Peklo / Reporty / Toronto Maple Leafs 3:4pr. New Jersey Devils
Favorité Rangers a Red Wings padli! Devils v Torontu vyhráli zápas v prodloužení po gólu, který vstřelil Mark Fayne.

Toronto Maple Leafs 3:4pr. New Jersey Devils

V 6. minutě ohrozil branku domácích Volchenkov, ale jeho střela byla s pomocí obrany zneškodněna. Z následného protiútoku prověřil Brodeura Lombardi, kanadský brankář ovšem puk chytil. V 10. minutě, po přesilové hře nahrál Henrique před branku na Petra Sýkoru, který na druhý pokus překonal Gustavssona a poslal Devils do vedení. New Jersey tak podeváté v řadě dalo první gól zápasu, což je nový rekord týmu. O pár chvil později si do dobré šance najel Gunnarsson, ale před Brodeurem minul branku. Z následné akce se hráči Devils Bernier a Ponikarovsky snažili protlačit puk za záda Gustavssona – bezúspěšně. V 15. minutě se ke střele přes obránce odhodlal David Clarkson a tentokrát už to vyšlo – 0:2. Ihned po buly se ovšem Maple Leafs vrhli do útoku a po následné buly v útočním pásmu tečoval Tim Connolly nahození Fransona a snížil na 1:2. Hostům se pokusil vedení vrátit Fayne dělovkou, ale Gustavsson jí vyrazil. Následoval Phaneufův ostrý hit na Pariseho, po němž se Zach těžce zvedal z ledu. O pár vteřin později se ho v bitce pokusil pomstít Clarkson, ale domácí obránce bitku vyhrál. Krásnou akci 2 minuty před koncem třetiny, při vlastním oslabení, předvedl Henrique, ale v zakončení selhal.

Na začátku druhé třetiny měl hned nebezpečnou šanci Lupul, ale Marty byl u tyče připravený pokrýt kotouč. V 23. minutě předvedl opět skvělé uvolnění hostující Henrique, ale trefil se pouze do lapačky domácího brankáře. Později se Devils v oslabení dostali do přečíslení 2 na 1, Josefson nahrál na Kovalchuka, ale ten nevystřelil dobře. O 3 minuty po této akci se dostal ruský útočník k další střele, kterou mohl do prázdné dorazit Parise, jenže trefil tyč. Ve 30. minutě Sýkora dobře nahrál Josefsonovi, kterého ovšem vychytal Gustavsson. Z následné šance Toronta mohl být vyrovnávající gól, Kessel nahrál na Bozaka, jenže ten v obrovské šanci přestřelil. Tlak domácího týmu pokračoval Phaneufovo střelou do lapačky Brodeura a následným vyrovnáním, kdy se před Brodeurem dostal ke střele Clarke MacArthur a bylo to 2:2. V závěru třetiny se ovšem Devils dostali zpět do vedení, Ponikarovsky vyslal z mezikruží dobrou střelu mezi betony, která Gustavssonovi propadla až do branky.

Ve 45. minutě mohli Devils utéct opět do dvoubrankového vedení, Kovalchuk jel sám, ale Gustavsson zneškodnil jak jeho pokus, tak i následnou dorážku Pariseho. Následně předvedl pěknou akci Phil Kessel, po které měl šanci Connolly, ale minul branku. Zach Parise v 50. minutě potvrdil dalším neúspěšným pokusem své dnešní trápení, kdy bekhendovou střelu opět chytil švédský brankář Jonas Gustavsson. Následně se ke střele těsně před brankářem dostal Ilya Kovalchuk, ale opět si připsal neúspěšný pokus. Následoval obrovský tlak Toronta – v 54. minutě se snažil Kulemin dorazit střelu svého spoluhráče, nedal. O 2 minuty později měl šanci Lombardi, ale minul. Až při početní výhodě po odvolání brankáře, 43 sekund před koncem, se domácím povedlo vyrovnat. Phil Kessel dorazil svou střelu za záda Brodeura.

Šlo se tedy do prodloužení. Do něj lépe vstoupili domácí, Gardiner dělovkou trefil tyč branky New Jersey. Z následného útoku se ovšem prosadili hosté, Mark Fayne poslal na branku střelu, která ovšem mířila mimo, jenže Gustavsson si jí srazil do branky a Devils tak mohli slavit zisk dalších 2 bodů.

15. Connolly (Franson, Crabb), 35. MacArthur (Kulemin, Grabovski), 60. Kessel (Bozak, Lupul) – 10. Sýkora (Henrique, Taormina), 15. Clarkson (Eliáš, Sýkora), 39. Ponikarovsky (Zubrus, Volchenkov), 62. Fayne (Henrique, Kovalchuk)

Hvězdy zápasu: 1. Mark Fayne, 2. Phil Kessel, 3. Petr Sýkora