenci.

42. Pacioretty (Kaberle, Desharnais) – 19. Parise (Kovalchuk, Henrique), 40. Clarkson (Eliáš, Sýkora), 49. Taormina (Fayne, Zubrus)

Hvězdy zápasu: 1. Martin Brodeur (21 zákroků), 2. Zach Parise (1+0), 3. Max Pacioretty (1+0)